Data science and business analytics - Warszawa

Data science and business analytics - Warszawa

Data science and business analytics - Warszawa

Studia w Warszawie

data science and business analytics

Odkryj kierunek data science and business analytics w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Data science and business analytics studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku data science and business analytics to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym  lub niestacjonarnym.

 

Data science and businnes analytics to innowacyjne studia z pogranicza ekonomii, informatyki czy zarządzania. Ich studenci uczą się bowiem, jak skutecznie zarządzać danymi w przestrzeni cyfrowej. W programie kształcenia nie może zabraknąć więc zajęć poświęconych programowaniu, analizie statystycznej czy korzystaniu z nowoczesnych narzędzi związanych z efektywnym zarządzaniem danych.

Kwalifikacje uzyskane podczas studiów mogą być wykorzystywane podczas pracy dla przedsiębiorstw o różnorodnych profilach działalności. Absolwenci potrafią bowiem wykorzystywać pozyskane dane tak, by przyczyniały się one do rozwoju firmy – między innymi poprzez wdrażanie odpowiednich kampanii marketingowych dostosowanych do potrzeb klientów.

czytaj dalej wszystko o Data science and business analytics - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek data science and business analytics

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Data science and business analytics stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek data science and business analytics?

Studia na kierunku data science and business analytics w Warszawie mogą być wybierane przez osoby, które dysponują już tytułem świadczącym o ukończeniu kształcenia I stopnia. Rekrutacja zatem będzie wyglądać inaczej. Na początku należy sprawdzić, jakie dokumenty trzeba dostarczyć do komisji rekrutacyjnej w pierwszej kolejności.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Data science and business analytics w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

DATA SCIENCE AND BUSINESS ANALYTICS WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Jak wyglądają studia na kierunku data science and business analytics w Warszawie?

Dzisiejsze świadome zarządzanie biznesem wymaga wielu różnorodnych umiejętności oraz wiedzy, która nie obejmuje wyłącznie profilu działalności firmy. Znaczenie mają także elementy związane z zarządzaniem, znajomością ekonomii czy wiedzą, jak gromadzić różnorodne informacje czy pozyskiwać dzięki temu nowych klientów.

Potrzebni są zatem specjaliści, którzy dysponują tak wszechstronną wiedzą. Studia w Warszawie na kierunku data science and business analytics pomagają wykształcić te rozległe kwalifikacje. Warto podkreślić, że wszystkie wykłady i ćwiczenia odbywają się w języku angielskim, a studenci podczas wszystkich semestrów kształcenia pogłębiają swoje kwalifikacje związane z gromadzeniem, przetwarzaniem i analizowaniem wszelkich informacji, które są niezbędne podczas zarządzania przedsiębiorstwem.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku data science and business analytics możemy podzielić na:

1. Typ:

 • studia II stopnia (magisterskie).

2. Tryb:

 • studia stacjonarne;
 • studia niestacjonarne.

W Warszawie kierunek taki jak data science and business analytics można rozpocząć wyłącznie na studiach magisterskich. Oznacza to, że został on stworzony z myślą o osobach, które chciałyby poszerzyć swoje kwalifikacje związane z psychologią, mentoringiem i coachingiem. Na studentów czekają różnorodne zajęcia oraz przygotowania do obrony pracy magisterskiej.

Stołeczne ośrodki akademickie przygotowały dla swoich studentów dwa tryby kształcenia – studia stacjonarne, czyli dzienne oraz studia niestacjonarne. Nauka w tym drugim trybie pozwala na większą elastyczność, zajęcia odbywają się wtedy podczas weekendowych zjazdów. To wtedy też można uczestniczyć w wykładach, ćwiczeniach czy porozmawiać z wykładowcami. Należy pamiętać jednak, że studia niestacjonarne wiążą się z uiszczaniem opłat za czesne.

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia w Warszawie na kierunku data science and business analytics wyposażają studentów przede wszystkim w praktyczne kwalifikacje. Otrzymują oni wiedzę związaną bezpośrednio z mikroekonomii, makroekonomii, statystyki, ekonometrii, finansów ze szczególnym naciskiem na analizę ilościową oraz informatyki, programowania i matematyki.

Warto podkreślić, że wiedza, jaką otrzymają studenci, stanowić będzie jedynie punkt wyjścia dla umiejętności, które mają największe znaczenie. Czego zatem można nauczyć się podczas wszystkich semestrów kształcenia? Chociażby przeprowadzenia wysoko wyspecjalizowanych analiz danych, stosowania zaawansowanych narzędzi informatycznych czy wnioskowania statystycznego, modelowania ekonometrycznego oraz machine learnigowego.

Ile trwają studia na kierunku data science and business analytics w Warszawie?

Studia na kierunku data science and business analytics trwają 2 lata w przypadku studiów magisterskich lub 2,5 roku, jeśli studenci zdecydują się na kształcenie w trybie niestacjonarnym.

Jaka praca po studiach na kierunku data science and business analytics w Warszawie?

Data science and business analytics to studia, które interesują coraz większe grono studentów. Ma to związek z kwalifikacjami, jakie zdobyć można w trakcie kształcenia. Absolwenci studiów po zakończeniu nauki mogą z powodzeniem pomyśleć o świadomym prowadzeniu własnej działalności gospodarczej lub też pełnić specjalistyczne stanowiska w korporacjach o różnorodnych profilach działalności.

Możliwe miejsca zatrudnienia po ukończeniu studiów na kierunku data science and business analytics w Warszawie:

 • korporacje w sektorze bankowym, ubezpieczeniowym itd.;
 • instytucje non-profit;
 • urzędy;
 • instytucje administracji rządowej i samorządowej;
 • wszelkie fundacje, organizacje pozarządowe itd.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Data science and business analytics w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

DATA SCIENCE AND BUSINESS ANALYTICS - ważne informacje

data science and business analytics studia

studia ekonomiczne w Warszawie

studia ekonomiczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki ekonomiczne w Warszawie

Rozwiń

Komentarze (0)