Inżynieria geoprzestrzenna - Warszawa

Inżynieria geoprzestrzenna - Warszawa

Inżynieria geoprzestrzenna - Warszawa

Studia w Warszawie

inżynieria geoprzestrzenna

Odkryj kierunek inżynieria geoprzestrzenna w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Inżynieria geoprzestrzenna studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku inżynieria geoprzestrzenna to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

 

Inżynieria geoprzestrzenna jest interdyscyplinarnym kierunkiem, dzięki któremu można uzyskać rozległą wiedzę z pogranicza inżynierii lądowej, geodezji i kartografii, architektury i urbanistyki, informatyki czy geografii. Wiedza teoretyczna pozwoli bowiem na rozwój umiejętności między innymi z pozyskiwania i przetwarzania geodezyjnych, teledetekcyjnych i fotogrametrycznych danych.

Absolwenci inżynierii geoprzetrzennej przygotowani są do projektowania współczesnych systemów geoinformacyjnych, opracowywania aplikacji w różnorodnych środowiskach czy opracowywania danych z obrazowych systemów satelitarnych. Po zakończeniu kształcenia pracę znaleźć można w przedsiębiorstwach geodezyjnych.

czytaj dalej wszystko o Inżynieria geoprzestrzenna - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek inżynieria geoprzestrzenna

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Jednostka prowadząca

Inżynieria geoprzestrzenna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria geoprzestrzenna?

Maturzyści, którzy chcą rozpocząć studia powinni zorientować się, jakie są wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria geoprzestrzenna. Warszawa to jedno z potężniejszych miast akademickich, ale szansę na kształcenie mają ci maturzyści, którzy pochwalą się najlepszymi wynikami. W przypadku inżynierii geoprzestrzennej największe znaczenie będą mieć oczywiście kierunki ścisłe!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Inżynieria geoprzestrzenna w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów


Jak wyglądają studia na kierunku inżynieria geoprzestrzenna?

Dziś erę papierowych map i planów mamy powoli za sobą. Wszystko przeniosło się do przestrzeni cyfrowej i to generuje zapotrzebowanie na nowe pokolenia inżynierów, którzy otrzymają unikalne kwalifikacje zawodowe.

Dlatego też studia na kierunku inżynieria geoprzestrzenna obfitują w szereg zajęć praktycznych pozwalających na pozyskanie doskonałych umiejętności zawodowych. Warto podkreślić jednak, że trzon stanowić będą przede wszystkim przedmioty oscylujące wokół najważniejszych zagadnień technicznych – matematyki, informatyki czy nawet fizyki. Już na pierwszy rzut oka widać więc, że studia na tym kierunku mają interdyscyplinarny charakter.

W programie kształcenia tego kierunku odnaleźć można przykładowo przedmioty takie jak: podstawy planowania przestrzennego i urbanistycznego, elementy hydrometrologii, bazy danych przestrzennych czy programowanie w systemach geograficznych. Już te przykłady przedmiotów pokazują, że studenci otrzymają przede wszystkim praktyczne wykształcenie!

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku inżynieria geoprzestrzenna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • studia I stopnia (inżynierskie);
 • studia II stopnia (magisterskie).

2. Tryb:

 • studia stacjonarne.

Studenci swoją przygodę z kierunkiem takim jak inżynieria geoprzestrzenna w Warszawie rozpoczną od kształcenia I stopnia. To w trakcie trzech i pół roku nauki zdobędą oni podstawową wiedzę i kwalifikacje, które umożliwiają rozpoczęcie pierwszych aktywności zawodowych. Warto jednak zadbać o pełnię wykształcenia i po otrzymaniu tytułu inżyniera rozpocząć studia II stopnia!

Inżynierię geoprzestrzenną można studiować wyłącznie w trybie stacjonarnym. Wiąże się to z dużą ilością ćwiczeń i zajęć praktycznych, które trudno byłoby zrealizować wszystkie podczas weekendowych zjazdów. Dlatego też studenci kształcenia stacjonarnego spotykać się będą regularnie w trakcie tygodnia. Nie będą oni również uiszczać opłat za czesne.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

W przypadku kierunku takiego jak inżynieria geoprzestrzenna największe znaczenie będą mieć przede wszystkim umiejętności praktyczne, które uda się otrzymać studentom podczas wszystkich semestrów kształcenia. Wystarczy pobieżnie przeanalizować program dydaktyczny, by zobaczyć, że studenci otrzymają rzetelne kwalifikacje zawodowe.

Do podstawowych umiejętności przyszłych inżynierów można zaliczyć więc projektowanie współczesnych systemów geoinformacyjnych, pozyskiwanie i opracowanie danych obrazowych z systemów satelitarnych, tworzenie modeli 3D miast i pojedynczych obiektów, wykonywanie zaawansowanych analiz przestrzennych.

Ile trwają studia na kierunku inżynieria geoprzestrzenna w Warszawie?

Studia na kierunku inżynieria geoprzestrzenna trwają 3,5 roku na studiach inżynierskich i 1,5 roku na studiach magisterskich.

Jaka praca po studiach na kierunku inżynieria geoprzestrzenna w Warszawie?

Studia na kierunku inżynieria geoprzestrzenna wyposażają studentów w bardzo praktyczne wykształcenie. Ich absolwenci mogą zatem szukać zatrudnienia we wszelkich instytucjach czy firmach, które zajmują się geodezją i świadczą usługi związane z inżynierią lądową.

Możliwe miejsca pracy dla absolwentów inżynierii geoprzestrzennej:

 • firmy geodezyjne;
 • firmy budowlane;
 • wydawnictwa kartograficzne;
 • instytucje badawcze i naukowe itd.

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

INŻYNIERIA GEOPRZESTRZENNA - ważne informacje

inżynieria geoprzestrzenna studia

studia inżynierskie i techniczne w Warszawie

studia inżynierskie i techniczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

POKAŻ WSZYSTKIE

Kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

fotonika
informatyka
Rozwiń

Komentarze (0)