Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku automatyka i robotyka w Warszawie: mechanika, informatyka, termodynamika, podstawy gospodarki rynkowej, algebra liniowa, fizyka, podstawy techniki cyfrowej, podstawy programowania, sieci komputerowe.
Przygodę ze studiami w Warszawie na tym kierunku rozpoczniesz od przypomnienia sobie zagadnień matematycznych oraz fizycznych, wyniesionych z poprzednich lat edukacji. Będzie stanowiło to podstawę pod rozwój bardziej specjalistycznych kompetencji, mających przełożenie na efektywność pracy w zawodzie.
Zajęcia praktyczne, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę mają na celu przygotowanie do projektowania systemów automatyki i robotyki przy zastosowaniu nowoczesnych algorytmów obliczeniowych oraz sprzętu.
W ramach praktyk na późniejszych etapach edukacji, będziesz miał okazję obserwować pracę starszych kolegów, którzy specjalizują się w projektowaniu i implementacji algorytmów we współczesnych systemach automatyki i robotyki w różnych zastosowaniach.
W programie studiów na kierunku automatyka i robotyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Szerokie zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy na wykształconych fachowców, absolwentów kierunków technicznych, implikuje konieczność wykształcenia coraz większej ich liczby. Swoistą odpowiedzią na to zapotrzebowanie oraz zainteresowanie samych przyszłych studentów podjęciem przyszłościowej kariery są studia na kierunku Automatyka i robotyka.
Chętni do podjęcia studiów oferowanych przez uczelnie w Warszawie będą mieli spore pole manewru. Należy pamiętać, że dostać się nie jest łatwo – rok rocznie liczba kandydatów przewyższa liczbę dostępnych miejsc. Automatyka i robotyka należy do najchętniej wybieranych kierunków technicznych w Warszawie.
Nabywane umiejętności
Automatyka i robotyka to kierunek studiów poświęcony problematyce m.in. modelowania systemów dynamicznych, sterowania liniowego i nieliniowego, podstaw robotyki i sztucznej inteligencji, technik przetwarzania sygnałów, elektrotechniki i elektroniki, automatyki przemysłowej czy informatyki i fizyki.
Studia te pozwalają zrozumieć np.: sposoby eksploatacji i integracji przemysłowych systemów sterowania oraz systemów kontrolno-pomiarowych; zasady obsługi i programowania przemysłowych stanowisk zrobotyzowanych; narzędzia i metody projektowania lub realizacji prostych układów i systemów automatyki.
Absolwenci automatyki i robotyki mogą podjąć pracę np. w organizacjach stosujących nowoczesne technologie, działach produkcji przemysłowej, transporcie, telekomunikacji, energetyce czy w ochronie zdrowia. Ponadto osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą rozpocząć własną działalność gospodarczą. Kompetencje absolwentów automatyki i robotyki cenione są zarówno w kraju, jak i za granicą.
Polecane:
Jakie są specjalności na automatyce i robotyce w Warszawie
Współczesne studia z automatyki i robotyki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.