Zarządzanie i dowodzenie - Warszawa

Zarządzanie i dowodzenie - Warszawa

Zarządzanie i dowodzenie - Warszawa

Studia w Warszawie

zarządzanie i dowodzenie

Odkryj zarządzanie i dowodzenie w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Zarządzanie i dowodzenie studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Zarządzanie i dowodzenie w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Zarządzanie i dowodzenie to studia, dzięki którym można otrzymać wszechstronną wiedzę i kwalifikacje związane między innymi z analizą procesów gospodarczych. Studenci wnikliwie przyglądają się również kontekstów, które mają szczególny wpływ na kształtowanie danych przemian.

W trakcie kształcenia rozszerzyć można także wiedzę z zakresu dowodzenia. Studenci poznają zasady kierowania działaniami formacji zorganizowanych do realizacji określonych celów – zarówno w obszarze militarnym, jak i poza nim. By zdobyć te kwalifikacje wykorzystywane są osiągnięcia nauki o zarządzaniu ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki organizacji wojskowych. Absolwenci po zakończeniu nauki znajdą zatrudnienie między innymi w służbach zbrojnych RP.

 

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie i dowodzenie - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek zarządzanie i dowodzenie

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek zarządzanie i dowodzenie w Warszawie?

Przedmioty, dzięki którym twoje nazwisko znajdzie się na listach osób przyjętych na kierunek zarządzanie i dowodzenie, to przykładowo: informatyka, geografia, matematyka, wiedza o społeczeństwie. Pamiętaj także o intensywnej nauce dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego.

W procesie rekrutacji duże znaczenie ma także poziom, na jakim zdawane były wybrane przedmioty. Weź pod uwagę, że część z nich opłaca się zdawać na poziomie rozszerzonym!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zarządzanie i dowodzenie w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ZARZĄDZANIE I DOWODZENIE WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

ZARZĄDZANIE I DOWODZENIE WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ZARZĄDZANIE I DOWODZENIE WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

ZARZĄDZANIE I DOWODZENIE WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie i dowodzenie w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE I DOWODZENIE?

Umiejętności dowódcze można uznać za pewien dar, czy predyspozycje, na kanwie których swoją sławę budowali przykładowo Napoleon Bonaparte, czy Józef Piłsudski. Dziś jednak sama intuicja nie wystarcza, by jak najlepiej sprawdzać się na stanowiskach przywódczych. Liczy się szereg kompetencji, umiejętności oraz wiedzy historycznej, czy społecznej. Studia na kierunku zarządzanie i dowodzenie mogą poszczyć się długą tradycją akademicką, która w założeniu przygotowywać ma do pracy na odpowiedzialnych stanowiskach dowódczych.

Rola osoby dowodzącej ma niezwykłe znaczenie podczas różnych sytuacji zagrożenia. To od dowódcy zależy bowiem powodzenie misji, poczucie bezpieczeństwa i zaufanie społeczne. Na barkach dowódcy spoczywają bardzo odpowiedzialne zadania, którym nie każda osoba będzie w stanie podołać. Jeśli jednak czujesz, że postawa patriotyczna nie jest ci obca, to studia w Warszawie na kierunku zarządzanie i dowodzenie powinny być dla ciebie naturalnym wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku zarządzanie i dowodzenie możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku zarządzanie i dowodzenie w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunki studiów takie jak zarządzanie i dowodzenie powinny znajdować się w ofercie specjalistycznych ośrodków, które wiedzą, jak najlepiej kształcić w tym zakresie. Dlatego też jeżeli marzą ci się studia na tym kierunku, to będziesz mieć szansę, by rozpocząć je na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Możesz mieć pewność, że czuwać będzie nad tobą kadra najlepszych specjalistów do spraw obronności.

Co znajduje się w ofercie kształcenia na kierunku zarządzanie i dowodzenie? Przede wszystkim będziesz uczyć się, jak podczas praktycznego działania wykorzystywać teoretyczne zdobycze zarządzania. Wśród przedmiotów z modułu kierunkowe, które będą na ciebie czekać, znajdują się przykładowo:

 • operacje i techniki operacyjne
 • zarządzanie kryzysowe

 

Będziesz mógł także wybrać przedmioty takie jak: przywództwo i motywowanie, czy zarządzanie ryzykiem i historię wojen.

 

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie i dowództwo w Warszawie?

Studia na kierunku Zarządzanie i dowodzenie w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE I DOWODZENIE?

Kierunki studiów takie jak zarządzanie i dowództwo dadzą ci bardzo konkretny profil wykształcenia, który pozwoli ci przede wszystkim na podejmowanie współpracy z służbami mundurowymi. Możesz pełnić tam stanowiska eksperckie i doradcze. Jako absolwent tego kierunku będziesz doskonale przygotowany do tego, by zarządzać obronnością państwa.

Czeka na ciebie praca w:

 • administracji samorządowej i rządowej
 • organizacjach pożytku publicznego
 • firmach ochroniarskich
 • przemyśle obronnym
 • jednostkach sił zbrojnych 

 

Możesz ubiegać się o zatrudnienie w Policji, Wojsku, czy Straży Granicznej oraz Straży Miejskiej. Kompetencje z z obszaru zarządzania będziesz mógł także wykorzystać w różnego rodzaju korporacjach, zarówno o profilu publicznym, jak i prywatnym.

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie i dowodzenie w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie i dowodzenie w Warszawie

 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zarządzanie i dowodzenie w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

ZARZĄDZANIE I DOWODZENIE - ważne informacje

zarządzanie i dowodzenie studia

studia wojskowe w Warszawie

studia wojskowe w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki ekonomiczne w Warszawie

Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia zarządzanie wybrać

Studia na kierunku Zarządzanie - wszystko co musisz wiedzieć

Studia zarządzanie w Warszawie

Jakie są kierunki zarządzanie w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)