Malarstwo - studia podyplomowe w Lublinie

Malarstwo - studia podyplomowe w Lublinie

Malarstwo - studia podyplomowe w Lublinie
Dodaj do ulubionych

Malarstwo - studia podyplomowe w Lublinie

Studia na kierunku malarstwo to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej. 

Malarstwo to studia podyplomowe w Lublinie, które przeznaczone są dla osób pragnących pogłębić swoje umiejętności twórcze. Studenci uczą się podstawowych zasad kompozycji, znaczenia kolorów w odbiorze dzieła i wielu innych przydatnych informacji.

Studia przygotowują absolwentów do indywidualnej twórczości artystycznej. Słuchacze orientują się we współczesnych tendencjach w sztuce, a zdobyta wiedza podczas studiów może ożywić i wzbogacić już nabyte umiejętności.

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek malarstwo - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia w Lublinie na kierunku malarstwo, przeznaczone są dla absolwentów uczelni wyższych, bez względu na kierunek ukończonych studiów (I, II stopień lub jednolite studia magisterskie).

Na kierunek nie obowiązują limity wieku i nie jest wymagane wykształcenie plastyczne. Studia mogą jednak wiązać z dodatkowymi opłatami, a liczba miejsc jest z góry określona i ograniczona. Kandydaci przyjmowani się na podstawie kolejności wysłanych zgłoszeń.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MALARSTWO?

Studia na kierunku malarstwo mają specjalnie przygotowany program przez prowadzących. Dzięki temu kształcenie ma charakter oryginalny, wprowadzający, rozwijający i doskonalący możliwości realizacyjnych malarstwa.

Studenci mają możliwość zapoznania się i opanowania podstawowych technik malarskich. Poznają materiały stosowane w twórczości. Poza tym, uczą się sposobów budowania języka ekspresji w ujęciu tradycyjnym i współczesnym obrazu.

Program jest tak skonstruowany, aby umożliwiał swobodną dyskusję o sztuce – z jednej strony dzięki zajęciom warsztatowym, a z drugiej przez zajęcia teoretyczne. W ramach przewidzianych zajęć teoretycznych przewidziane są też wykłady i spotkania z profesjonalistami, którzy zajmują się malarstwem na co dzień.

Słuchacze mają do dyspozycji pracownie i laboratoria specjalistyczne, które pozwalają na rozwój wiedzy o malarstwie i ćwiczenie praktycznych umiejętności. W ramach studiów prowadzone są takie przedmioty, jak np.:

  • Malarstwo studyjne,
  • Rysunek studyjny,
  • Technologia malarstwa sztalugowego i rysunku,
  • Zagadnienia sztuki współczesnej,
  • Laboratorium obrazu.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku malarstwo możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci mają artystyczne umiejętności w obszarze nauk wizualnych. Znają zagadnienia historii i teorii sztuki, analizy sztuki współczesnej, estetyki i filozofii rynku sztuki. Są przygotowani do projektowania i realizowania działań publicznych w obszarze wystawiennictwa i promocji sztuki.

Świadomie budują przekaz artystyczny za pomocą malarskich i pokrewnych środków ekspresji. Posiadają umiejętności w zakresie technologii malarstwa. Kształcenie uczy, jak budować własny język ekspresji w odniesieniu do tradycji oraz współczesnych aspektów funkcjonowania obrazu.

Absolwent otwarcie patrzy na malarstwo jako możliwość „opowiedzenia” o swoim miejscu w rzeczywistości – także w kontekście nowych zjawisk artystycznych. Studia rozwijają także umiejętności zrozumienia malarstwa i obrazu w kontekście działalności edukacyjnej.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MALARSTWO?

Studia na kierunku malarstwo trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MALARSTWO

Absolwenci kierunku malarstwo dzięki zdobytej podczas studiów wiedzy i doświadczeniu, mają dobre wdrożenie do indywidualnej twórczości artystycznej. Dzięki temu odnajdą się również w zawodach pokrewnych – grafice, fotografii, dekoratorstwie czy różnego typu projektowaniu.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku malarstwo

  • Własna praca twórcza jako malarz, artysta sztuk wizualnych,
  • Ilustrator, dekorator, projektant w firmie reklamowej,
  • Instruktorzy malarstwa,
  • Graficy,
  • Fotografowie.

Studia podyplomowe na kierunku malarstwo uczą wielu przydatnych umiejętności, które później absolwenci wykorzystają z powodzeniem w swojej dalszej karierze.

Komentarze (0)