Bezpieczeństwo wewnętrzne studia zaoczne Warszawa

Bezpieczeństwo wewnętrzne studia zaoczne Warszawa

Bezpieczeństwo wewnętrzne studia zaoczne Warszawa

Studia zaoczne w Warszawie

bezpieczeństwo wewnętrzne

Odkryj bezpieczeństwo wewnętrzne w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Bezpieczeństwo wewnętrzne - studia niestacjonarne (zaoczne) Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Bezpieczeństwo wewnętrzne studia zaoczne Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Bezpieczeństwo wewnętrzne stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne
Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

Jednostka prowadząca

Bezpieczeństwo wewnętrzne stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Jednostka prowadząca

Bezpieczeństwo wewnętrzne stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne
Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie

Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie

Jednostka prowadząca

Bezpieczeństwo wewnętrzne stopień: (I)  (II)
tryb: niestacjonarne
Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Jednostka prowadząca

Bezpieczeństwo wewnętrzne stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa i Ochrony im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z siedzibą w Warszawie

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa i Ochrony im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z siedzibą w Warszawie

Jednostka prowadząca

Bezpieczeństwo wewnętrzne stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne

Ile kosztują studia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Warszawie

Jeżeli myślisz o rozpoczęciu studiów w trybie niestacjonarnym, powinieneś przygotować odpowiednie zaplecze finansowe, które pozwoli ci na terminowe dokonanie opłat ratalnych za każdy semestr lub rok nauki. Koszt czesnego na Bezpieczeństwie wewnętrznym jest zróżnicowany w obrębie różnych uczelni w Warszawie. Każda z nich informuje o szczegółach związanych ze studiami na swojej stronie internetowej, którą warto odwiedzić przed złożeniem aplikacji na Bezpieczeństwo wewnętrzne. Pamiętaj, że w dokonywaniu opłat ważna jest terminowość – w przypadku przekroczenia czasu płatności mogą zostać naliczane odsetki.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Bezpieczeństwo wewnętrzne w Warszawie - zasady rekrutacji

Zobacz, co wybierają inni

POKAŻ WSZYSTKIE

Gdzie studiować na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne w Warszawie

 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie
 • Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Warszawski
 • Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa i Ochrony im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

 

Jak wyglądają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Warszawie

Charakter studiów zaocznych, który jest zupełnie odmienny od dziennych, to główny predyktor ich podejmowania. Wielu studentów zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest wczesne zdobywanie pierwszych doświadczeń zawodowych, dlatego pragną podjąć pracę zarobkową i nie rezygnować jednocześnie z kształcenia na wybranym kierunku. Bezpieczeństwo wewnętrzne w trybie niestacjonarnym przewiduje kształcenie weekendowe. W praktyce każdy student zobowiązuje się do aktywnego uczestnictwa w weekendowych, całodziennych zjazdach, podczas których przyswaja skoncentrowane treści programowe.

Historia nieustannie przypomina nam o konfliktach politycznych, rozgrywających się pomiędzy niektórymi państwami świata, których efektem były poważne starcia zbrojne, powodujące niepokoje społeczne, a w najbardziej skrajnych przypadkach, śmierć milionów wojskowych oraz ludności cywilnej. Pomimo tego, że te wyjątkowo trudne czasy znajdują się daleko za nami, istnieje wiele rodzajów przestępczości, która każdego dnia zbiera swoje żniwa. Gdyby nie prężnie rozwijająca się nauka, jaką jest Bezpieczeństwo wewnętrzne, ataki hakerskie, cyberprzestępstwa, zabójstwa na tle religijnym oraz działalność zorganizowanych grup przestępczych mogłyby dotyczyć każdego z nas oraz naszych bliskich.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Studia prawnicze na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne gwarantują uzyskanie pełni kompetencji, możliwych do wykorzystania w wielu placówkach oraz instytucjach, związanych z działaniami ochronnymi, prewencją antyterrorystyczną oraz szerzeniem świadomości na temat ataków hakerskich. Chociaż siatka studiów różni się w zależności od wybranej uczelni, to pewne przedmioty pozostają niezmienne. Oto niektóre z nich:

 • prawo karne skarbowe,
 • prawo karne wykonawcze,
 • historia doktryn polityczno-prawnych,
 • publiczno-prawne aspekty bezpieczeństwa gospodarczego,
 • czynności operacyjno-rozpoznawcze.

 

2. Dla kogo te studia

Wyobrażenie sobie studenta Bezpieczeństwa wewnętrznego, a zatem przyszłego pracownika służb mundurowych lub wojskowości, który nie interesuje się tematyką konfliktów zbrojnych i przestępstw albo nie posiada odpowiedniej tężyzny i wytrzymałości fizycznej, jest niezwykle trudne. Mimo faktu, że każdy maturzysta może spróbować podjęcia opisywanego kierunku studiów, to z pewnością nie wszyscy będą mieli szansę na odniesienie sukcesu. Zatem jeżeli chciałbyś sprawować pieczę nad bezpieczeństwem państwa i obywateli, lubisz historię, a ciekawostki na temat militariów nie są ci obce, dodatkowo lubisz nagłe skoki adrenaliny i nie boisz się niebezpieczeństw, to być może Bezpieczeństwo wewnętrzne odpowie na wszystkie twoje potrzeby edukacyjne.

 

3. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

4. Program studiów

Siatka studiów w zakresie Bezpieczeństwa wewnętrznego, niezależnie od miejsca podjęcia tego kierunku, stawia na wykształcenie w przyszłych absolwentach świadomości na temat zagrożeń politycznych, terrorystycznych oraz konkretnych umiejętności wdrażania konkretnych działań zapobiegawczych i ochronnych, dotyczących całych społeczności, jednostek lub grup w przypadku ochrony imprez masowych i wydarzeń kontrowersyjnych z punktu widzenia ludzi o określonych poglądach.

Studenci Bezpieczeństwa wewnętrznego zyskują wiadomości o historii wojskowości, dowiadują się nieco o teorii cyberprzestępczości i ataków hakerskich, kształtują swoją wytrzymałość fizyczną oraz gotowość do przeciwdziałania skutkom ataków terrorystycznych i zbrojnych.

Ile trwają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Warszawie

Studia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Bezpieczeństwo wewnętrzne w Warszawie realizowane jest na licencjackich studiach pierwszego stopnia, a drugi stopień kształcenia jest zwieńczany tytułem magistra. Kandydaci rozpoczynający swoją przygodę ze szkolnictwem wyższym, aplikują na trwające trzy lata studia pierwszego stopnia. Natomiast ci, którzy posiadają tytuł licencjata Bezpieczeństwa wewnętrznego lub dziedzin pokrewnych, będą mogli kontynuować edukację na dwuletnich studiach drugiego stopnia. Łączny czas, jaki należy zagospodarować na ukończenie obu cykli kształcenia, wyniesie pięć lat.

Jaka praca po studiach niestacjonarnych (zaocznych) na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Warszawie

Studia w Warszawie na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne znajdują się w spektrum zainteresowania wielu przyszłych maturzystów i absolwentów szkół średnich. Jako że sytuacja polityczna na arenie międzynarodowej wymaga zabezpieczenia społeczeństwa na wypadek konfliktów zbrojnych, czy ataków terrorystycznych, absolwenci opisywanego kierunku są cenionymi pracownikami. Służby mundurowe, takie jak Wojsko, Straż Pożarna, Policja, Straż Graniczna, to najczęściej wybierane, aczkolwiek nie jedyne, możliwości zawodowe, oferowane przez Bezpieczeństwo wewnętrzne.

Absolwenci wyróżniający się dyskrecją i wyjątkową ciekawością świata będą mieli szansę zdobycia zatrudnienia w agencjach detektywistycznych, firmach działających na rzecz zapewnienia ochrony osobom prywatnym w przypadku podejrzenia zagrożenia ich zdrowia lub życia, a także w innych placówkach, świadczących usługi z zakresu zarządzania kryzysowego.

Chcąc związać swoją przyszłość z organizacjami bezpośrednio związanymi z działalnością Policji, osoby kończące Bezpieczeństwo wewnętrzne w Warszawie będą mogli postarać się o zatrudnienie w służbach specjalnych, biurach dochodzeniowo-śledczych, a także działać w postępowaniach karnych, dotyczących wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym.

Dzięki gruntownemu uposażeniu w wiadomości teoretyczne o najczęściej spotykanych profilach przestępców i terrorystów oraz przeszkoleniu w konkretnych działaniach, zmierzających do udaremnienia prób ataków terrorystycznych i obezwładniania ewentualnych napastników, praca absolwentów opisywanego kierunku studiów jest doceniana na wielu płaszczyznach, zapewniając im gwarancję możliwości najlepszej z możliwych opcji i rozwoju zarówno osobistego, jak i zawodowego na wybranej materii.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne  w Warszawie?

W procesie rekrutacji na kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne w Warszawie

Bezpieczeństwo wewnętrzne to studia, wiążące się z podejmowaniem odpowiedzialności za bezpieczeństwo całych społeczności lub konkretnych jednostek, w zależności od kierunku wyspecjalizowania. Praca w zawodzie zgodnym z kierunkiem kształcenia wymaga nie tylko gruntownego przygotowania merytorycznego, ale również konkretnych predyspozycji. Zatem zanim aplikujesz, upewnij się, czy:

 • Interesujesz się militariami i służbami mundurowymi?
 • Zdajesz sobie sprawę z zagrożeń, jakie czyhają na ludzi z uwagi na konflikty polityczne?
 • Pragniesz związać przyszłość z kierunkiem, który zapewni ci stabilne zatrudnienie?

 

Zakładając, że trzykrotnie udzieliłeś twierdzącej odpowiedzi, powinieneś w sposób świadomy i odpowiedzialny podejść do procesu kwalifikacyjnego na Bezpieczeństwo wewnętrzne w trybie niestacjonarnym. Uczelnie w Warszawiektóre wzbogaciły swoją siatkę kształcenia o opisywany kierunek, przyjmują kandydatów na podstawie doniesionych dokumentów i zaświadczeń, między innymi potwierdzających zdanie matury oraz dobry stan zdrowotny. Często zdarza się jednak, że kandydatów na jedno miejsce jest wielu i wówczas biorą oni udział w konkursie świadectw maturalnych, a precyzyjniej mówiąc, przedmiotów wiodących dla Bezpieczeństwa wewnętrznego. Są nimi najczęściej: matematyka, język angielski, geografia, historia oraz wiedza o społeczeństwie.

Jeśli planujesz złożyć swoją kandydaturę na najbardziej oblegane uczelnie, możesz rozważyć udział w olimpiadach i konkursach. Uzyskanie wysokiego miejsca to nie tylko powód do dumy, ale również przepustka do pierwszeństwa w wyborze swojej drogi kształcenia wyższego.

 

Zapisy na studia

Cały proces rekrutacyjny wygląda bardzo podobnie na każdej uczelni. Po zarejestrowaniu swojej kandydatury, wniesieniu opłaty rekrutacyjnej oraz otrzymaniu informacji o możliwości rozpoczęcia studiów już w październiku, należy dostarczyć kilka dokumentów, zwieńczających procedurę kwalifikacyjną. Będziesz potrzebował:

 • zdjęcia do legitymacji,
 • ksera świadectwa maturalnego wraz z oryginałem,
 • dowodu osobistego,
 • zaświadczeń o badaniach lekarskich, jeśli są wymagane.

Jakie opinie mają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Warszawie

Bezpieczeństwo wewnętrzne to bardzo odpowiedzialna i potrzebna dziedzina, która znajduje się w zakresie zainteresowania wielu przyszłych studentów. Wielu z nich chciałoby poznać opinie starszych kolegów na temat tego kierunku, aby utwierdzić się w swoim wyborze.

Jacek, student drugiego roku Bezpieczeństwa wewnętrznego w Warszawie, mówi:

„Interesuję się wojskowością, dlatego wybrałem specjalność o podobnym zakresie tematycznym. Bezpieczeństwo wewnętrzne to studia skrojone na miarę moich potrzeb, zapewniają mi wiele bodźców zarówno intelektualnych, jak i wysiłkowych.”

Kierunki ochrona i bezpieczeństwo w Warszawie

Popularne kierunki ochrona i bezpieczeństwo niestacjonarne w Warszawie

Komentarze (0)