Psychologia sportu - Warszawa

Psychologia sportu - Warszawa

Psychologia sportu - Warszawa

Studia w Warszawie

psychologia sportu

Odkryj psychologię sportu w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Psychologia sportu studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na specjalności Psychologia sportu w Warszawie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5 lat (jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym.

Jak osiągać coraz lepsze wyniki podczas treningów? Czy same ćwiczenia i odpowiednia dieta przyczynią się do zdobycia medali i stawania na sportowym podium! Odpowiedź nie jest oczywista – zwłaszcza, że w ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się kierunki takie jak psychologia sportu! Studia w Warszawie pozwolą zdobyć gruntowne wykształcenie psychologiczne ukierunkowane w szczególności na psychologię i medycynę sportu.

Studenci poznają tajniki motywacji i stresu w sporcie, psychologii treningu sportowego czy nawet animacji sportu rekreacyjnego! To kierunek stworzony więc dla osób, które szczególnie cenią sobie świadomą aktywność fizyczną. Po zakończeniu kształcenia można podejmować współpracę ze sportowcami i pracować w ośrodkach szkoleniowych, rehabilitacyjnych czy siłowniach.

 

czytaj dalej wszystko o Psychologia sportu - Warszawa

Uczelnie, gdzie psychologia sportu jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Jednostka prowadząca

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku psychologia

Jakie wymagania podczas rekrutacji na specjalność psychologia sportu w Warszawie?

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, jaki kierunek studiów wybrać, przeanalizuj najpierw wszystkie wymogi rekrutacyjne, by mieć pewność, że twoje przygotowanie będzie je odzwierciedlać.

Przedmioty, dzięki którym znajdziesz się na listach osób przyjętych, to  przede wszystkim: biologia, WOS, historia. Nie mniej ważne jest doskonałe przygotowanie z przedmiotów obligatoryjnych (język polski, matematyka, dowolnie wybrany język obcy nowożytni).

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Psychologia sportu w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA SPORTU?

Coraz częściej zwraca się uwagę na zadania, jakie stoją przed osobami, które współpracują ze sportowcami. Na wyniki, osiągane podczas zawodów, wpływ ma wiele czynników. Liczą się nie tylko treningi, dieta, zbilansowany odpoczynek, lecz także wsparcie psychiczne. Psychologia sportu jest stosunkowo młodą specjalnością na kierunku psychologia. Specjaliści, którzy współpracują ze sportowcami dążą do poprawy i doskonalenia ich osiągnięć, motywują, ale też wspierają podczas porażek.

Jeśli studia na specjalności psychologia sportu znajdują się w kręgu twoich zainteresowań, powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie, co znajduje się przede wszystkim w kręgu twoich zainteresowań. Jeżeli są to zarówno tajniki ludzkiej psychiki, jak i sport, to ten kierunek czeka właśnie na ciebie. Pamiętaj, że będziesz się na nim realizować z sukcesami tylko wtedy, jeśli lubisz pracę z ludźmi i jesteś osobą otwartą i empatyczną.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na specjalności psychologia sportu w Warszawie możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia jednolite (jednolite magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na specjalności psychologia sportu w Warszawie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich, których program kształcenia trwa 5 lat (10 semestrów).

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

 Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Z racji tego, że studia psychologia sportu są stosunkowo młodą specjalnością na kierunku psychologia, to nie znajdziesz jej w ofercie każdego dowolnie wybranego ośrodka akademickiego. Uczelnie w Warszawie dostrzegają jednak potencjał tej dyscypliny. Studia na tej specjalności rozpoczniesz na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Zastanów się, czy program kształcenia, które oferują kierunki studiów takie jak psychologia, spełniać będzie twoje oczekiwania. Musisz mieć świadomość, że na początku czeka cię opanowanie podstaw nauk psychologicznych, ponieważ to one pozwolą ci lepiej zrozumieć szczegółowe zagadnienia specjalizacyjne. Wśród przedmiotów znajdziesz zatem przykładowo: 

 • psychologię różnic indywidualnych
 • diagnozę psychologiczną

 

Oprócz tego czekają na ciebie zajęcia poświęcone wyłącznie psychologii sportu. Poznasz tajniki:

 • psychologii odnowy biologicznej człowieka
 • techniki relaksacyjne
 • podstawy medycyny sportu

Ile trwają studia na specjalności psychologia sportu w Warszawie?

Studia na specjalności Psychologia sportu w Warszawie trwają 5 lat (studia jednolite magiterskie).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA SPORTU?

Kierunki studiów takie jak psychologia mogą otworzyć przed tobą wiele ciekawych drzwi zawodowego rozwoju. Dziś szczególną dbałością otacza się sportowców, ponieważ statystyki pokazują, że holistyczna opieka może przynieść najlepsze miejsca na podium. Jako psycholog sportu znajdziesz zatem zatrudnienie w różnego rodzaju ośrodkach sportu i rekreacji. Zajmować się będziesz tam indywidualną i grupową pracą ze sportowcami. Będziesz ich motywować, wspierać i dbać o komfort psychiczny, który w sytuacjach rywalizacji może zostać zaburzony.

Poza tym czekają na ciebie:

 • siłownie
 • kluby fitness
 • ośrodki spa i wellness
 • ośrodki odnowy biologicznej

 

Możesz podejmować także aktywną współpracę z dietetykami i dbać o te osoby, którym zależy na doskonaleniu własnej sylwetki i zrzuceniu dodatkowych kilogramów. Jako psychologpracę znajdziesz również w ośrodkach terapeutycznych i poradniach psychologicznych.

Gdzie studiować na specjalności psychologia sportu w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować specjalność psychologia sportu w Warszawie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na specjalność Psychologia sportu w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

PSYCHOLOGIA SPORTU - ważne informacje

psychologia sportu studia

studia psychologiczne i społeczne w Warszawie

studia psychologiczne i społeczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki psychologiczne i społeczne w Warszawie

slawistyka
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)