Filologia angielska studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Filologia angielska studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Filologia angielska studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Studia II stopnia w Katowicach i woj. śląskim

filologia angielska

Odkryj filologię angielską w Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Filologia angielska studia II stopnia (magisterskie) Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku filologia angielska na uczelniach śląskich to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwerystecie Śląskim w Katowicach oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Filologia angielska studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek filologia angielska

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek filologia angielska w Katowicach?

Aby zostać studentem kierunku filologia angielska w Katowicach będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia na tym samym kierunku. W innym przypadku będziesz zobowiązany do posiadania certyfikatu potwierdzającego twoje umiejętności językowe.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia angielska w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku filologia angielska w Katowicach?

Studia filologiczne, nieprzerwanie od lat, cieszą się dużą popularnością wśród studentów. Tendencję tą należy połączyć ze zjawiskiem globalizacji, otwieraniem granic czy coraz lepszym dostępem do podróży i poznawania innych kultur. Znajomość języka obcego umożliwia komunikacje z mieszkańcami innych państw oraz poszerza horyzonty kulturowe, a także zwiększa szanse na zdobycie ciekawej i perspektywicznej pracy zawodowej. Jeżeli ty także chciałbyś rozwijać swoje zdolności językowe oraz nauczyć się międzynarodowego kodu językowego, to koniecznie weź udział w rekrutacji na kierunek filologia angielska w Katowicach.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia filologiczne powinny interesować się naukami humanistycznymi oraz szeroko pojęta kulturą. Dodatkowym atutem będzie ambicja oraz chęć rozwoju naukowego, które wpłyną na większe zaangażowanie w wykonywane obowiązki.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku filologia angielska możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku filologia angielska na uczelniach śląskich realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie śląskie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek filologia angielska będą mieli okazje ugruntować i rozwinąć specjalistyczną wiedzę z obszaru nauk humanistycznych, kulturoznawczych czy językoznawczych. W czasie studiów dowiesz się więcej na temat gramatyki i kultury języka angielskiego. Ponadto będziesz obcował z najwybitniejszymi tekstami literackimi krajów anglojęzycznych i nauczysz się zasad właściwej analizy i interpretacji.

W programie przewidziano także zajęcia z praktycznej nauki języka angielskiego, na których wykształcisz zdolności rozumienia tekstu pisanego i słuchanego oraz tworzenia tekstów użytkowych. Wszyscy studenci będą musieli dokonać wyboru specjalizacji, która będzie odpowiadała ich zainteresowaniom oraz planom zawodowym. W ofercie znajdą się między innymi, takie specjalności jak:

  • nauczycielska
  • język biznesu
  • tłumaczeniowa z dodatkowym językiem obcym

Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, na których wykorzystasz uzyskaną wiedzę i umiejętności praktyczne.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku filologia angielska na uczelniach śląskich, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku filologia angielska trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

Gdzie studiować na kierunku filologia angielska (studia II stopnia) na uczelniach śląskich?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek filologia angielska (studia II stopnia) na uczelniach śląskich:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Jaka praca po studiach?

Studia filologiczne w Katowicach kształcą doskonałych specjalistów, którzy dzięki znajomości języków obcych, nie mają problemów ze znalezieniem ciekawej i przyszłościowej pracy zawodowej. Dlatego też, po ukończeniu kierunku filologia angielska będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Jako absolwent idealnie odnajdziesz się w zawodzie tłumacza w biurach tłumaczeniowych, wydawnictwach lub prowadząc własną działalność gospodarczą. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości ze stanowiskiem nauczyciela języka angielskiego w przedszkolach, szkołach czy szkołach językowych.

Absolwenci często decydują się na karierę w branży turystycznej, zarówno jako przewodnik i pilot wycieczek zagranicznych, czy kierownik biura podróży. Ponadto, możesz pracować w mediach, redakcjach czasopism lub różnego rodzaju instytucjach kultury. Po ukończeniu studiów magisterskich, dobrym pomysłem będzie kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich i rozpoczęcie działalności naukowej.

Kierunki filologiczne w Katowicach i woj. śląskim

Rozwiń

19 Uczelni w Katowicach i okolicach

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FILOLOGIA ANGIELSKA

Komentarze (0)