Filologia angielska studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Filologia angielska studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Filologia angielska studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Studia II stopnia w Katowicach i woj. śląskim

filologia angielska

Odkryj filologię angielską w Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Filologia angielska studia II stopnia (magisterskie) Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku filologia angielska na uczelniach śląskich to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwerystecie Śląskim w Katowicach oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Filologia angielska studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek filologia angielska

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek filologia angielska w Katowicach?

Aby zostać studentem kierunku filologia angielska w Katowicach będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia na tym samym kierunku. W innym przypadku będziesz zobowiązany do posiadania certyfikatu potwierdzającego twoje umiejętności językowe.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia angielska w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku filologia angielska w Katowicach?

Studia filologiczne, nieprzerwanie od lat, cieszą się dużą popularnością wśród studentów. Tendencję tą należy połączyć ze zjawiskiem globalizacji, otwieraniem granic czy coraz lepszym dostępem do podróży i poznawania innych kultur. Znajomość języka obcego umożliwia komunikacje z mieszkańcami innych państw oraz poszerza horyzonty kulturowe, a także zwiększa szanse na zdobycie ciekawej i perspektywicznej pracy zawodowej. Jeżeli ty także chciałbyś rozwijać swoje zdolności językowe oraz nauczyć się międzynarodowego kodu językowego, to koniecznie weź udział w rekrutacji na kierunek filologia angielska w Katowicach.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia filologiczne powinny interesować się naukami humanistycznymi oraz szeroko pojęta kulturą. Dodatkowym atutem będzie ambicja oraz chęć rozwoju naukowego, które wpłyną na większe zaangażowanie w wykonywane obowiązki.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku filologia angielska możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku filologia angielska na uczelniach śląskich realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie śląskie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek filologia angielska będą mieli okazje ugruntować i rozwinąć specjalistyczną wiedzę z obszaru nauk humanistycznych, kulturoznawczych czy językoznawczych. W czasie studiów dowiesz się więcej na temat gramatyki i kultury języka angielskiego. Ponadto będziesz obcował z najwybitniejszymi tekstami literackimi krajów anglojęzycznych i nauczysz się zasad właściwej analizy i interpretacji.

W programie przewidziano także zajęcia z praktycznej nauki języka angielskiego, na których wykształcisz zdolności rozumienia tekstu pisanego i słuchanego oraz tworzenia tekstów użytkowych. Wszyscy studenci będą musieli dokonać wyboru specjalizacji, która będzie odpowiadała ich zainteresowaniom oraz planom zawodowym. W ofercie znajdą się między innymi, takie specjalności jak:

  • nauczycielska
  • język biznesu
  • tłumaczeniowa z dodatkowym językiem obcym

Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, na których wykorzystasz uzyskaną wiedzę i umiejętności praktyczne.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku filologia angielska na uczelniach śląskich, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku filologia angielska trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

Jaka praca po studiach?

Studia filologiczne w Katowicach kształcą doskonałych specjalistów, którzy dzięki znajomości języków obcych, nie mają problemów ze znalezieniem ciekawej i przyszłościowej pracy zawodowej. Dlatego też, po ukończeniu kierunku filologia angielska będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Jako absolwent idealnie odnajdziesz się w zawodzie tłumacza w biurach tłumaczeniowych, wydawnictwach lub prowadząc własną działalność gospodarczą. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości ze stanowiskiem nauczyciela języka angielskiego w przedszkolach, szkołach czy szkołach językowych.

Absolwenci często decydują się na karierę w branży turystycznej, zarówno jako przewodnik i pilot wycieczek zagranicznych, czy kierownik biura podróży. Ponadto, możesz pracować w mediach, redakcjach czasopism lub różnego rodzaju instytucjach kultury. Po ukończeniu studiów magisterskich, dobrym pomysłem będzie kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich i rozpoczęcie działalności naukowej.

Gdzie studiować na kierunku filologia angielska (studia II stopnia) na uczelniach śląskich?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek filologia angielska (studia II stopnia) na uczelniach śląskich:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Kierunki filologiczne w Katowicach i woj. śląskim

Rozwiń

19 Uczelni w Katowicach i okolicach

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FILOLOGIA ANGIELSKA

Komentarze (0)