Finanse i rachunkowość - Wrocław

Finanse i rachunkowość - Wrocław

Finanse i rachunkowość - Wrocław

Studia we Wrocławiu na kierunku

finanse i rachunkowość

Odkryj kierunek finanse i rachunkowość we Wrocławiu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Finanse i rachunkowość studia Wrocław | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku finanse i rachunkowość we Wrocławiu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. 

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku finanse i rachunkowość, w roku akademickim 2021/2022, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu oferuje bezpłatne studia w trybie stacjonarnymPonadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UE we Wrocławiu oraz uczelniach niepublicznych. Ceny wahają się od 4200 zł do 5960 zł za pierwszy rok studiów.

 

Aplikując na kierunek finanse i rachunkowość we Wrocławiu, studenci dowiedzą się więcej na temat ekonomii, nauk matematycznych, społecznych oraz zagadnień związanych z zarządzaniem. Ponadto nauczą się zarządzania finansami przedsiębiorstw oraz dokonywania pogłębionej analizy finansowej. Dowiedzą się także, w jaki sposób oceniać ryzyko inwestycyjne, sporządzać sprawozdania finansowe oraz wykonywać operacje gospodarcze.

Po ukończeniu studiów można podjąć pracę w instytucjach finansowych, bankach, agencjach ubezpieczeniowych, księgowości, działach finansowych, biurach rachunkowych, urzędach skarbowych czy w organizacjach pozarządowych.

 

czytaj dalej wszystko o Finanse i rachunkowość - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek finanse i rachunkowość

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu

Jednostka prowadząca

Finanse i rachunkowość stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku finanse i rachunkowość

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Jednostka prowadząca

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Jednostka prowadząca

Uczelnie, gdzie finanse i rachunkowość jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Jednostka prowadząca

Ekonomia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku ekonomia

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Finanse i rachunkowość we Wrocławiu?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku finanse i rachnukowość najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • filozofia
 • fizyka
 • geografia
 • historia
 • informatyka
 • język obcy
 • język polski
 • matematyka
 • wiedza o społeczeństwie

 

Finanse i rachunkowość to jeden z tych kierunków, który znajduje się na liście najbardziej popularnych typów studiów. Co roku wybiera go bardzo dużo absolwentów szkół średnich, jednak musisz mieć świadomość, że dostają się na niego tylko najlepsi. Zatem swoje przygotowania do egzaminu dojrzałości rozpocznij już dziś, a w planach maturalnych uwzględnij przedmioty takie jak: biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
Zastanów się, z których przedmiotów jesteś najlepszy i które mogą przynieść ci najwięcej korzyści podczas przyszłej nauki.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Finanse i rachunkowość w mieście Wrocławiu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Opłaty

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ WROCŁAW STUDIA I STOPNIA

FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ WROCŁAW STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ WROCŁAW STUDIA STACJONARNE

FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ WROCŁAW STUDIA NIESTACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku finanse i rachunkowość we Wrocławiu?

1. Dla kogo ten kierunek

Na orbicie zainteresowań człowieka zawsze znajdowały się pieniądze, a co za tym idzie – ciągły obrót nimi. Zatem też wciąż potrzeba specjalistów, którzy w profesjonalny sposób potrafią badać i analizować wszystkie zjawiska związane z różnymi rodzajami przepływów finansowych. Nie mogą to być działania przypadkowe, ich podstawą musi być rzetelna wiedza, która tylko w pozytywny sposób będzie przyczyniać się do nieustających skoków cywilizacyjnych.
Jak sama nazwa kierunku wskazuje, łączy on w sobie dwie potężne dyscypliny. Finanse można rozumieć jako ogół zjawisk pieniężnych, z kolei rachunkowość oznacza już konkretne działania operacyjne związane z systemem ewidencji gospodarczej. Studia na kierunku finanse i rachunkowość nie należą w takim razie do najłatwiejszych, jednak trudy nauki zostaną wynagrodzone stabilnym zatrudnieniem w przyszłości. Jeżeli w takim razie nauka przedmiotów ścisłych nigdy nie stanowiła dla ciebie problemu i cechuje cię analityczność myślenia, to te studia są stworzone dla ciebie.

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku finanse i rachunkowość możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku finanse i rachunkowość we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.


3. Program kształcenia i gdzie studiować

Uczelnie we Wrocławiu zawsze przygotowują takie oferty kształcenia, które mogą być atrakcyjne dla wielu absolwentów szkół średnich. Studia na kierunku finanse i rachunkowość możesz rozpocząć na: Uniwersytecie Ekonomicznym, Wyższej Szkole Handlowej oraz Wyższej Szkole Bankowej. Zastanów się, która z tych propozycji będzie dla ciebie wyjątkowo atrakcyjna, ponieważ programy kształcenia mogą się od siebie nieznacznie różnić. Jedno jest pewne – studia we Wrocławiu gwarantują bardzo cenne wykształcenie.
Jako student finansów i rachunkowości będziesz poznawać będziesz wiele skomplikowanych zagadnień, które łączy oczywiście królowa nauk – matematyka. Program kształcenia przemyślany jest w ten sposób, by studenci uczestniczyli przede wszystkim w ćwiczeniach praktycznych, związanych z ekonomią, analizą finansową, statystyką itd. Wszystkie osoby, które zdecydują się na kształcenia na tym kierunku czeka bardzo intensywny czas nauki.


4. Praca po studiach

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak finanse i rachunkowość dają możliwość bardzo atrakcyjnego zatrudnienia. Osoby, które decydują się na kształcenie na tym kierunku nie muszą zatem martwić się tym, że po ukończeniu studiów będą zmuszone do pracy, która jest niezgodna z ich kwalifikacjami. Absolwenci finansów i rachunkowości z jednej strony dysponują bardzo ścisłym wykształceniem, które z drugiej strony może być wykorzystywane w wielu aktywnościach zawodowych.
Specjaliści z tej dziedziny w pierwszej kolejności mogą szukać pracy w szeroko rozumianym sektorze bankowym, gdzie będą pełnić różnego rodzaju funkcje – analityczne, doradcze itd. Oprócz tego w kręgu zainteresowań specjalistów do spraw finansów i rachunkowości mogą się znaleźć takie miejsca pracy jak: biura maklerskie i rachunkowe, czy instytucje zajmujące się doradztwem podatkowym. Możliwości zatrudnienia jest naprawdę dużo, wszystko zależy od indywidualnych zainteresowań absolwenta tego kierunku.

Studia we Wrocławiu na kierunku finanse i rachunkowość możesz rozpocząć albo w trybie stacjonarnym, albo zaocznym, wszystko w zależności od twoich indywidualnych preferencji. Jeżeli nie planujesz równolegle rozwijać swojej kariery zawodowej lub innych aktywności, które pochłaniają dużo czasu, to wybierz najbardziej popularny tryb dzienny nauki. Studia zaoczne stanowią z kolei idealną propozycję dla osób o ograniczonym czasie. Zjazdy naukowe odbywają się w weekendy, jednak nie należy zapominać o tym, że studenci trybu zaocznego większość materiału teoretycznego muszą opanowywać we własnym zakresie, a studiowanie wiąże się z uiszczaniem opłat za czesne.

 

5. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku finanse i rachunkowość ma wyjątkowo ścisły profil, co początkowo może spędzać studentom sen z powiek. Jak zapewne się domyślasz ten kierunek studiów opiera swoje założenia przede wszystkim na matematyce. To ona stanowi najbardziej stabilny fundament, bez którego niemożliwe byłoby poznanie dużo bardziej skomplikowanych zagadnień. Przykładowe przedmioty, z którymi będą stykać się osoby na studiach we Wrocławiu to:

 • analiza instrumentów finansowych;
 • statystyka;
 • standardy sprawozdawczości finansowej;
 • polityka pieniężna i wiele, wiele innych.

 

Przedmioty te stanowią kierunkowy profil kształcenia, który będą musieli opanować wszyscy studenci finansów i rachunkowości. Oprócz tego mają oni do wyboru szereg specjalizacji, dzięki którym będą rozwijać bardzo specjalistyczną i wąską wiedzę. Przykładowe specjalizacje, spośród których będziesz mógł wybierać, to:

 • rynek finansowy;
 • zarządzanie finansami;
 • rachunkowość i podatki;
 • rachunkowość i auditing.

 

Przy wyborze specjalizacji zastanów się, jakie masz oczekiwania wobec przyszłej pracy, ponieważ to właśnie dobrze dobrane kształcenie specjalistyczne ma Cię do niej przygotować. Wiedza absolwentów finansów rachunkowości to oczywiście jedno, jednak niewątpliwie najważniejsze są umiejętności. Kompetencje specjalistów do spraw finansów i rachunkowości muszą obejmować zarządzanie finansami, analizę danych, badanie i opis rynku finansowego, szacowanie i przewidywanie zysków oraz ewentualnych strat. Zakres obowiązków absolwentów tych studiów jest wyjątkowo duży i odpowiedzialny, ponieważ to ich prognozy mają wpływ na decyzje finansowe przedsiębiorstw.

Ile trwają studia na kierunku finanse i rachunkowość we Wrocławiu?

Ile trwają studia na kierunku finanse i rachunkowość we Wrocławiu?

Studia na kierunku finanse i rachunkowość we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia ekonomiczne na kierunku finanse i rachunkowość dzielą się na dwa komplementarne cykle kształcenia. Pierwszy z nich trwa trzy lata i są to studia licencjackie. Studenci poznają podstawowe i najważniejsze zagadnienia, które niezbędne są do wykonywania przyszłej pracy związanej z finansami i rachunkowością. Etapem finalizującym naukę na tym stopniu jest obrona pracy dyplomowej. 

Stuia drugiego stopnia trwają dwa lata. W trakcie ich trwania studenci znacznie poszerzają i uzupełniają swoją wiedzę, dzięki czemu staje się ona kompletna. Zwieńczeniem nauki na tym stopniu jest również obrona najważniejszej pracy dyplomowej dla każdego studenta, czyli pracy magisterskiej. Bowiem posiadanie dyplomu magistra sprawi, że swoją karierę zawodową będzie można rozwijać w najbardziej satysfakcjonujący sposób.

Jaka praca po studiach na kierunku finanse i rachunkowość we Wrocławiu?

Jaka praca po studiach na kierunku finanse i rachunkowość we Wrocławiu?

Każdą osobę, która kończy studia, przepełniają obawy, czy na pewno znajdzie pracę w pełni odpowiadającą jej kwalifikacjom. Na szczęście w przypadku studiów na kierunku finanse i rachunkowość takie obawy są zupełnie bezpodstawne, ponieważ ich absolwenci wciąż stanowią jedną z najbardziej atrakcyjnych grup zawodowych na aktualnym rynku pracy. Wykształcenie specjalistów do spraw finansów i rachunkowości ma niezwykle wąski charakter, ale z drugiej strony można go wykorzystać właściwie w każdym sektorze. To jest jeden z największych atutów tego kierunku.

Dziś właściwie każda firma, która chce się rozwijać, musi korzystać ze specjalistycznych usług doradców finansowych. Paradoksalnie to oni mają największy wpływ na funkcjonowanie danego przedsiębiorstwa, ponieważ prowadzą jego analizy finansowe, potrafią oszacować potencjalne straty i zyski. Są to niezwykle ważne aktywności, ponieważ pomagają one przy opracowywaniu planów działania konkretnego przedsiębiorstwa, niezależnie od tego, w jakim sektorze ono funkcjonuje. Oczywiście absolwenci wrocławskich uczelni na kierunku finanse i rachunkowość mogą się także ubiegać o zatrudnienie w:

 • szerokim sektorze bankowym;
 • biurach doradztwa finansowego;
 • biurach podatkowych;
 • biurach rachunkowych;
 • domach maklerskich;
 • instytucjach, zajmujących się kontrolami finansowymi;
 • towarzystwach ubezpieczeniowych.

 

Jak widzisz – możliwości stabilnego rozwoju zawodowego jest naprawdę bardzo dużo. Właściwie wszystko zależy od indywidualnych chęci absolwenta tego kierunku oraz od tego, jaką specjalizację on wybierze. Wiedza i umiejętności sprawiają jednak, że może on dowolnie rozwijać swoją karierę, co jest bardzo ważne, ponieważ pozwala na zawodową niezależność i elastyczność.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Finanse i rachunkowość?

Absolwenci Finansów i rachunkowości mają przed sobą szerokie perspektywy zawodowe. Najczęściej wybieranymi zawodami wśród absolwentów są zawody takie jak: księgowy, doradca finansowy, makler papierów wartościowych czy analityk finansowy. Jakie obowiązki do nich należą i ile zarabiają miesięcznie?

 

Księgowy

Odpowiada za zbieranie i przechowywanie faktur i innych dokumentów. Do jego obowiązków zalicza się również przesyłanie do systemu księgowego danych, ich analizowanie i wyciągnie wniosków istotnych dla prowadzonej firmy. Księgowy pilnuje, aby wszystkie obowiązki podatkowe wobec Urzędu Skarbowego i innych instytucji zostały spełnione. Mediana zarobków wynosi około 4820 zł brutto miesięcznie.

 

Doradca finansowy

Zajmuje się doradzaniem klientom przy wyborze usług finansowych, gromadzi i weryfikuje dokumentację, a także współpracuje z bankami. Do obowiązków doradcy finansowego należy także dbanie o kontakt z klientami. Mediana zarobków wynosi około 4810 zł brutto miesięcznie.

 

Makler papierów wartościowych

Do obowiązków maklera papierów wartościowych należą transakcje kupna lub sprzedaży papierów wartościowych na zlecenia swoich klientów, rozliczanie operacji, przechowywanie papierów wartościowych oraz prowadzenie rachunków klientów. Mediana zarobków to 7600 zł brutto miesięcznie.

 

Analityk finansowy

Zajmuje się sporządzaniem analiz i raportów finansowych, tworzeniem arkuszy analitycznych oraz sporządzaniem terminowych raportów z dokonywanych analiz. Odpowiada również za ocenę projektów inwestycyjnych od strony finansowej, tworzenie prognoz ekonomicznych i ich weryfikację, a także analizę ryzyka ekonomicznego. Mediana zarobków wynosi około 6910 zł brutto miesięcznie.

Źródło: wynagrodzenia.pl (sierpień 2021)

 

Pamiętaj, że podane kwoty są orientacyjne i mogą się różnić, na co wpływa wiele czynników. Zróżnicowanie w stawkach uzależnione jest od wykształcenia, ukończonych dodatkowych kursów i szkoleń, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków obcych, wielkości firmy, a nawet miejsca pracy – wynagrodzenia mogą być zależne od danego województwa lub miasta.

Gdzie studiować na kierunku finanse i rachunkowość we Wrocławiu?

 

Finanse i rachunkowość studia we Wrocławiu - uczelnie:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

 

1. Uczelnie publiczne (państwowe)

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Kierunek studiów Finanse i rachunkowość odbywa się na Wydziale Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Studia są realizowane w systemie dwustopniowym – są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne (studia bezpłatne)
 • niestacjonarne (opłata za pierwszy rok studiów wynosi 5960 zł)

 

Kierunek studiów Finanse i rachunkowość przeznaczone są dla osób zainteresowanych przedmiotami ścisłymi, finansami i rachunkowością. Decydując się na Uniwersytet Ekonomiczny, możesz wybrać jedną z oferowanych specjalności – bankowość i ubezpieczenia, zarządzanie finansami przedsiębiorstw, analiza danych i zarządzanie ryzykiem, inwestycje i nieruchomości, podatki, rachunkowość, rynki finansowe, nowoczesne technologie w finansach, finanse instytucji rządowych i samorządowych oraz fintech.

Studia na kierunku Finanse i rachunkowość, są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą rozwijać się w zakresie zarządzania finansami. Studenci w czasie studiów dowiadują się jak działają instytucje finansowe i jak analizować finanse oraz jak bardzo istotną rolę odgrywa statystyka.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Finansów i rachunkowości to m.in. finanse publiczne, rynki finansowe, ubezpieczenia, finanse międzynarodowe, finanse osobiste i behawioralne, makroekonomia, język obcy oraz biznes międzynarodowy.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie jako specjalista do spraw finansów w instytucjach finansowych, specjalista do spraw finansów w jednostkach administracji publicznej, specjalista do spraw finansów i rachunkowości w podmiotach z branż niefinansowanych, specjalista do spraw doradztwa finansowego oraz analiz i sprawozdawczości finansowej.

Dowiedz się więcej

 

Uniwersytet Wrocławski – finanse i rachunkowość jako specjalność

Finanse i rachunkowość możesz również studiować na kierunku Ekonomia, która odbywa się na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Studia realizowane są w systemie dwustopniowym – są to trzyletnie studia licencjackie, a następnie dwuletnie studia magisterskie.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne
 • niestacjonarne

 

Kierunek studiów Ekonomia przeznaczony jest dla osób, które interesują się przedmiotami ścisłymi, gospodarką, finansami oraz socjologią. Decydując się na Uniwersytet Wrocławski, możesz wybrać jedną z oferowanych specjalności: gospodarka światowa, prawo podatkowe, finanse i rachunkowość oraz ekonomia innowacji.

Studia na kierunku Ekonomia o specjalności finanse i rachunkowość, są doskonałym wyborem dla osób, które chcą zajmować się zawodowo analizą finansową oraz oceną projektów inwestycyjnych np. w bankach i instytucjach publicznych. Studenci w czasie studiów uczą się gospodarować zasobami ludzkimi oraz finansami, co jest niezwykle cenną wiedzą nie tylko w życiu zawodowym, ale także i prywatnym.

Przedmioty, z jakimi będą musieli zmierzyć się studenci Ekonomii o specjalności finanse i rachunkowość to m.in. mikroekonomia, makroekonomia, matematyka, rachunkowość, finanse, logistyka, międzynarodowe stosunki gospodarcze, język obcy, rynki finansowe oraz metody oceny projektów inwestycyjnych.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w sektorze bankowym, biurach doradztwa finansowego, biurach podatkowych i rachunkowych, domach maklerskich, towarzystwach ubezpieczeniowych oraz instytucjach zajmujących się kontrolami finansowymi.

Dowiedz się więcej

 

2. Uczelnie niepubliczne (prywatne)

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Studia na kierunku Finanse i rachunkowość na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu realizowane są w systemie dwustopniowym – są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne (opłata za pierwszy rok studiów wynosi 5150 zł)
 • niestacjonarne (opłata za pierwszy rok studiów wynosi 5150 zł)

 

Kierunek studiów Finanse i rachunkowość przeznaczony jest dla osób myślących analitycznie, interesujących się przedmiotami ścisłymi oraz finansami. Wybierając Wyższą Szkołę Bankową, możesz zdecydować się na jedną z oferowanych specjalności, są to: bankowość i usługi finansowe, finanse małych i średnich przedsiębiorstw, rachunkowość lub specjalista kadr i płac.

Finanse i rachunkowość są idealnym kierunkiem studiów dla każdego, kto chce nauczyć się, jak zarządzać nie tylko finansami przedsiębiorstw czy gospodarstw domowych, ale także jak otworzyć własną działalność gospodarczą. W toku studiów, studenci uczą się jak przeprowadzać i sporządzać analizy finansowe, zarządzać instytucjami różnej wielkości oraz różnych gałęzi prawa, które są niezbędne w przyszłej pracy zawodowej.

Przedmioty, z jakimi będą musieli zmierzyć się studenci Finansów i rachunkowości na WSB to m.in. finanse publiczne, analiza i interpretacja danych statystycznych, rachunkowość finansową, język obcy, metody ilościowe w finansach, rachunkowość finansowa oraz podstawy rachunkowości.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w bankach komercyjnych i spółdzielczych, biurach maklerskich, firmach konsultingowych, bankach, wydziałach finansowych urzędów, biurach doradztwa finansowego i rachunkowego oraz zakładach ubezpieczeń.

Dowiedz się więcej

 

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu

Finanse i rachunkowość na Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu realizowane są w systemie jednostopniowym – są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne (opłata za pierwszy rok studiów wynosi 4200 zł)
 • niestacjonarne (opłata za pierwszy rok studiów wynosi 4200 zł)

 

Na kierunku studiów Finanse i rachunkowość odnajdą się osoby zainteresowane przedmiotami ścisłymi, finansami, ekonomią oraz rachunkami. Decydując się na Wyższą Szkołę Handlową we Wrocławiu, możesz wybrać jedną z trzech oferowanych specjalności, są to: rachunkowość i podatki, finanse i bankowość i analityk finansowy.

Kierunek studiów Finanse i rachunkowość to świetny wybór dla osób, które chciałyby zostać pracownikami księgowości lub bankowości. W czasie studiów poza przedmiotami ogólnymi i kierunkowymi, kładziony jest także nacisk na umiejętności miękkie, które są niezwykle ważne nie tylko w życiu zawodowym, ale i prywatnym. Dodatkowym atutem Finansów i rachunkowości na Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu, jest to, że kształcenie odbywa się głównie poprzez praktykę.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Finansów i rachunkowości to m.in. matematyka dla ekonomistów, mikroekonomia, etyka w biznesie, podstawy zarządzania, bankowość, makroekonomia, język obcy, rachunkowość finansowa oraz excel dla ekonomistów.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w biurach maklerskich, departamentach planowania i budżetowania, biurach rachunkowych, biurach doradztwa podatkowego, towarzystwach ubezpieczeniowych, administracji publicznej oraz we własnych przedsiębiorstwach.

Dowiedz się więcej

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek finanse i rachunkowość we Wrocławiu?

Studia ekonomiczne we Wrocławiu stanowią atrakcyjną propozycję dla wielu absolwentów szkół średnich. Mogą oni kształcić się w jednym z bardziej prestiżowych miast akademickich. Jednak rozpoczęcie studiów na kierunku takim jak finanse i rachunkowość powinno być wyjątkowo świadome, ponieważ nauka z nim związana jest bardzo intensywna. Zatem zastanów się, czy jesteś osobą, która:

 • nigdy nie miała problemów z nauką matematyki;
 • charakteryzuje się analitycznym myśleniem;
 • lubi twórczo rozwiązywać różnego rodzaju problemy logiczne;
 • interesuje się aktualnymi zagadnieniami gospodarczymi i politycznymi.

 

Proces rekrutacji i przedmioty

Jeżeli odnajdujesz się w tej krótkiej charakterystyce, to możesz śmiało pomyśleć o rozpoczęciu studiów na kierunku finanse i rachunkowość. Jednak zanim znajdziesz się na liście osób przyjętych, to najpierw musisz przejść przez procedurę rekrutacyjną. Twoją jedyną bronią mogą być jak najlepsze wyniki uzyskane podczas egzaminu dojrzałości, zatem przygotuj się do niego bardzo dobrze.

W swoich planach maturalnych uwzględnij przedmioty takie jak: matematyka, język obcy nowożytni, WOS, czy geografia. Studia na tym kierunku są wyjątkowo ścisłe w znaczeniu ujęcia tej dyscypliny, więc już na poziomie rekrutacji oceniane są bardzo konkretne umiejętności kandydatów.

Zastanów się także, czy twoja wiedza pozwala ci na wzięcie udziału w olimpiadzie przedmiotowej. To propozycja jedynie dla najbardziej ambitnych osób. Najważniejszą nagrodą dla laureatów i finalistów takich olimpiad jest dostanie się na listę osób przyjętych na studia poza kolejnością. W przypadku finansów i rachunkowości rozważ:

 • Olimpiadę Matematyczną;
 • Olimpiadę Lingwistyki Matematycznej;
 • dowolną olimpiadę języka obcego itd.

 

Nie zapomnij także, by terminowo dokonać wszystkich opłat rekrutacyjnych, ponieważ jest to niezwykle ważne. Oprócz tego zorientuj się, jakie dokumenty powinieneś dostarczyć w pierwszej kolejności. Najważniejsze informacje na ten temat znajdziesz na stronach internetowych poszczególnych informacji, jednak na ogół są to podstawowe dokumenty takie jak: świadectwo maturalne, skany dowodu, czy zdjęcia do legitymacji studenckiej.

 

STUDIA WE WROCŁAWIU - ważne informacje

kierunki studiów we Wrocławiu

studia we Wrocławiu

 

FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - ważne informacje

finanse i rachunkowość studia

finanse i rachunkowość studia online

studia ekonomiczne we Wrocławiu

studia ekonomiczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku finanse i rachunkowość we Wrocławiu?

Studia na kierunku finanse i rachunkowość to przede wszystkim czas intensywnej nauki.

Grzegorz, student drugiego roku, mówi:

Początkowo zajęcia z matematyki były dla mnie bardzo trudne, jednak każdy student tego kierunku musi się z nimi uporać. Dziś zaczynam rozumieć sens tej nauki. Bez niej byłoby mi ciężko zrozumieć cokolwiek innego. Jednak przy odrobinie determinacji wszystko można przetrwać i do tego lubić to, co się robi!

Kierunki ekonomiczne w mieście Wrocławiu

Rozwiń

Popularne kierunki ekonomiczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)