Filologia - Warszawa

Filologia - Warszawa

Filologia - Warszawa

Studia w Warszawie

filologia

Odkryj filologię w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Filologia studia Warszawa 2021| woj. mazowieckie

Studia na kierunku Filologia w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Na kandydatów czekają miejsca na studiach płatnych na uczelni prywatnej. Ceny wahają się od 5220 zł do 6300 zł za pierwszy rok studiów.

 

Uwielbiasz języki obce? Interesujesz się literaturą, kulturą i sztuką wybranych kręgów kulturowych? Studia filologiczne w Warszawie czekają! To niepowtarzalna szansa, by nauczyć się biegłego posługiwania dowolnie wybranym językiem. Studenci swoje kompetencje lingwistyczne wzbogacą wiedzą, która powinna towarzyszyć każdemu filologowi.

W siatce programowej kierunku odnaleźć można zajęcia poświęcone gramatyce, stylistyce, literaturze czy historii. Na studentów czekać będą także specjalności pozwalające na rozwinięcie wąskich kompetencji zawodowych – związanych z przyszłą pracą w oświacie, translatoryką czy współczesnym biznesem. Studenci mogą nauczyć się biegłego komunikowania nie tylko w języku angielskim. Studia filologiczne obejmują różnorodne kierunki.

czytaj dalej wszystko o Filologia - Warszawa

Uczelnie, gdzie filologia jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Filologia polska stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku filologia polska

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Filologia w Warszawie

Żeby dostać się na studia filologiczne w Warszawie, należy być doskonale przygotowanym z przedmiotów wiodących oraz osiągnąć dobry wynik na egzaminie dojrzałości. Na większości uczelni w Warszawie w procesie rekrutacji będą brane pod uwagę język polski oraz język obcy nowożytny. Dla niektórych uczelni istotna będzie również wiedza historyczna oraz z zakresu wiedzy o społeczeństwie.

Uczelnie w Warszawie stawiają na wykształcenie absolwentów o jak najlepszych kompetencjach, dlatego do egzaminu maturalnego warto podejść na poważnie oraz na bieżąco śledzić ustalenia rekrutacyjne na stronie internetowej wybranej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Filologia w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

FILOLOGIA WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku Filologia w Warszawie

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu spotkał się z dylematem praktycznie niemożliwym do w pełni satysfakcjonującego rozwiązania. Niezależnie od tego, czy problem dotyczył wyboru modelu nowego telefonu, czy też funkcjonalnej zabawki dla psa, z pewnością był w tamtej chwili powodem do rozmyślań.

Podobnie jest z wyborem idealnego kierunku studiów. Niejednokrotnie maturzyści rezygnują z jakiejś części swoich zainteresowań na korzyść innych, gdyż nie mogą znaleźć idealnie pasującego do nich kierunku. Dla miłośników szeroko pojętego humanizmu, nauk społecznych oraz lingwistyki powstały studia na kierunku Filologia.

Kierunek ten stawia na uniwersalność wyboru ścieżki swojego kształcenia poprzez dopasowanie późniejszego, bardziej specjalistycznego programu do potrzeb każdego z kandydatów. Przyszli absolwenci mogą wybierać, jakiego języka chcieliby się uczyć oraz który z obszarów kulturowych zgłębić.

 

1. Na początek

Jak już pewnie wiesz z poprzednich akapitów, w związku z interdyscyplinarnością i uniwersalnością studiów na kierunku Filologia w Warszawie, każdy ze studentów stanie przed koniecznością zgłębienia dużej ilości wiedzy w stosunkowo krótkim czasie, co może implikować pewne trudności i stanowić swego rodzaju wyzwanie.

Filologia należy do kanonu nauk humanistycznych, a więc opartych na wiedzy o społeczeństwie, historii, literaturoznawstwie oraz językoznawstwie. Naukę na tych studiach rozpoczniesz od przypomnienia i utrwalenia posiadanej już wiedzy, którą na późniejszych etapach znacznie poszerzysz.

Poznasz uwarunkowania społeczno-ekonomiczne, mające wpływ na obecny wygląd najważniejszych w skali świata gospodarek. Poznasz historię ludów prahistorycznych w formie nieznanych ci wcześniej faktów. Podstawy psychologii, które również będziesz musiał zgłębić w trakcie studiów, pozwolą ci na pewniejszą orientację wśród kulturowych konwenansów.

W trakcie nauki na późniejszych etapach studiów, będziesz miał okazję dokonać ostatecznego wyboru w kwestii języka obcego, który chciałbyś zgłębiać. Będzie się to wiązało również z poszerzeniem wiadomości o historii, kulturze i polityce obszaru geograficznego tego właśnie języka.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku filologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku filologia w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

3. Nabywane umiejętności

Studia w Warszawie na kierunku Filologia, ze względu na swoją interdyscyplinarność, będą zawierać w sobie zagadnienia z różnych dziedzin humanistycznych i społecznych. Przedmioty, z którymi będziesz miał do czynienia, kiedy już rozpoczniesz naukę na jednej z warszawskich uczelni na tym kierunku, będą uzależnione od twoich zainteresowań i wybranych podczas studiów specjalności.

W trakcie nauki nie zabraknie bloku zajęć pedagogicznych, przygotowujących do podjęcia pracy w szkołach i innych placówkach oświatowych. Specjalność związana z translatoryką zapewni ci szczegółową naukę w zakresie wykonywania różnorakich tłumaczeń i tym samym dobre perspektywy zawodowe. Będziesz mógł też związać swoją karierę z mass mediami, dzięki dobremu przygotowaniu merytorycznemu w tej dziedzinie.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Studia w Warszawie, w zależności od ich specyfiki, będą odpowiadały na potrzeby i zainteresowania przyszłych kandydatów, zainteresowanych konkretną tematyką. Podobnie jest ze studiami na kierunku Filologia – z pewnością nie są one dla wszystkich.

Od zawsze stałeś w opozycji do stwierdzeń, że nauki humanistyczne nie mają przyszłości i chciałbyś na własnym przykładzie udowodnić, że jest inaczej? Posiadasz ponadprzeciętne zdolności lingwistyczne, a w kręgu twoich najbliższych zainteresowań leży historia oraz nauki społeczne? Pasjonuje cię dorobek kulturowy wybranych państw świata, a dodatkowo chciałbyś zgłębić treść nieznanych ci dotychczas lektur?

Twierdząca odpowiedź przynajmniej na jedno z powyższych pytań może stanowić doskonały pretekst do rozpoczęcia studiów na kierunku Filologia na jednej z uczelni w Warszawie!

Ile trwają studia na kierunku Filologia w Warszawie

Studia na kierunku Filologia w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia w Warszawie na wybranych kierunkach mogą różnić się od siebie czasem trwania. Filologia nie należy do wąskiego grona studiów jednolitych, a więc edukacja w ramach tego kierunku może przebiegać dwuetapowo.

Studia pierwszego stopnia na kierunku Filologia na większości uczelni będą trwały sześć semestrów, a więc trzy lata. Każdy z absolwentów będzie mógł pochwalić się tytułem licencjata.

Dwuletnie studia drugiego stopnia na kierunku Filologia zostaną zwieńczone uzyskaniem przez absolwenta tytułu magistra oraz poszerzeniem jego kompetencji oraz możliwości zawodowych.

Jaka praca po studiach na kierunku Filologia w Warszawie

Jaka praca po studiach na kierunku Filologia w Warszawie

Wciąż rozmyślasz o tym, jakie możliwości zawodowe będą na ciebie czekać po ukończeniu studiów na kierunku Filologia w Warszawie i nie udało ci się znaleźć wyczerpującej odpowiedzi? Być może poniższa treść pozwoli ci na lepsze zorientowanie w tematyce studiów na tym kierunku.

 

W związku z interdyscyplinarnością studiów na kierunku Filologia w Warszawie będziesz miał spore pole do manewru w kwestii wyboru przyszłej pracy. Studia filologiczne w Warszawie oferują możliwość podjęcia zatrudnienia w wielu placówkach.

 

Specyfika przyszłej pracy będzie zależała w głównej mierze od specjalności, jaką wybierzesz podczas studiów na kierunku Filologia. Kierunek ten daje dosyć dużą uniwersalność w kwestii wyboru języka, którego wymowę i pisownie będziesz zgłębiał, a także specjalistycznego przygotowania do konkretnego miejsca pracy.

Specjalność związana z translatoryką przygotuje cię do wykonywania szeroko rozumianych tłumaczeń, dzięki czemu znajdziesz pracę w biurach tłumaczeniowych, własnej działalności gospodarczej, której funkcjonowanie oprzesz na tym odłamie Filologii, a nawet kancelariach adwokackich, jeśli tylko pokusisz się o wykonanie dodatkowych kursów doszkalających tuż po studiach.

Praca w placówkach oświatowych ze szczególnym uwzględnieniem przedszkoli oraz szkół, pozwoli ci na wykazanie się zdobytymi podczas nauki na studiach umiejętnościami pedagogicznymi oraz z zakresu danego języka obcego. Jeśli bardzo polubisz uczelnię, będącą miejscem zdobywania twojej edukacji, będziesz mógł postarać się o stanowisko wykładowcy akademickiego.

 

Ponadto absolwenci Filologii w Warszawie znajdą zatrudnienie w:

 • Mass mediach
 • Wydawnictwach prasowych
 • Sądownictwie

Jak sam widzisz, jako absolwent Filologii w Warszawie, będziesz miał bardzo szerokie pole do manewru i podjęcia decyzji w kwestii wyboru najlepszego dla siebie zatrudnienia.

Gdzie studiować na kierunku filologia w Warszawie?

 

Filologia studia w Warszawie - uczelnie:

 • Europejska Uczelnia Informatyczno - Ekonomiczna w Warszawie
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Uniwersytet Warszawski

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Filologia w Warszawie

 

Gdzie studiować

Proces rekrutacyjny na kierunki studiów w Warszawie różnią się między sobą w zależności od danej uczelni, która oferuje możliwość podjęcia tego kierunku, mogących ulegać zmianie na przestrzeni czasu.

Zanim zdecydujesz się rekrutować na Filologię, warto, abyś dogłębnie zapoznał się z programem oferowanym przez wszystkie uczelnie w Warszawie. Do czerpania pełnej satysfakcji z podejmowanego kierunku niezbędne jest dopasowanie siatki studiów do swoich zainteresowań oraz oczekiwań względem przyszłego zawodu. Na tę chwilę Filologię w Warszawie można studiować przynajmniej na kilku uczelniach, zarówno publicznych, jak i prywatnych.

 

Ceny

Studia zaoczne na uczelniach publicznych i niepublicznych, wiążą się z pewnymi udogodnieniami i bardziej elastycznym czasem nauki, dzięki czemu można pogodzić inne obowiązki zawodowe i prywatne z uczestnictwem w procesie kształcenia. Jednak podjęcie studiów w takim trybie będzie wiązało się z koniecznością uiszczania systematycznych opłat w odgórnie ustalonych kwotach.

Studia dzienne na uczelniach publicznych z reguły nie implikują ponoszenia żadnych finansowych kosztów. Żeby się na nie dostać, należy wziąć udział w konkursie świadectw maturalnych lub dyplomów ukończenia studiów pierwszego stopnia w przypadku kandydatury na studia magisterskie.

 

Proces rekrutacji - przedmioty

Przedmiotami wiodącymi, czyli mającymi największe znaczenie dla procesu rekrutacyjnego, dla Filologii w Warszawie na większości uczelni są język obcy nowożytny oraz język polski. Należy dobrze przygotować się do nauki, aby uzyskać dobry rezultat podczas egzaminów.

Po otrzymaniu wyników uzyskanych na egzaminie dojrzałości lub ocen na dyplomie ukończenia poprzedniego etapu edukacji, należy zarejestrować swoją kandydaturę poprzez elektroniczny formularz zamieszczony na stronie internetowej wybranej warszawskiej uczelni. Ważne, aby podawane dane były zgodne z prawdą.

Dokumentami, których będziesz potrzebował do sfinalizowania procesu aplikacyjnego, będą: kserokopia matury lub dyplomu, fotografia o wymiarach 35X45mm oraz formularz aplikacyjny, dostępny na stronie internetowej wydziału lub w dziekanacie.

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

FILOLOGIA - ważne informacje

filologia studia

studia filologiczne w Warszawie

studia filologiczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Studia na kierunku filologia Warszawa – zaoczne (niestacjonarne)

Filologię w Warszawie możesz podjąć zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym, ponieważ większość uczelni stara się umożliwić kandydatom naukę w najbardziej przystępnej dla nich formie. Jako że pierwsze doświadczenie zawodowe, zdobyte możliwie wcześnie, jest doceniane przez pracodawców, wielu studentów decyduje się na kształcenie w ramach trybu niestacjonarnego, aby umożliwić sobie wywiązanie się z obowiązków zawodowych podczas każdego tygodnia roboczego.

Filologia w trybie niestacjonarnym zakłada weekendowe, całodzienne spotkania, podczas których studenci zdobywają kierunkową wiedzę i umiejętności.

dowiedz się więcej na temat kierunku filologia studia zaoczne w Warszawie

Jakie są ceny studia na kierunku Filologia w Warszawie

Niestacjonarne kierunki studiów w Warszawie są objęte obowiązkiem uiszczania opłat w kwotach, które zostały ustalone przez każdą z uczelni. W praktyce oznacza to, że studenci powinni posiadać adekwatne zaplecze finansowe, które pozwoli im na regularne opłacanie każdego semestru lub roku odbywanego kształcenia. Wysokość opłat różni się w zależności od wybranej uczelni, dlatego każdy zainteresowany powinien odpowiednio wcześnie zapoznać się z regulaminem interesującej go uczelni i w ten sposób przygotować się na każdą czekającą go ewentualność.

dowiedz się więcej na temat cen za studia na kierunku filologia - ceny w Warszawie

Jakie opinie mają studia na kierunku Filologia w Warszawie

Wielu młodych ludzi, mimo nieuchronnie zbliżającej się matury, ciągle nie wie, jaki kierunek studiów chcieliby wybrać. Z pewnością pomocne okazałoby się zapoznanie z opiniami starszych kolegów, którzy ten jeden z trudniejszych życiowych wyborów mają już za sobą.

 

Dominika, studentka trzeciego roku Filologii w Warszawie, mówi:

„Od zawsze byłam zainteresowana naukami humanistycznymi. Studia na kierunku Filologia, ze względu na swoją wszechstronność, ułatwiły mi podjęcie bardziej szczegółowej decyzji na temat tego, co dokładnie chciałabym robić w przyszłości. Z całego serca mogę polecić te studia każdemu.”

Kierunki filologiczne w Warszawie

fennistyka
germanistyka
hungarystyka
Rozwiń

Popularne kierunki filologiczne niestacjonarne w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FILOLOGIA

Komentarze (0)