Studia ekonomiczne Białystok

Studia ekonomiczne Białystok

Studia ekonomiczne Białystok

Największy wybór studiów

ekonomicznych w Białymstoku

Odkryj kierunki ekonomiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia ekonomiczne Białystok | woj. podlaskie

Studia ekonomiczne w Białymstoku to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA EKONOMICZNE W BIAŁYMSTOKU - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Ekonomia stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Europeistyka stacjonarne I stopnia
Finanse i rachunkowość stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
International economic relations stacjonarne II stopnia
Kierunek ekonomiczno-prawny stacjonarne I stopnia
Kierunek prawno - finansowy niestacjonarne I stopnia
Międzynarodowe stosunki gospodarcze stacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Białymstoku są studia ekonomiczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI EKONOMICZNE W BIAŁYMSTOKU

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia ekonomiczne w Białymstoku

Aby dołączyć do grona studentów nauk ekonomicznych należy pochwalić się dobrymi wyniki, przede wszystkim, z matematyki oraz języka obcego. Trzeci wymagany przedmiot ustalany jest już w zależności od konkretnej uczelni, ale w gronie tych przedmiotów mogą być, na przykład: geografia, historia, fizyka, informatyka, czy wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI EKONOMICZNE W BIAŁYMSTOKU

STUDIA EKONOMICZNE W BIAŁYMSTOKU - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia ekonomiczne w Białymstoku?

Studia ekonomiczne cieszą się niesłabnącą popularnością wśród kandydatów. I nie ma się czemu dziwić. Kierunki ekonomiczne należą do rozwojowych, dopasowanych do sytuacji na rynku i pozwalają znaleźć pracę w zawodzie. Studia ekonomiczne to po prostu dobry biznes.

Studia ekonomiczne w Białymstoku to wystawienie na pierwszy plan tego, co w ekonomii najważniejsze. Połączenie nauk humanistycznych z naukami ścisłymi. Celem studiów jest przygotowanie absolwentów do skutecznego analizowania polskiej i światowej gospodarki, poznania mechanizmów rządzących pieniądzem i rynkiem oraz wykształcenia w nim umiejętności inwestowania i pomnażania zasobów finansowych. Podczas nauki, od podszewki, poznaje się etapy zakładania oraz funkcjonowania firm, co przygotowuje do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, oczywiście nastawionej na rozwój i zysk.

Studia ekonomiczne w Białymstoku prowadzone są na kilku uczelniach, które proponują swoim studentom wiele specjalności, od rachunkowości i podatków do współpracy międzynarodowej i obsługi celnej. A program nauczania skierowany jest osób, które umiejętnie łączą ścisłe obliczenia i analityczne dane z umiejętnością logicznego myślenia, przewidywania wydarzeń i wyciągania wniosków.

Studia ekonomiczne w Białymstoku to nie tylko czysta ekonomia. To także inwestycje i rynek nieruchomości, rynki i usługi finansowe, doradztwo podatkowe, transport i logistyka, zatem każdy znajdzie coś interesującego. Jesteście gotowi, aby wejść do świata pieniędzy? Jeśli tak, to zdobądźcie wiedzę na studiach ekonomicznych w Białymstoku.

 

Praca po studiach ekonomicznych w Białymstoku

Jeśli wierzyć przekonaniu, że świat na pieniądzu siedzi, to absolwenci studiów ekonomicznych nie powinni mieć problemu ze znalezieniem zatrudnienia. I rzeczywiście, osoby posiadające dyplomy kierunków ekonomicznych należą do tych, którzy bez większych komplikacji znajdują pracę w zawodzie wyuczonym.

A pracować można w wielu miejscach, między innymi w: instytucjach otoczenia biznesu (na przykład parki naukowo- technologiczne, inkubatory przedsiębiorczości), bankach i innych instytucjach finansowych, biurach rachunkowych i biurach doradztwa podatkowego, instytucjach rządowych i samorządowych (na przykład Urzędzie Miasta, Urzędzie Wojewódzkim, czy Urzędzie Marszałkowskim), urzędach celno- skarbowych, izbach administracji skarbowej, kancelariach radcowskich, firmach consultingowych, publicznych organizacjach międzynarodowych.

A czym się zajmować w tych miejscach? Analizą i doradztwem inwestycyjnym, finansowym i podatkowym, działalnością konsultingową i audytorską w zakresie analizy rynków oceny, przedsięwzięć gospodarczych i ryzyka z nimi związanych oraz prognozowaniem działań gospodarczych, wsparciem podmiotów gospodarczych związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi, szkolnictwem i pracą jako nauczyciel podstaw ekonomii.

Czy to mało możliwości zatrudnienia? Studia ekonomiczne należą do grona tych, po których łatwo znaleźć zatrudnienie, a wymienione opcje pracy to tylko część twoich możliwości.

POZOSTAŁE UCZELNIE W BIAŁYMSTOKU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA EKONOMICZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET W BIAŁYMSTOKU STUDIA EKONOMICZNE

Wydział Ekonomii i Zarządzania:

  • Ekonomia- studia I i II-stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Specjalności: Bankowość, Przedsiębiorczość i innowacje, Rachunkowość i finanse przedsiębiorstw, Elektroniczna gospodarka, Przedsiębiorczość i innowacje, Przedsiębiorstwo na rynku, Rachunkowość i podatki.
  • Prawno- ekonomiczny- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Specjalności: Sektor prywatny, Sektor publiczny, Gospodarowanie finansami w sektorze publicznym, Windykacja i zarządzanie wierzytelnościami, Działalność gospodarcza na rynku europejskim .
  • Międzynarodowe Stosunku Gospodarcze- studia I i II-stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym. Specjalności: Handel międzynarodowy, Obsługa celna i spedycja międzynarodowa, Współpraca międzynarodowa.
  • Ekobiznes- studia I- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym.
  • Zarządzanie – studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym. Specjalności:  Zarządzanie przedsiębiorstwem, Zarządzanie sprzedażą, Zarządzanie w agrobiznesie, Psychologia w zarządzaniu, Zarządzanie przedsiębiorstwem.

dowiedz się więcej 

Uniwersytet w Białymstoku prowadzi także studia podyplomowe. Dostępnymi kierunkami są: Bankowość i rynki finansowe, Celno- podatkowa i logistyczna obsługa międzynarodowego obrotu towarowego, Finanse i rachunkowość przedsiębiorstw, Psychologia w zarządzaniu, Menedżerskie, Rachunkowość i audyt wewnętrzny w jednostkach sektora publicznego, Statystyczna analiza danych społeczno- ekonomicznych, Wycena i gospodarka nieruchomościami, Zarządzanie projektami Unii Europejskiej, Zarządzanie w jednostkach samorządu terytorialnego.

 


WYŻSZA SZKOŁA EKONOMICZNA W BIAŁYMSTOKU STUDIA EKONOMICZNE

  • Ekonomia- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Specjalności: Rachunkowość i finanse podmiotów gospodarczych, Inwestycje i rynek nieruchomości, Ekonomia dla menedżerów, Ekonomia sektora publicznego, Rynki i usługi finansowe, Ekonomia transportu i logistyki, International Economics and Business Management.

 


WYŻSZA SZKOŁA FINANSÓW I ZARZĄDZANIA W BIAŁYMSTOKU STUDIA EKONOMICZNE

  • Zarządzanie- studia I i II-stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Specjalności: Marketing i zarządzanie sprzedażą, Kadry i płace, Zarządzanie logistyką, Reklama i Social Media, Management For Development, Informatyka w zarządzaniu, Zarządzanie w przedsiębiorstwie, Administracja i samorząd terytorialny, Zarządzanie gospodarką przestrzenną, Turystyka i hotelarstwo, Psychologia zarządzania, Zarządzanie organizacjami, Informatyka w zarządzaniu, Organizacja i administrowanie, Reklama i nowoczesny marketing, Gospodarka przestrzenna i zarządzanie nieruchomościami, Biznes hotelarski i turystyczny, Zarządzanie finansami i rachunkowość, Logistyka w przedsiębiorstwie, Zarządzanie marketingowe.
  • Finansowanie i rachunkowość – studia I i II-stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, ze specjalnościami: Rachunkowość i system podatkowy, Bankowość i ubezpieczenia, Informatyka w finansach i rachunkowości, Rachunkowość i finanse przedsiębiorstw, Informatyka w finansach i rachunkowości, Rachunkowość i finanse w administracji, Bankowość i ubezpieczenia, Zarządzanie ryzykiem w przedsiębiorstwie.

Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku prowadzi również kształcenie na studiach podyplomowych. Wśród kierunków nauki widnieją: MBA- Master of Business Administration, Kreatywność i innowacje w przedsiębiorstwie, Kadry i płace, Organizacja i zarządzanie oświatą, Menedżerskie, Rachunkowość i finanse przedsiębiorstwa, Zarządzanie sprzedażą.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)