Filologia studia II stopnia - Warszawa

Filologia studia II stopnia - Warszawa

Filologia studia II stopnia - Warszawa

Studia II stopnia w Warszawie

filologia

Odkryj filologia w Warszawie i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Filologia studia II stopnia (magisterskie) Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Filologia w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Filologia studia II stopnia - Warszawa

Uczelnie, gdzie filologia jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Filologia polska stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku filologia polska

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia w Warszawie?

Osoby, które chcą rozpocząć studia II stopnia muszą posiadać przede wszystkim tytuł licencjata. Ten profil kształcenia zadedykowany jest bowiem dla tych osób, które część edukacji wyżej mają już za sobą.

Studia, które ukończyłeś na I stopniu, powinny być tematycznie związane z profilem kształcenia II stopnia, ponieważ w innym przypadku będziesz musiał uzupełnić wszelkie różnice programowe. Podczas rekrutacji zostanie wzięta pod uwagę twoja średnia ocena z poprzedniego etapu nauki.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Filologia w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA?

Filologia, czyli uwielbienie słowa. Czy istnieje jakakolwiek inna definicja, która najlepiej opisze tę humanistyczną dyscyplinę naukową? Filologia bada literaturę danego kręgu kulturowego i narodowego, przygląda się jej z perspektywy języka, tworzy analizy i interpretacje. W przypadku tej dziedziny podstawę stanowią narzędzia lingwistyczne, językoznawcze, dzięki którym pełniej można zrozumieć spuściznę literacką danego narodu.

Studia filologiczne znajdują się w ofercie niemal każdego ośrodka akademickiego w Polsce. I każdy o humanistycznym usposobieniu znajdzie wśród tych propozycji coś, co odpowiadać będzie najlepiej jego oczekiwaniom. Sama filologia stanowi bowiem bardzo ogólne określenie. Uczelnie w Warszawie (i nie tylko w niej!) dają możliwość szczegółowego zgłębienia różnorakich filologii w zależności od indywidualnych zainteresowań studentów. Kochasz kulturę południa? Wybierz italianistkę. Interesują cię niuanse języka i literatury ojczystej? Czeka na ciebie filologia polska. Chcesz doskonale władać językiem niemieckim? W ofercie uczelni odnajdziesz germanistykę.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku filologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku filologia w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Dziś dostęp do kształcenia wyższego dostępny jest na większości uczelni w Polsce. Studia II stopnia w Warszawie możesz również rozpocząć w zależności od własnych możliwości, nie każdy bowiem ma czas, by uczęszczać regularnie na zajęcia w trybie stacjonarnym. Jeżeli mimo innych aktywności wciąż zależy ci na rozwoju intelektualnym, to wtedy z pomocą przychodzi kształcenie w trybie zaocznym. Uczelnie w Warszawie mają go w swojej ofercie. Studia zaoczne mają formę weekendowych zjazdów naukowych, podczas których odbywają się wszystkie wykłady i zajęcia. Warto jedynie pamiętać, że studenci znaczną część materiału teoretycznego muszą opanowywać we własnym zakresie, a kształcenie w tym trybie wiąże się z uiszczaniem opłat za czesne.

Podkreślmy, że studia II stopnia na kierunku filologia mają charakter uzupełniający. Studenci wciąż będą rozwijać swoją wiedzę językoznawczą, jak i literaturoznawczą. Poznają kontekstowe zagadnienia, które znacząco wpłyną na poziom ich wykształcenia, które zostanie usystematyzowane i uporządkowane. Kształcenie na studiach II stopnia wciąż przebiegać będzie dwutorowo – studenci zadbają o to, by ich umiejętności lingwistyczne były na najwyższym poziomie, dlatego mogą liczyć na szereg zajęć poświęconych:

 • gramatyce
 • stylistyce

 

Z drugiej strony na studentów czekać będą również zajęcia z kręgu literaturoznawczego i kulturowego. Warto pamiętać bowiem, że dobry filolog nie tylko wie, jak wykorzystywać dany język w praktyce. Powinien być on również zakorzeniony w ogólnej wiedzy na temat wybranego kręgu kulturowego.

Studia II stopnia to także kształcenie specjalizacyjne, które może różnić się w zależności od wybranej uczelni. To jednak od specjalizacji zależeć będzie w dużej mierze, jak przebiegać będzie twój rozwój zawodowy w przyszłości.

Ile trwają studia II stopnia na kierunku filologia w Warszawie?

Studia na kierunku Filologia w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia II stopnia na kierunku filologia trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Podczas ich trwania zdobywać będziesz dodatkowe kwalifikacje, dzięki którym twoje wykształcenie nabierze pełnego charakteru. Czas twoich studiów wypełniać będzie także pisanie najważniejszej pracy dyplomowej. Podczas jej obrony, jeśli wszystko powiedzie się pomyślnie, otrzymasz tytuł magistra. A to właśnie dzięki niemu będziesz mógł skorzystać z najlepszych ofert zawodowych, które pojawiają się na aktualnym rynku zatrudnienia.

 

Gdzie studiować na kierunku filologia (studia II stopnia) w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek filologia (studia II stopnia) w Warszawie

 • Europejska Uczelnia Inofrmatyczno - Ekonomiczna w Warszawie
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA?

Studia filologiczne to niewątpliwie jedna z ciekawszych propozycji kształcenia na aktualnym rynku akademickim. Przeznaczona jest ona jednak dla osób, które są kreatywne i nie boją się zawodowych wyzwań. Z jednej strony absolwenci tych kierunków mogą podążać standardowymi ścieżkami rozwoju. Czeka na nich praca w:

 • wydawnictwach
 • biurach tłumaczeń
 • edukacji (zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym)

 

To, czym będziesz się zajmować, zależy w dużej mierze od tego, jaką specjalizacją ukończysz.

Zatrudnienie znajdziesz także w wielu innych sektorach gospodarczych. Możesz znaleźć pracę w prywatnych przedsiębiorstwach i korporacjach, które podejmą współpracę z osobami, posiadającymi ponadprzeciętne zdolności językowe. Na rynku pracy nieustannie pojawiają się różnorodne oferty, które pozwolą ci w pełni wykazać się zdolnościami filologicznymi.

Kierunki filologiczne w Warszawie

fennistyka
germanistyka
hungarystyka
Rozwiń

Popularne kierunki filologiczne niestacjonarne w Warszawie

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FILOLOGIA

Komentarze (0)