Finanse i rachunkowość studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Finanse i rachunkowość studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Finanse i rachunkowość studia II stopnia  Katowice i woj. śląskie

Studia II stopnia w Katowicach i woj. śląskim

finanse i rachunkowość

Odkryj finanse i rachunkowość w Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

23.12.2021

Finanse i rachunkowość studia II stopnia (magisterskie) Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku finanse i rachunkowość na uczelniach śląskich to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Katowicach i woj. śląskim
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Finanse i rachunkowość studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek finanse i rachunkowość

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek finanse i rachunkowość w Katowicach?

Aby dostać się na kierunek finanse i rachunkowość w Katowicach będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich. Wszyscy kandydaci muszą pamiętać o konieczności dostarczenia wymaganych dokumentów aplikacyjnych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Finanse i rachunkowość w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

Aktualności rekrutacyjne

Jak wyglądają studia na kierunku finanse i rachunkowość w Katowicach?

Interesujesz się naukami ekonomicznymi i ścisłymi i szczegółowo śledzisz zmiany zachodzące we współczesnej gospodarce? Jesteś osobą o rozwiniętych zdolnościach analitycznego myślenia i z łatwością przychodzi Ci rozwiązywanie nawet skomplikowanych równań matematycznych? Chciałbyś związać swoją przyszłość z prężnie działającą branżą finansową? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania to studia na kierunku finanse i rachunkowość w Katowicach i woj. śląskim będą dla ciebie idealnym wyborem.

Idealnych kandydatów na studia ekonomiczne powinno wyróżniać także zainteresowanie naukami matematycznymi i ekonomicznymi oraz nieustanna chęć rozwoju w tym kierunku. Weź udział w rekrutacji na kierunek finanse i rachunkowość i przekonaj się, że studia mogą być przepustką do wspaniałej kariery zawodowej!

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku finanse i rachunkowość możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku finanse i rachunkowość na uczelniach śląskich realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie śląskie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku finanse i rachunkowość w Katowicach będzie oscylował głównie wokół nauk ekonomicznych, matematycznych i gospodarczych. Studenci zdobędą specjalistyczną wiedzę na temat współczesnych finansów oraz poznają specyfikę poszczególnych rynków finansowych.

Ponadto będziesz miał okazję poznać regulacje prawa finansowego i podatkowego oraz nauczysz się stosować je w swojej przyszłej praktyce zawodowej. Jako student skorzystasz z bogatej oferty zajęć i warsztatów praktycznych, dzięki którym rozwiniesz wiedzę teoretyczną i zdobędziesz cenne kwalifikacje zawodowe. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

  • Standardy rachunkowości
  • Nadzór makroostrożnościowy i polityka pieniężna
  • Komunikacja i negocjacje w biznesie
  • Rachunkowość zarządcza
  • Portfel inwestycyjny

Jako student nauczysz się także zarządzania finansami przedsiębiorstw czy oceny ryzyka finansowego. Ponadto, pogłębisz swoją wiedzę z zakresu zarządzania i marketingu. Program nauczania zakłada także realizacje specjalizacji, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku finanse i rachunkowość na uczelniach śląskich, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku finanse i rachunkowość trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz dyplom magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Finanse i rachunkowość w Katowicach i woj. śląskim - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach?

Po ukończeniu studiów na kierunku finanse i rachunkowość będziesz miał wszechstronne wykształcenie i kwalifikacje zawodowe, które pozwolą Ci zdobyć ciekawą i perspektywiczną prace.

Przede wszystkim, idealnie odnajdziesz się jako pracownik różnorodnych instytucji finansowych. Co więcej, możesz związać swoją przyszłość z firmami ubezpieczeniowymi, kredytowymi oraz z bankowością. Inną, równie ciekawą perspektywą może być objęcie stanowiska księgowego, analityka finansowego czy audytora. Absolwenci często decydują się na prace w biurach rachunkowych oraz firmach doradczych i konsultingowych.

Dodatkowo, dzięki znajomości języka angielskiego na poziomie B2+ znajdziesz zatrudnienie na arenie międzynarodowej. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje wykorzystasz zakładając własną działalność gospodarczą o profilu dopasowanym do twojego wykształcenia.

Gdzie studiować na kierunku finanse i rachunkowość (studia II stopnia) na uczelniach śląskich?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek finanse i rachunkowość (studia II stopnia) na uczelniach śląskich:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Uczelnie w Katowicach i woj. śląskim - kierunek finanse i rachunkowość:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach stacjonarne, niestacjonarne studia II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie niestacjonarne studia II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Popularne kierunki ekonomiczne w Katowicach i woj. śląskim

POKAŻ WSZYSTKIE

Kierunki ekonomiczne w Katowicach i woj. śląskim

e-commerce
Rozwiń

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Komentarze (0)