Elektroradiolog to pracownik medyczny, który w swojej pracy jest odpowiedzialny za prowadzenie działań z obszaru diagnostyki i terapii przy użyciu promieniowania jonizującego. Jego umiejętności i wiedza mogą być wykorzystywane w takich dziedzinach medycznych, jak radiologia, radioterapia, diagnostyka obrazowa, medycyna nuklearna czy ultrasonografia. Obecnie, w czasach zwiększonej zachorowalności na choroby nowotworowe, rola elektroradiologów jest często kluczowa. Dlatego tak ważne jest wykształcenie kolejnych specjalistów w tej dziedziny, którzy wykonywaliby swój zawód z jak największym powołaniem i poświęceniem. Odpowiedzią na tego typu tendencje jest kierunek elektroradiologia w Poznaniu.
Idealnymi kandydatami na studia medyczne w Poznaniu będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z obszaru nauk ścisłych, medycznych, biologicznych, chemicznych, a nawet technicznych. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą odpowiedzialną i z zaangażowaniem wykonujesz powierzone zadania, to studia na kierunku elektroradiologia będą dla Ciebie odpowiednim wyborem.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku elektroradiologia możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku elektroradiologia w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.
Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
2. Program studiów i przedmioty
Uczelnie w Poznaniu coraz częściej decydują się na wprowadzenie do swojej oferty, studiów medycznych. Obecnie kierunek elektroradiologia, zarówno na pierwszym jak i drugim stopniu można realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.
Program nauczania na kierunku eletroiradiologia został w pełni dopasowany do wymagań obecnego rynku pracy. Tematyka zajęć oscyluje wokół tematów związanych z naukami medycznymi, ścisłymi, biologicznymi czy technicznymi. W siatce zajęć przewidziano takie przedmioty jak:
-
biologia z genetyką
-
podstawy fizyki
-
onkologia
-
radiologia
-
oraz wiele innych
Oprócz wiedzy teoretycznej, studenci rozwijają także kompetencje praktyczne, między innymi dotyczące obsługi aparatury medycznej czy prawidłowej diagnostyki medycznej. Integralną część studiów stanowią praktyki studenckie, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje, co niewątpliwie zaprocentuje w twojej przyszłej karierze zawodowej.