Psychologia w zarządzaniu - Warszawa

Psychologia w zarządzaniu - Warszawa

Psychologia w zarządzaniu - Warszawa

Studia w Warszawie

psychologia w zarządzaniu

Odkryj psychologię w zarządzaniu w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Psychologia w zarządzaniu studia Warszawa 2021| woj. mazowieckie

Studia na kierunku Psychologia w zarządzaniu w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Psychologia w zarządzaniu to interdyscyplinarny kierunek. Uczelnie w Warszawie stworzyły go z myślą o osobach, które fascynują się tajnikami ludzkiego umysłu i chciałyby znaleźć dla swoich zainteresowań praktyczne zastosowanie w zarządzaniu i biznesie. Studia obfitują w szereg zajęć praktycznych pozwalających na zrozumienie różnorodnych mechanizmów funkcjonowania człowieka.

Interdyscyplinarny kierunek daje szansę zdobycia pogłębionej wiedzy z pogranicza dwóch różnych, ale silnie ze sobą sprzężonych dziedzin. Absolwenci psychologii w biznesie znajdą zatrudnienie w kadrach, działach zarządzania zasobami ludzkimi, firmach marketingowych czy agencjach public relation. Mogą realizować się na stanowiskach doradców, rekruterów czy coachów i mentorów.

czytaj dalej wszystko o Psychologia w zarządzaniu - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek psychologia w zarządzaniu

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Jednostka prowadząca

Psychologia w zarządzaniu stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek psychologia w zarządzaniu w Warszawie?

Przyszli studenci psychologii w zarządzaniu, aby ubiegać się o przyjęcie na wymarzony kierunek, muszą wybrać na maturze przedmioty, które będą uwzględniane w procesie rekrutacji. Na ogół najwyżej punktowany jest język polski, a oprócz niego język obcy nowożytni oraz przedmioty do wyboru: historia, biologia, lub wiedza o społeczeństwie, czy nawet filozofia i historia sztuki. Oczywiście im większa liczba przedmiotów zadanych na poziomie rozszerzonym, tym większa szansa na znalezienie się na liście osób przyjętych na studia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Psychologia w zarządzaniu w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

PSYCHOLOGIA W ZARZĄDZANIU WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

PSYCHOLOGIA W ZARZĄDZANIU WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

PSYCHOLOGIA W ZARZĄDZANIU WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

PSYCHOLOGIA W ZARZĄDZANIU WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku psychologia w zarządzaniu w Warszawie?

Studia psychologiczne w Warszawie są niezwykle popularne. Zatem uczelnie we Warszawie starają się przygotowywać taką ofertę kształcenia, która będzie atrakcyjna dla bardzo wielu osób. Jednym z takich wyznaczników atrakcyjności jest właśnie możliwość rozpoczęcia studiów w trybie dziennym lub zaocznym. Nauka stacjonarna stanowi obecnie najbardziej popularny sposób kształcenia, ponieważ zajęcia odbywają się w trakcie trwania tygodnia i na państwowych uczelniach nie trzeba uiszczać dodatkowych opłat za czesne. Z kolei studia zaoczne to świetna propozycja dla osób, które z różnych przyczyn nie dysponują zbyt dużym czasem, a chciałby kontynuować naukę. Zjazdy w takim trybie odbywają się w weekendy, jednak warto pamiętać, że studenci część materiału teoretycznego opanowują we własnym zakresie, a studia te są płatne. Wiedza studentów zaocznych i tak zawsze zostanie zweryfikowana podczas egzaminów.

 

1. Dla kogo ten kierunek

Studia psychologiczne są w Polsce od kilku lat najpopularniejszym kierunkiem kształcenia. Co roku wybiera je wielu absolwentów szkół średnich. Tendencja ta pokazuje, że ten profil dydaktyczny doceniany jest również na rynku pracy. Dziś kształcenie wyższe powinno zagwarantować nam nie tylko rozwój pasji, lecz także perspektywę dalszego rozwoju. Uczelnie na rynku akademickim bacznie obserwują trendy, które pojawiają się na rynku pracy i okazuje się, że dziś psychologia daje wiele możliwości, ale przede wszystkim wtedy, gdy ma konkretny doprecyzowany profil. Dlatego też coraz popularniejsze stają się kierunki studiów takie jak psychologia w zarządzaniu.

Studia na tym kierunku mogą zainteresować te osoby, które fascynację naukami psychologicznymi chciałyby połączyć z konkretnym fachem. Struktury zarządzania stanowią bowiem bardzo ważną część organizacji przedsiębiorstw i różnego rodzaju firm. Tego typu studia psychologiczne idealne będą dla osób, które nie boją się zawodowych wyzwań, uwielbiają pracę z drugim człowiekiem, są otwarte, empatyczne i komunikatywne. Jeżeli odnajdujesz te cechy u siebie, to studia na kierunku psychologia w zarządzaniu będą dla ciebie idealne.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku psychologia w zarządzaniu możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku psychologia w zarządzaniu w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

3. Praca po studiach

Nikogo nie trzeba przekonywać, że studia psychologiczne wybierane są przez absolwentów szkół średnich właśnie ze względu na perspektywy zatrudnienia w przyszłości. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku tego profilu kształcenia warto jest obrać konkretną ścieżką, w której będziemy się rozwijać. Dlatego też dobrym rozwiązaniem są kierunki studiów takie jak psychologia w zarządzaniu. Przygotowują one bowiem do podejmowania różnorodnych aktywności, związanych z wykorzystaniem narzędzi psychologicznych w zarządzaniu.

Abiturienci tego kierunku mogą znaleźć zatrudnienie w różnego rodzaju przedsiębiorstwach zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Psychologowie w zarządzaniu mogą rozwijać się także na stanowiskach menedżerskich. Absolwenci warszawskich uczelni sprawdzą się także w roli coachów, czy mentorów zawodowych.

 

4. Program kształcenia i gdzie studiować

Uczelnie w Warszawie każdego roku przygotowują taką ofertę kształcenia, która atrakcyjna będzie nie tylko ze względu na program dydaktyczny, lecz także ze względu na perspektywy zatrudnienia w przyszłości. Jeżeli studia na kierunku psychologia w zarządzaniu są tą dziedziną, w zakresie której chcesz się rozwijać, to czekają na ciebie studia w Warszawie. Będziesz mieć do wyboru dwie uczelnie – jedna z nich to Akademia Leona Koźmińskiego, a druga to Uczelnia Łazarskiego. Przeanalizuj programy każdej z tych uczelni, by mieć pewność, że wybrane przez ciebie studia spełnią wszystkie twoje oczekiwania?

Czego uczyć się będą studenci kierunku psychologia w zarządzaniu? Otóż czeka na nich wiele interdyscyplinarnych przedmiotów, wśród których znajdą się te ściśle psychologiczne, jak i te powiązane z zarządzaniem, biznesem i marketingiem. W siatkę programową wpisany jest szereg wykładów i ćwiczeń praktycznych, dzięki którym studenci na bieżąco aktualizować będą swoją wiedzę i umiejętności.

Studia w Warszawie na kierunku psychologia w zarządzaniu mają charakter interdyscyplinarny. Oznacza to w praktyce, że studenci zdobywają wiedzę z zakresu dwóch potężnych dziedzin – psychologii oraz zarządzania. Do przedmiotów, które znalazły się w pierwszej grupie można zaliczyć przykładowo:

 • historię psychologii;
 • psychologię poznawczą;
 • psychologię behawioralną;
 • psychologię emocji itd.

 

Uczestnictwo w tych przedmiotach gwarantuje podstawową i rzetelną wiedzę, jaką posiadać powinien każdy z psychologów, pracujący w zawodzie. Bardzo ważne są także przedmioty, które znajdują się w drugiej grupie. Odnajdziemy pośród nich:

 • podstawy zarządzania;
 • strategie organizacji;
 • mikro- makroekonomię;
 • statystykę opisową itd.

 

Studia w Warszawie na kierunku psychologia w zarządzaniu zapewnią ci wszechstronne wykształcenie, dzięki któremu będziesz wiedział, jak świadomie zarządzać różnego rodzaju organizacjami. Będziesz znał techniki, które pozwolą motywować pracowników. Twoja wiedza i umiejętności pozwolą ci na wprowadzanie takich zmian w przedsiębiorstwach, dzięki którym zostaną one docenione na rynku gospodarczym. To studia, które uczynią z ciebie prawdziwego profesjonalistę.

Ile trwają studia na kierunku psychologia w zarządzaniu w Warszawie?

Studia na kierunku Psychologia w zarządzaniu w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Psychologia w zarządzaniu w Warszawie należy do kręgu tych kierunków, które przewidują kształcenie studentów na dwóch stopniach edukacyjnych. Oznacza to, że po ukończeniu pierwszego stopnia, abiturienci dysponują już podstawową wiedzą, która pozwala na rozpoczęcie pracy w zawodzie. Jednak nie jest to wiedza kompletna, więc – aby ją uzupełnić, uporządkować i poszerzyć – potrzebne są studia drugiego stopnia.

Studia licencjackie, czyli pierwszego stopnia, trwają trzy lata i kończą się obroną pracy dyplomowej. Po otrzymaniu tytułu licencjata abiturient bierze ponowny udział w procesie rekrutacji, tak by dostać się na studia magisterskie. Te z kolei trwają dwa lata. Ich finalizacją jest obrona pracy magisterskiej. Jeżeli wszystko uda się zakończyć pomyślnie, to abiturient może w pełni rozwinąć swoją karierę zawodową.

Jaka praca po studiach na kierunku psychologia w zarządzaniu w Warszawie?

Nikomu nie trzeba udowadniać, że studia psychologiczne wybierane są przez absolwentów szkół średnich właśnie ze względu na perspektywy zatrudnienia w przyszłości. Dziś uczelnie w Warszawie starają się przygotowywać taką ofertę kształcenia, która atrakcyjna będzie właśnie ze względu na pracę po zakończeniu studiów. Każdy młody człowiek chce opuszczać mury z uczelni z poczuciem, że otrzymana wiedza i umiejętności wpłyną znacząco na jakość zatrudnienia.

Warto podkreślić, że dziś obszar związany z zarządzaniem towarzyszy niemal każdemu sektorowi gospodarczemu, ponieważ zarządzane są nie tylko korporacje, lecz także wielkie przedsiębiorstwa przemysłowe. W praktyce oznacza to, że nieustannie potrzebni są specjaliści, którzy wiedzą, jak zdobycze psychologiczne praktycznie wykorzystywać w zarządzaniu. Jako specjalista z tej dziedziny będziesz doskonale wiedział, jak zarządzać personelem, jak motywować pracowników, jak poprawiać jakość relacji, jak aktywnie wpływać na przestrzeń zarządzania.

Studia na kierunku psychologia w zarządzaniu przygotują cię do pracy dla:

 • korporacji i przedsiębiorstw na arenie międzynarodowej;
 • lokalnych firm;
 • agencji reklamowych;
 • agencji PR-owych;
 • agencji reklamowych itd.

 

Możesz występować także w roli coacha i mentora, który prowadzi różnego rodzaju szkolenia dla kadry zarządzającej przedsiębiorstwami. To z kolei wiąże się z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Pamiętaj, że twoja kariera może mieć charakter międzynarodowy. Weź również pod uwagę, że podczas wszystkich lat zawodowego rozwoju powinieneś nieustannie aktualizować swoją wiedzę i wzbogacać ją o nowe szkolenia i kursy.

Gdzie studiować na kierunku psychologia w zarządzaniu w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek psychologia w zarządzaniu w Warszawie

 • Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na studia na kierunku psychologia w zarządzaniu w Warszawie?

Studia na kierunku psychologia w zarządzaniu cieszą się od lat niegasnącą popularnością, przez co konkurencja podczas rekrutacji jest dość duża i wymaga od aplikantów dużego zaangażowania i determinacji. Każda osoba, która zainteresowana jest tymi studiami w pierwszej kolejności powinna sprawdzić, jakie zasady rekrutacji obowiązują na danej uczelni. Zanim wybierzesz ten profil kształcenia, zastanów się, czy posiadasz jeszcze cechy, którymi powinien dysponować każdy psycholog. Mowa o:

 • empatii;
 • tolerancji;
 • otwartości;
 • umiejętności słuchania i pracy z drugim człowiekiem.

 

Jeżeli dostrzegasz u siebie te cechy, możesz rozważyć udział w rekrutacji. Najważniejsze powinno być dla ciebie przygotowanie do egzaminów maturalnych. W Warszawie większość ośrodków akademickich swoją rekrutację na kierunek psychologia w zarządzaniu opiera o konkurs świadectw maturalnych. Oznacza to, że spośród kandydatów zostają wybrani ci z największą liczbą zdobytych punktów. W przypadku kierunku psychologia w zarządzaniu przedmioty, które najczęściej brane są pod uwagę – oczywiście na poziomie rozszerzonym – to język polski, język obcy nowożytni, biologia oraz matematyka.

Im większa liczba przedmiotów rozszerzonych z puli dodatkowej, tym większa szansa na realne przyjęcie na psychologię. Uczelnie wyznaczają swoje przeliczniki punktowe, które określonym przedmiotom i poziomom (podstawowy / rozszerzony) nadają dodatkową wagę i dopiero po odpowiednim ich przeliczeniu zostaje podjęta decyzja o przejęciu bądź odrzuceniu danego kandydata.

Osoby, chcące rozpocząć studia na kierunku psychologia w zarządzaniu, muszą liczyć się z dużą konkurencją, dlatego ważne jest, by na bieżąco obserwować, czy wymogi rekrutacyjne nie ulegają żadnym przekształceniom. Decydując się na złożenie aplikacji, warto jest także prześledzić jak wygląda cały formalny proces rekrutacji, który obejmuje nie tylko wymogi punktowe, lecz także kwestie związane z dokonaniem opłaty zapisowej, czy dostarczeniem odpowiednich dokumentów (już po zakończeniu rekrutacji) takich jak podanie, kopie dowodu oraz komplet zdjęć. Brak okazania tych dokumentów stanowi dla rekruterów informację o rezygnacji ze studiów.

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

PSYCHOLOGIA W ZARZĄDZANIU - ważne informacje

psychologia w zarządzaniu studia

studia psychologiczne i społeczne w Warszawie

studia psychologiczne i społeczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku psychologia w zarządzaniu w Warszawie?

Kierunki studiów w Warszawie takie jak psychologia w zarządzaniu dają wiele możliwości interesującego rozwoju.

Patrycja, studentka trzeciego roku, mówi:

Dziś sektor związany z zarządzaniem jestem jednym z potężniejszych. Wierzę, że po ukończeniu studiów na kierunku psychologia w zarządzaniu będę się mogła w pełni w nim rozwijać. Uwielbiam pracę z ludźmi, więc myślę, że będzie mi ona sprawiać naprawdę dużo radości.

Kierunki psychologiczne i społeczne w Warszawie

slawistyka
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)