Jak głosi znany aforyzm "Dzień bez uśmiechu jest dniem straconym". Jest w tym bardzo dużo prawdy, ponieważ szczery uśmiech dodaje atrakcyjności, pozytywnie wpływa na nasze nastawienie, a także na to jak odbierają nas inni. Jednym słowem: warto się uśmiechać! Jednak, aby robić to bez skrępowania i wstydu, istotne jest zadbanie o stan swojego uzębienia, w czym mogą pomóc stomatolodzy oraz specjaliści posiadający umiejętności z obszaru protetyki czy ortodoncji. Ich kształceniem zajmuje się kierunek techniki dentystyczne w Poznaniu.
Idealnymi kandydatami na studia medyczne w Poznaniu będą osoby insertujące się tematyką związaną z naukami ścisłymi, chemicznymi, technicznymi oraz medycznymi. Dodatkowym atutem będą także zdolności manualne oraz dokładność i precyzja, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Jeżeli ten opis idealnie do ciebie pasuje, to studia na kierunku techniki dentystyczne powinny być twoim wyborem.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku techniki dentystyczne możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku techniki dentystyczne w Poznaniu realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata.
Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
2. Program studiów i przedmioty
Studia medyczne cieszą się rosnącą popularnością i zainteresowaniem studentów w całej Polsce. Dlatego też coraz częściej można je znaleźć także w ofertach poznańskich uczelni. Obecnie kierunek techniki dentystyczne możesz realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.
Program kształcenia może się nieznacznie różnić w zależności od uczelni, jednak w obu przypadkach tematyka zajęć i wykładów będzie oscylować głównie wokół nauk medycznych, biologicznych oraz technicznych. Studenci będą mieli szansę rozwinąć zarówno swoją wiedzę teoretyczną, jak i zdobyć umiejętności praktyczne, między innymi związane z projektowaniem CAD czy wykonywaniem prac protetycznych. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, takich jak:
-
technologie ceramiczne
-
techniki ortodontyczne
-
anatomia patologiczna
-
techniki odlewnicze
-
oraz wiele innych
Uzyskaną wiedzę praz kompetencje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.