Muzykoterapia - studia podyplomowe w Lublinie

Muzykoterapia - studia podyplomowe w Lublinie

Muzykoterapia - studia podyplomowe w Lublinie
Dodaj do ulubionych

Muzykoterapia - studia podyplomowe w Lublinie

Studia na kierunku muzykoterapia w edukacji to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1,5 roku. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej oraz online (hybrydowo).

 

Muzykoterapia to studia podyplomowe w Lublinie, które skupiają się na przekazaniu uczestnikom wiedzy i umiejętności w zakresie receptywnych form muzykoterapii, improwizacji czy pracy z osobami borykającymi się z różnymi zaburzeniami.

Studia przygotowują absolwentów do ubiegania się o Certyfikat Muzykoterapeuty Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów.

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek muzykoterapia - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia w Lublinie na kierunku muzykoterapia wymagają od kandydatów założenia konta w Systemie Obsługi Rekrutacji oraz złożenia kompletu dokumentów. Przeprowadzana jest też rozmowa kwalifikacyjna, która polega na wykonaniu dwóch utworów muzycznych.

Dotyczy ona również zainteresowań kierunkowych kandydata powiązanych z muzykoterapią. Kandydat wykonuje dwa utwory muzyczne na dowolnym instrumencie. Weryfikowane są także jego predyspozycje do improwizacji.

O przyjęcie na studia może ubiegać się osoba, która ukończyła studia wyższe uprawniające do podjęcia kształcenia w ramach podyplomowych studiów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MUZYKOTERAPIA?

Studia na kierunku muzykoterapia, obejmują większość wykładów w formie online lub blended-learning. Ćwiczenia praktyczne realizowane są z kolei w formie stacjonarnej na uczelni.

Program kształcenia powstał zgodnie z wytycznymi ustalonymi przez Komisję Edukacji i Szkolenia Muzykoterapeutów Światowej Federacji Muzykoterapii. W efekcie treści dydaktyczne spełniają międzynarodowe standardy, które obowiązują najlepsze uczelnie kształcące muzykoterapeutów na całym świecie.

Zajęcie prowadzi kadra uznanych specjalistów z Polski oraz zagranicy. W programie dydaktycznym uwzględniono 405 godziny z aktywnych i receptywnych form muzykoterapii, improwizacji, superwizji, arteterapii czy choreoterapii.

Bardzo dużo czasu poświęconego jest na działania praktyczne – zgodnie z założeniem, że absolwent powinien mieć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale też praktyczne umiejętności, dzięki którym będzie prowadzić muzykoterapię z podopiecznymi.

Cały proces kształcenia ma formę interdyscyplinarną, łącząc zajęcia z muzykoterapii, psychoterapii, psychologii, muzyki z innymi przedmiotami artystycznymi.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku muzykoterapia, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci studiów na kierunku muzykoterapia, wyróżniają się wiedzą teoretyczną oraz praktycznymi umiejętnościami z zakresu zastosowania muzyki w ramach profilaktyki, wspomagania rozwoju czy leczenia i rehabilitacji.

Absolwent planuje, organizuje oraz realizuje cały proces muzykoterapii w ramach pracy z osobami borykającymi się z dysfunkcjami lub potrzebami emocjonalnymi, fizycznymi oraz umysłowymi.

Po ukończeniu studiów na tym kierunku uczestnicy potrafią wykorzystywać w praktyce wiedzę z zakresu historii muzyki, literatury muzycznej oraz umiejętności improwizacji głosem.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MUZYKOTERAPIA?

Studia na kierunku muzykoterapia, trwają 1,5 roku (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MUZYKOTERAPIA

Po ukończeniu kształcenia na kierunku studiów muzykoterapia absolwenci są przygotowani do pracy z podopiecznymi z różnymi dysfunkcjami lub potrzebami – emocjonalnymi, fizycznymi, umysłowymi oraz społecznymi.

Mogą podjąć pracę w placówce terapeutycznej, rozwojowej, edukacyjnej, opiekuńczej, rekreacyjnej. Odnajdą się również w roli osób prowadzących prywatną praktykę muzykoterapeutyczną oraz w zakresie prowadzenia badań muzykoterapeutycznych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku muzykoterapia

  • placówki terapeutyczne,
  • placówki rozwojowe,
  • placówki edukacyjne,
  • placówki opiekuńcze,
  • placówki rekreacyjne,
  • prywatna praktyka muzykoterapeutyczna,
  • badania w zakresie muzykoterapii.

Studia na kierunku muzykoterapia będą więc idealnym wyborem dla kandydatów, którzy pragną w swojej pracy zawodowej wykorzystywać muzykę jako formę wspierającą terapię czy rehabilitację.

Komentarze (0)