Europeistyka - Warszawa

Europeistyka - Warszawa

Europeistyka - Warszawa

Studia w Warszawie

europeistyka

Odkryj europeistykę w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Europeistyka studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Europeistyka w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Europeistyka to studia w Warszawie, dzięki którym można zdobyć rozbudowaną wiedzę z pogranicza nauk społecznych, prawnych czy administracyjnych. Studenci zgłębiają tajniki integracji europejskiej, poznają zasady funkcjonowania UE oraz badają jej wewnętrzne problemy czy też przyglądają się procesom zachodzącym we współczesnym świecie.

Kształcenie nie opiera się wyłącznie na jednym filarze. Studenci pozyskują bowiem praktyczne umiejętności związane między innymi z komunikacją, pracą w dyplomacji, prowadzeniem negocjacji czy aplikowaniem o funduszy unijne. A co można robić po skończeniu kształcenia na europeistyce? Czeka między innymi praca w urzędach, wszelkich instytucjach dyplomatycznych czy też organizacjach pozarządowych.

 

czytaj dalej wszystko o Europeistyka - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek europeistyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Europeistyka stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Jednostka prowadząca

Europeistyka stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek europeistyka w Warszawie?

Studia na kierunku europeistyka powinny być wybierane przede wszystkim przez osoby, które interesują się szczególnie polityką oraz zagadnieniami społecznymi. Wtedy też przygotowania do matury staną się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

Jeśli chciałbyś więc rozpocząć studia w Warszawie, już dziś postaw na naukę przedmiotów takich jak: historia, WOS, czy nawet geografia i dowolnie wybrany język obcy nowożytny.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Europeistyka w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

EUROPEISTYKA WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

EUROPEISTYKA WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

EUROPEISTYKA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU EUROPEISTYKA?

Europeistyka tworzy obecnie jeden z najpopularniejszych obszarów badań w zakresie nauk społecznych. Zajmuje się ona badaniem Europy pod kątem różnorodnych przemian społeczno-kulturowych. To interdyscyplinarna dziedzina, w skład której wchodzi wiele czynników związanych z aktualnymi wydarzeniami politycznymi oraz wpływającymi na nie uwarunkowaniami historycznymi. Dziś Europa przed wieloma wyzwaniami – kwestia imigracji, Brexit, nieustanne konflikty unijne. Dlatego dziś tak cenni są specjaliści, którzy posiadają specjalistyczne narzędzia, które pomogą podczas analizy tych kwestii.

Studia na kierunku europeistyka powinny być wybierane przede wszystkim przez osoby, które cechuje ciekawość świata, fascynacja podróżami, otwartość, tolerancja oraz wrażliwość na odrębność innych kultur. Dostrzegasz te cechy u siebie? Będziesz zatem idealnym kandydatem na studia europeistyczne. Ta interdyscyplinarna nauka tylko dodatkowo rozwinie twoje wszechstronne zainteresowania związane także z aktualnymi wydarzeniami politycznymi i społecznymi w Europie.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku europeistyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku europeistyka w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku europeistyka stanowią stosunkowo nową propozycję kształcenia, ponieważ na polskim rynku akademickim funkcjonują od kilkunastu lat. Cieszą się jednak od samego początku dość dużą popularnością, co także odzwierciedla oferta poszczególnych uczelni. Studia w Warszawie na tym kierunku możesz rozpocząć na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Przenalizuj propozycję każdego z tych ośrodków i wybierz tę, która najpełniej odzwierciedlać będzie twoje oczekiwania.

Studia europeistyczne mają dość interdyscyplinarny program kształcenia, ponieważ osoby, które ją wybiorą powinny posiadać wszechstronną wiedzę społeczną, polityczną, kulturową, jak i historyczną. Wśród przedmiotów, które znalazły się w siatce dydaktycznej, możesz przykładowo odnaleźć:

 • podstawy prawa prywatnego
 • współczesne systemy polityczne
 • procesy integracyjne w Europie

 

Pamiętaj, że czeka cię dużo zajęć teoretycznych oraz opanowywanie rozległych partii materiału. Kierunki studiów takie jak europeistyka przeznaczone są zatem dla pasjonatów.

Ile trwają studia na kierunku europeistyka w Warszawie?

Studia na kierunku Europeistyka w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Gdzie studiować na kierunku europeistyka w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek europeistyka w Warszawie

 • Uniwersytet Warszawski
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU EUROPEISTYKA?

Europeistyka to jeden z tych profili kształcenia, które gwarantują interdyscyplinarną wiedzę z wielu obszarów. Uczelnie w Warszawie starają się stworzyć takie programy dydaktyczne, które odwzorowywać będą zapotrzebowanie na aktualnym rynku zatrudnienia. Jeśli dodatkowo do nauki na tym kierunku podejdziesz z pasją i zaangażowaniem, możesz mieć pewność, że znajdziesz pracę, która przyniesie ci wiele satysfakcji.

Twoja rozbudowana wiedza o Europie, jej ukształtowaniu społecznym i gospodarczym sprawi, że będziesz mógł pełnić stanowiska urzędnicze w administracji rządowej i samorządowej. Możesz pracować w różnego rodzaju:

 • instytucjach pożytku publicznego
 • fundacjach
 • instytucjach działających przy Unii Europejskiej

 

Tego typu profil kształcenia pozwoli ci również na rozpoczęcie kariery na arenie międzynarodowej.

Kierunki ekonomiczne w Warszawie

Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)