Dzisiejsze świadome zarządzanie biznesem wymaga wielu różnorodnych umiejętności oraz wiedzy, która nie obejmuje wyłącznie profilu działalności firmy. Znaczenie mają także elementy związane z zarządzaniem, znajomością ekonomii czy wiedzą, jak gromadzić różnorodne informacje czy pozyskiwać dzięki temu nowych klientów.
Potrzebni są zatem specjaliści, którzy dysponują tak wszechstronną wiedzą. Studia w Warszawie na kierunku data science and business analytics pomagają wykształcić te rozległe kwalifikacje. Warto podkreślić, że wszystkie wykłady i ćwiczenia odbywają się w języku angielskim, a studenci podczas wszystkich semestrów kształcenia pogłębiają swoje kwalifikacje związane z gromadzeniem, przetwarzaniem i analizowaniem wszelkich informacji, które są niezbędne podczas zarządzania przedsiębiorstwem.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku data science and business analytics możemy podzielić na:
1. Typ:
-
studia II stopnia (magisterskie).
2. Tryb:
-
studia stacjonarne;
-
studia niestacjonarne.
W Warszawie kierunek taki jak data science and business analytics można rozpocząć wyłącznie na studiach magisterskich. Oznacza to, że został on stworzony z myślą o osobach, które chciałyby poszerzyć swoje kwalifikacje związane z psychologią, mentoringiem i coachingiem. Na studentów czekają różnorodne zajęcia oraz przygotowania do obrony pracy magisterskiej.
Stołeczne ośrodki akademickie przygotowały dla swoich studentów dwa tryby kształcenia – studia stacjonarne, czyli dzienne oraz studia niestacjonarne. Nauka w tym drugim trybie pozwala na większą elastyczność, zajęcia odbywają się wtedy podczas weekendowych zjazdów. To wtedy też można uczestniczyć w wykładach, ćwiczeniach czy porozmawiać z wykładowcami. Należy pamiętać jednak, że studia niestacjonarne wiążą się z uiszczaniem opłat za czesne.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Studia w Warszawie na kierunku data science and business analytics wyposażają studentów przede wszystkim w praktyczne kwalifikacje. Otrzymują oni wiedzę związaną bezpośrednio z mikroekonomii, makroekonomii, statystyki, ekonometrii, finansów ze szczególnym naciskiem na analizę ilościową oraz informatyki, programowania i matematyki.
Warto podkreślić, że wiedza, jaką otrzymają studenci, stanowić będzie jedynie punkt wyjścia dla umiejętności, które mają największe znaczenie. Czego zatem można nauczyć się podczas wszystkich semestrów kształcenia? Chociażby przeprowadzenia wysoko wyspecjalizowanych analiz danych, stosowania zaawansowanych narzędzi informatycznych czy wnioskowania statystycznego, modelowania ekonometrycznego oraz machine learnigowego.