Pedagogika - rekrutacja na uczelniach w Szczecinie
sprawdź rekrutacja na studia w Szczecinie
Limity miejsc
Każdego roku szczecińskie uczelnie odgórnie ustalają limity miejsc na każdy z kierunków studiów. Uniwersytet Szczeciński w przypadku pedagogiki ustalił 60 miejsc.
Na jakiej podstawie wybierani są przyszli studenci pedagogiki w Szczecinie? Rekrutacja na studia w szczecińskich uczelniach opiera się na konkursie świadectw na podstawie, których układane są listy rankingowej osób, które spełniły wymagania rekrutacyjne – warto mieć na uwadze, że zakwalifikują się tylko najlepsi z kandydatów.
Przedmioty, jakie brane są pod uwagę w czasie rekrutacji na pedagogikę w Szczecinie to: język obcy, język polski, a także inny dowolny przedmiot.
Limity miejsc na kierunku pedagogika w Szczecinie:
-
Uniwersytet Szczeciński: 60
*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
czytaj dalej
Kiedy wyniki rekrutacji
Kiedy kandydaci zarejestrują się na pedagogikę w Szczecinie, muszą oni zazwyczaj czekać nawet około kilku tygodni na ogłoszenie wyników. Kiedy przyszli studenci mogą spodziewać się ogłoszenia list rekrutacyjnych na szczecińskich uczelniach?
Terminy opublikowania listy osób zakwalifikowanych są ustalane indywidualnie na poszczególnych szczecińskich uczelniach. Kandydaci informację o wynikach będą mogli znaleźć w swoim indywidualnym profilu w systemie IRK, gdzie można znaleźć również informacje o niezbędnych dokumentach rekrutacyjnych, a także o uzyskanej liczbie punktów czy o zajętym miejscu. Widnieją tam również informacje o sposobie dostarczenia dokumentów rekrutacyjnych.
Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Szczecinie:
-
Uniwersytet Szczeciński (Wydział Nauk Społecznych): 18 lipca 2024
*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia
Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?
Ci z kandydatów, którzy zakwalifikowali się na pedagogikę w Szczecinie, będą musieli dostarczyć komplet dokumentów – jest to niezbędne, aby zostać pełnoprawnym studentem i móc rozpocząć zajęcia już od października.
W jaki sposób można złożyć dokumenty rekrutacyjne? Szczecińskie uczelnie najczęściej decydują się, aby kandydaci osobiście złożyli dokumenty do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.
Jeśli któryś z kandydatów nie może pojawić się osobiście, to istnieje również możliwość wysłania dokumentów pocztą tradycyjną lub elektroniczną.
Kiedy składamy dokumenty na studia
Szczecińskie uczelnie zazwyczaj rozpoczynają przyjmowanie dokumentów chwilę po ogłoszeniu listy rankingowej. Kandydaci na pedagogikę w Szczecinie na złożenie kompletu dokumentów mają zwykle około kilku dni. Co, jeśli się spóźnią lub nie maja możliwości osobistego pojawienia się na uczelni?
Kandydaci mogą wtedy wysłać dokumenty pocztą. Ważne, aby były one kompletne oraz w odpowiedniej formie. Jeśli dokumenty nie zostaną w ogóle dostarczone do uczelni – kandydat w takim przypadku zostanie skreślony z listy osób zakwalifikowanych.
Jakie dokumenty powinni dostarczyć przyszli studenci pedagogiki? Są to m.in.: świadectwo dojrzałości, zdjęcie do legitymacji, zaświadczenia o wynikach olimpiad (jeśli takowe liczyły się w rekrutacji), a także podanie i oświadczenie.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach poszczególnych szczecińskich uczelni.
Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Szczecinie:
-
Uniwersytet Szczeciński: od 18 do 24 lipca 2024
*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia
Gdzie warto studiować pedagogikę?
Kandydaci na studia w Szczecinie, którzy zdecydowali się na Pedagogikę mają kilka możliwości wyboru. Jedną z nich jest uczelnia publiczna.
Pedagogika studia – uczelnie publiczne (państwowe) w Szczecinie:
dowiedz się więcej
W drugiej puli wyboru znajdują się uczelnie niepubliczne. One również oferują pozyskanie wysokiej jakości wykształcenia oraz przygotowania do wejścia na rynek pracy. Decydując się na jedną z nich warto pamiętać o tym, że każda forma kształcenia jest odpłatna.
Pedagogika studia – uczelnie niepubliczne (prywatne) w Szczecinie:
-
Collegium Balticum – Akademia Nauk Stosowanych
-
Uniwersytet WSB Merito
dowiedz się więcej