Elektrotechnika to dziedzina nauki i techniki, która skupia się na użytkowaniu energii elektrycznej, co oznacza, że zajmuje się jej wytwarzaniem, rozdziałem, przesyłem oraz przetwarzaniem i użytkowaniem. Studia we Wrocławiu uzupełniane są wiedzą z elektroniki i techniki mikroprocesorowej, informatyki oraz technik zarządzania i marketingu.
Studia inżynierskie wymagają obycia z nowoczesną technologią i nowymi technikami stosowanymi w przemyśle, zwłaszcza w energetyce. Od przyszłych studentów oczekuje się zainteresowania naukami ścisłymi i otwartego, kreatywnego umysłu. Studenci bardzo często współpracują w zespołach, dlatego bardzo ważna jest płynna komunikacja. Jeśli szukasz dla siebie kierunku z przyszłością na rynku pracy, wybierz elektrotechnikę.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku elektrotechnika możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (inżynierskie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku elektrotechnika we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.
Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
2. Program studiów i przedmioty
Inżynieria elektryczna to bardzo ważny kierunek studiów technicznych, który skupia się na przetwarzaniu, magazynowaniu i użytkowaniu energii elektrycznej. Uczelnie we Wrocławiu, które mają w swojej ofercie elektrotechnikę, znajdziesz w dziale poniżej. Program kształcenia realizowany jest przez najlepszych w swojej dziedzinie specjalistów, którzy służą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem.
Studenci uczęszczają na takie przedmioty jak na przykład:
-
metody numeryczne w technice
-
pomiary elektryczne wielkości nieelektrycznych
-
zakłócenia w układach elektroenergetycznych
-
podstawy cyfrowej automatyki elektroenergetycznej
-
nowoczesne technologie w przesyle i rozdziale energii
-
układy elektromaszynowe w energetyce odnawialnej
-
zarządzanie w energetyce
Realizacja danych przedmiotów uzależniona jest także od wybranej specjalności (między innymi odnawialne źródła energii lub elektrotechnika przemysłowa).