Komunikacja międzykulturowa to unikatowy kierunek studiów, który konstruowany jest w interdyscyplinarny sposób. Jego założenia programowe odpowiadają na wymagania aktualnego rynku pracy oraz oczekiwań współczesnego świata.
W trakcie zdobywanej edukacji poznasz relacje międzykulturowe, na których bazie swój sukces buduje coraz więcej firm i instytucji, jednocześnie zatrudniających coraz więcej pracowników z różnych kręgów kulturowych.
Wszechstronna wiedza kulturowa oraz umiejętności komunikacyjne to przepis na sukces w nawiązywaniu relacji międzykulturowych w różnym zakresie: interpersonalnym, gospodarczym, biznesowym, politycznym.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Komunikacja międzykulturowa możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb:
Kierunek komunikacja międzykulturowa w Rzeszowie realizowany jest w ramach pierwszego stopnia. Są to studia licencjackie, które trwają trzy lata (sześć semestrów) i prowadzone są w trybie dziennym.
Stacjonarna forma kształcenia odbywa się od poniedziałku do piątku, a proponowany program studiów wypełniony jest zajęciami obowiązkowymi, fakultatywnymi i specjalizacyjnymi oraz praktykami zawodowymi, które pozwalają zdobyć doświadczenie zawodowe.
Studia stacjonarne na uczelniach publicznych są bezpłatne, wymagają jednak uiszczenia opłaty rekrutacyjnej.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Komunikacja międzykulturowa to popularny kierunek studiów, którego program kształcenia tworzony jest w kompleksowy sposób. Studenci uczęszczają między innymi na antropologię kultury, teorię komunikacji, wprowadzenie do badań o komunikacji międzykulturowej, mediacje międzykulturowe, współczesne problemy globalizacji.
Realizowane zajęcia umożliwią zrozumienie procesów odnoszących się do sposobów komunikowania w strukturach organizacji o zasięgu międzynarodowym. Nauczysz się identyfikować bariery komunikacyjne, które pojawiają się w kontaktach z wielokulturowymi społeczeństwami, a także będziesz w stanie je eliminować.
Studenci mają szansę zdobyć szerokie wykształcenie humanistyczne, a także rozwijają potrzebne umiejętności użyteczne w kontaktach międzykulturowych w zakresie biznesu, polityki, sztuki, turystyki, dyplomacji, dziennikarstwa.