Inżynieria zarządzania to stosunkowo nowy kierunek studiów, który doskonale wpisuje się w oczekiwania współczesnego rynku pracy.
Pracodawcy bowiem poszukują inżynierów, którzy jednocześnie mają kompetencje managerskie. Interdyscyplinarny kierunek łączy nauki inżynierskie, z zakresu zarządzania, ale także z informatyki.
W trakcie kształcenia studenci mają okazję zdobyć potrzebne umiejętności odnoszące się do zarządzania projektami biznesowymi, stosowania zaawansowanych technologii IT w praktyce, jak również z zakresu inżynierii systemów, informatyki i technologii internetowych.
Na studentów czekają także specjalizacje, które umożliwią zdobycie potrzebnej wiedzy i praktycznych umiejętności do pracy w najbardziej zajmujących nas dziedzinach. Dowiesz się, na czym polega inżynieria jakości w produkcji i usługach oraz nauczysz się technicznie planować procesy produkcyjne.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Inżynieria zarządzania możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (inżynierskie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
Inżynierię zarządzania we Wrocławiu możesz studiować na pierwszym i drugim stopniu. Studia inżynierskie trwają trzy i pół roku (siedem semestrów). Studia magisterskie uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach pierwszego stopnia, a realizowane są w trakcie trzech semestrów (półtora roku).
Kształcenie na studiach inżynierskich w zakresie inżynierii zarządzania odbywa się przede wszystkim stacjonarnie. Zajęcia prowadzone są od poniedziałku do piątku.
Studia dzienne na uczelniach publicznych są bezpłatne, kandydaci muszą jednak uiścić opłatę rekrutacyjną. Na uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Inżynieria zarządzania to kierunek, który łączy kompetencje menedżerskie z umiejętnościami informatycznymi. Interdyscyplinarnie opracowywany program studiów umożliwi Ci zdobycie wiedzy i umiejętności z obszaru nauk społecznych, to znaczy z ekonomii, zarządzania, finansów, prawa, psychologii, ergonomii.
Studenci opanowują także nauki techniczne i kompetencje inżynierskie w zakresie informatyki i matematyki stosowanej.
Poznasz metody projektowania inżynierskiego, użyteczne w przypadku rozwiązywania typowych problemów zarządczych, merytorycznych i decyzyjnych w organizacji z uwzględnieniem prognozowania i szacowania ryzyka.
Zajęcia praktyczne masz szansę realizować w przystosowanych do tego laboratoriach, jak chociażby laboratorium elektroniki i elektrotechniki, laboratorium materiałoznawstwa, laboratorium metrologii oraz laboratorium fizyki. W siatce zajęć znajdziesz przedmioty techniczne, ogólne, a także specjalizacyjne.