Inżynieria środków transportu to nowoczesna propozycja kształcenia, która umożliwi Ci zdobycie specjalistycznej wiedzy inżynierskiej oraz praktycznych umiejętności odnoszących się do projektowania, budowy, eksploatacji i diagnostyki środków transportu. Nauczysz się wykorzystywać najnowsze systemy komputerowego wspomagania prac inżynierskich.
Studenci mają szansę rozwijać swoje zainteresowania dzięki propozycjom ścieżek kształcenia, odnoszącym się do logistyki i inżynierii transportu, komputerowego projektowania środków transportu czy też diagnostyki i eksploatacji pojazdów samochodowych. Oferta specjalizacyjna jest jednak zmienna, dlatego warto śledzić aktualności na stronie internetowej uczelni.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Inżynieria środków transportu możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (inżynierskie)
2. Tryb:
Inżynierię środków transportu możesz studiować w ramach pierwszego stopnia. Są to studia inżynierskie, trwające trzy i pół roku, czyli siedem semestrów. Studia tego typu realizowane są w trybie dziennym.
Stacjonarna forma kształcenia odbywa się od poniedziałku do piątku, a proponowany program studiów wypełniony jest zajęciami obowiązkowymi i dodatkowymi oraz praktykami zawodowymi.
Studia stacjonarne na uczelniach publicznych zazwyczaj są bezpłatne, kandydaci są jednak zobowiązani do uiszczenia opłaty rekrutacyjnej.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci inżynierii środków transportu mają szansę zdobyć wszechstronne wykształcenie, które obejmuje zagadnienia odnoszące się do budowy i eksploatacji pojazdów, obsługi technicznej i napraw pojazdów oraz projektowania zakładów zaplecza technicznego, a także do oceny stanu technicznego środków transportu i teorii współczesnych systemów diagnostycznych.
Zapoznasz się z systemami logistycznymi stosowanymi w transporcie, a także zdobędziesz podstawy w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem. Dowiesz się, na czym polega mechanizacja transportu wewnętrznego oraz czym są prace ładunkowe i przeładunkowe.
Zdobywana wiedza i odpowiednie kompetencje pozwolą Ci kierować zakładami transportowymi, a także prowadzić prace badawcze w zakresie eksploatacji i trwałości pojazdów.