Współcześnie stykamy się z wieloma wyzwaniami, które związane są z eksploatacją środowiska. Nieustannie czerpiemy z zasobów naturalnych, co skutkuje pogorszeniem kondycji życia na naszej plancie. Jesteśmy świadkami druzgoczących zmian klimatycznych, zmagamy się ze smogiem, powiększającą czarną dziurą, intensywnymi promieniami UV. Sami przyczyniamy się do rozszerzania skutków ubocznych naszego skoku cywilizacyjnego. W praktyce oznacza to, że inżynierowie mają ręce pełne pracy. To oni muszą bowiem dbać o nieustanny rozwój technologiczny przy jednoczesnym dbaniu o zasoby naturalne ziemi.
Elektromobilność to stosunkowo nowa dziedzina inżynieryjna, która zajmuje się projektowaniem rozwiązań elektrycznych dla pojazdów mechanicznych. Dzięki tym innowacyjnym działaniom można choć odrobinę ograniczyć negatywne działanie zmian klimatycznych. Jeśli czujesz, że masz duszę innowacyjnego konstruktora, nie boisz się intelektualnych wyzwań i jednocześnie dostrzegasz, jak ważna jest dbałość o zasoby naturalne ziemi, to studia na kierunku elektromobilność czekają właśnie na ciebie.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku elektromobilność możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (inżynierskie)
2. Tryb:
Studia na kierunku elektromobilność w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku.
Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
2. Program studiów i przedmioty
Uczelnie w Warszawie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom współczesnego świata i dostrzegają zagrożenia, jakie płyną ze zbyt znacznej eksploatacji środowiska. Dlatego też kierunki studiów takie jak elektromobilność stają się naturalną popozycją kształcenia na polskim rynku akademickim. Jeśli interesuje cię nauka wyższa w stolicy, to również otrzymasz taką możliwość, ponieważ ta innowacyjna propozycja znalazła się w ofercie uczelni, które znajdziesz w dziale poniżej.
Na studiach o tym profilu otrzymasz innowacyjne wykształcenie inżynierskie, które niesie ze sobą wyjątkowo dużo perspektyw. W programie kształcenia zostało ujętych wiele zróżnicowanych treści, dzięki którym będziesz wiedział, jak skutecznie wcielać w życie rozwiązania elektryczne w przemyśle motoryzacyjnym. Wśród przedmiotów znalazły się przykładowo:
-
systemy programowe i sensoryka pojazdowa
-
pojazdy autonomiczne
-
elektronika z techniką cyfrową
Możesz mieć pewność, że czeka cię czas wzmożonych aktywności intelektualnych.