Studia chemiczne Radom

Studia chemiczne Radom

Studia chemiczne Radom

Największy wybór studiów

chemicznych w Radomiu

Odkryj kierunki chemiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia chemiczne Radom | woj. mazowieckie

Studia chemiczne w Radomiu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W RADOMIU SĄ STUDIA CHEMICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI CHEMICZNE W RADOMIU

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

KIERUNKI CHEMICZNE W RADOMIU

Rekrutacja i wymagani na studia chemiczne w Radomiu

Aby otrzymać upragniony indeks i rozpocząć studia chemiczne należy poświęcić się chemii w stu procentach, aby zdawać ją na maturze, na poziomie rozszerzonym. Z chemią łączy się matematyka, zatem do niej także należy się solidnie przyłożyć. Nie warto zapominać o języku obcym, który będzie pomocny nie tylko podczas studiów, ale także pomoże w karierze zawodowej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia chemiczne w Radomiu?

U niektórych słowo „chemia” wywołuje zawroty głowy i grymas przerażenia. Pierwiastki, równania, atomy… Nierzadko, na poziomie licealnym, lekcje chemii to istna przeprawa, w której znudzenie przeplata się z lękiem. Na szczęście, studia chemiczne to coś zupełnie innego. To wejście do ciekawego świata, badającego naturę i właściwości substancji.

Studia chemiczne w Radomiu umożliwiają zapoznanie się z zasadami projektowania i prowadzenia technologicznych  procesów chemicznych. Podczas zajęć studenci poznają wiele zagadnień, wśród których znajdują się, między innymi: chemia ogólna i nieorganiczna, technologia chemiczna, zarządzanie jakością i produktami chemicznymi, wprowadzenie do chemii związków wielocząsteczkowych, grafika inżynierska, synteza leków, farmacja przemysłowa, czy analityka techniczna i przemysłowa.

Studia chemiczne w Radomiu realizowane są w trzech modułach: Chemia medyczna, Materiałoznawstwo, Technologia. A jaka radomska uczelnia oferuje taki program kształcenia? Uniwersytet Technologiczno- Humanistyczny im. Kazimierz Pułaskiego.

Studenci tej publicznej uczelni skupiają się, przede wszystkim, na technologiach przeróbki surowców kopalnych oraz pozostałych surowców naturalnych, technologiach syntezy związków nieorganicznych i organicznych, a w dalszym etapie wytwarzania, między innymi, produktów wykorzystywanych przez człowieka w życiu codziennym: tworzyw sztucznych, kosmetyków, detergentów czy leków.

Z tak szeroką wiedzą można znaleźć zatrudnienie w zakładach przetwórstwa chemicznego, czy zakładach produkcji chemii budowlanej, choć to nie jedyne możliwości, które czekają na absolwentów po ukończeniu kształcenia i uzyskaniu dyplomu. Jeśli do Waszych idoli należą: Robert Boyle, Antoine Lavoisier, czy John Dalton to studia chemiczne są oczywistym wyborem. Przekonajcie się jak wyglądają one w Radomiu.

 

Praca po studiach chemicznych w Radomiu

Gdzie absolwent studiów chemicznych może znaleźć pracę? Czym może się zająć w życiu zawodowym? Podczas nauki rozwija swoje fascynacje i zainteresowania, wybiera ścieżki rozwiązywania zagadek i odkrywania wielu tajemnic. Na chemików czeka przemysł farmakologiczny, na przykład do opracowywania nowych formuł leków i kosmetyków.

Na chemików czeka także przemysł żywieniowy, na przykład do opracowywania lepszych metod konserwowania żywności i procesów produkcji żywności przetworzonej. W jakiej innej branży nie maleje zapotrzebowanie na chemików? Ochronie środowiska. Mogą znaleźć zatrudnienie w zakładach gospodarki komunalnej administracji rządowej i samorządowej.

Absolwenci studiów chemicznych pracują także w organizacjach rządowych i pozarządowych zajmujących się ochroną środowiska; wykonują obowiązki w laboratoriach, inspektoratach, parkach narodowych, parkach krajobrazowych czy rezerwatach. Chemików znajdziemy także w Państwowej Inspekcji Sanitarnej, sprawującej kontrolę i nadzór nad warunkami higieny w różnych dziedzinach życia. Inni absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w roli nauczyciela, bądź wykładowcy.

Jak widać, absolwenci studiów chemicznych mogą wybierać spośród dróg oraz kierunków zawodowych. Warto podkreślić, że studia chemiczne zawsze będą potrzebne, zawsze będą istotne, a ich absolwenci zawsze odnajdą się na rynku pracy.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNO- HUMANISTYCZNY IM. KAZIMIERZA PUŁASKIEGO STUDIA CHEMICZNE

Wydział Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa:

  • Technologia chemiczna. Specjalności: Biotechnologia i technologia kosmetyków, produktów chemii gospodarczej i chemii przemysłowej, Chemia i technologia polimerów, Materiałoznawstwo produktów naftowych, Ochrona i inżynieria środowiska, Technologia skóry, Techniki kryminalistyczne, Technologia leków, Kosmetyki i produkty apteczne.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)