Studia podyplomowe | Forma studiów |
---|---|
Audyt podatkowy
studia podyplomowe |
zjazdy |
Organizacja i zarządzanie w administracji publicznej
studia podyplomowe |
zjazdy |
Partnerstwo publiczno-prywatne
studia podyplomowe |
zjazdy |
Technologia blockchain - zastosowanie w biznesie i administracji publicznej
studia podyplomowe |
zjazdy |
Studia podyplomowe to forma kształcenia, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom zarówno samych słuchaczy, jak i pracodawców. Dlaczego? Ponieważ w bogatej przestrzeni oferowanych kierunków znajdują się takie, których programy dostosowane są do wymagań współczesności, a zatem korzystają na tym obie strony. Mówiąc o studiach podyplomowych należy zaznaczyć, że z ofert kształcenia mogą skorzystać jedynie te osoby, które mogą pochwalić się posiadaniem dyplomu ukończenia studiów, a mogą to być studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie. Studia podyplomowe są znacznie krótsze od tych, prowadzonych w ramach pierwszego i drugiego stopnia, ale pozwalają pozyskać wiedzę z jasno określonego zakresu, a zatem wiedzę specjalistyczną.
Prawnicze studia podyplomowe w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu obejmują głównie zagadnienia dotyczące infrastruktury prawnej związanej z prowadzeniem działalności gospodarczej. Słuchacze zaznajamiają się między innymi z: prawem pracy, postępowaniem sądowym, postępowaniem administracyjnym, prawem ochrony konkurencji i konsumentów, ubezpieczeniami gospodarczymi, czy zasadami rozstrzygania sporów w postępowaniu polubownym. Oferta kształcenia skierowana jest przede wszystkim do osób, które nie mają prawniczego wykształcenia, a którym wiedza o obowiązującym prawie gospodarczym może być przydatna w działalności zawodowej.
Zobacz także
Mówiąc o podyplomowych studiach prawniczych należy wyraźnie zaznaczyć, że ich ukończenie nie czyni z absolwentów osób przygotowanych do wykonywania zawodów prawniczych. Mówiąc inaczej, aby zostać adwokatem, czy notariuszem należy najpierw ukończyć jednolite studia magisterskie. Naturalnie, słuchaczami tych studiów mogą zostać osoby wykonujące bądź przygotowujące się do wykonywania tych zawodów, jednak- jak już wspomnieliśmy- kierowane są głównie do osób nieposiadających prawniczego wykształcenia.
Podyplomowe studia prawnicze w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu to szansa na zaznajomienie się z zagadnieniami o charakterze prawno- gospodarczym. Program skonstruowany jest w taki sposób, aby poznać między innymi: postępowanie w sprawach podatkowych, postępowanie administracyjne, prawo Unii Europejskiej, umowy bankowe, czy zasady ochrony danych osobowych.
Pozyskana na studiach wiedza przyda się przede wszystkim osobom zarządzającym w przedsiębiorstwach, czy też szeroko rozumianej kadrze menedżerskiej.
W procesie rekrutacji na prawnicze studia podyplomowe w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu w roku akademickim 2023/2024 wymagane jest ukończenie studiów pierwszego, bądź drugiego stopnia.
Studia podyplomowe, niezależnie od tego po jakim obszarze tematycznym się poruszają, należą zazwyczaj do studiów, za które należy zapłacić. Koszt kształcenia w ramach prawniczych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu wynosi 5400 złotych, jednak dla osób, które w chwili rozpoczęcia studiów podyplomowych są jednocześnie studentami studiów drugiego stopnia w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu i nie korzystają z przesunięcia terminu złożenia pracy dyplomowej, przewidzianego regulaminem studiów, opłata wynosi 4320 złotych.
Zobacz także
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu kierunki
Prawnicze studia podyplomowe w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu przeznaczone są dla osób, które chcą zaznajomić się z prawnymi zagadnieniami związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej. W toku kształcenia poruszane są kwestie spółek handlowych, umów gospodarczych, umów bankowych, prawa pracy, postępowania w sprawach podatkowych, czy prawa ochrony konkurencji i konsumentów. A w jaki sposób przebiega rekrutacja na studia podyplomowe? Jak już wspomnieliśmy, o przyjęcie mogą ubiegać się osoby posiadające dyplom ukończenia studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich. Rekrutacja prowadzona jest w trybie online, a pierwszym jej elementem jest wypełnienie stosownego formularza, a następnym dostarczenie odpowiednich dokumentów.
Studia podyplomowe – prawnicze w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Kształcenie w ramach prawniczych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu obejmuje dwa semestry nauki.
Zajęcia organizowane w ramach prawniczych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu mogą posiadać dwie formy. Pierwszą formą są zajęcia, które odbywają się w siedzibie uczelni, i które organizowane są raz lub dwa razy w miesiącu, w soboty i niedziele. Drugą formą mogą być zajęcia realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, w formie wideokonferencji z interakcją synchroniczną.
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu