Na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci człowiek nie raz udowodnił, że nie istnieją dla niego żadne granice. Uwielbiamy zrywać ograniczenia, odkrywać nieznane lądy. Gdyby nie ta nieposkromiona ciekawość, dziś być może nie wiedzielibyśmy, czym jest elektryczność. Dzięki nieustającemu apetytowi na wiedzę możemy współcześnie badać nie tylko to, co dostępne dla nas na Ziemi, lecz także sięgać dużo dalej, bo w stronę fascynującego Kosmosu.
Inżynieria kosmiczna i satelitarna zajmuje się badaniem przestrzeni, która wykracza poza przestrzeń ciał niebieskich. Jeśli jesteś osobą, którą od zawsze fascynuje to, co można zobaczyć po uniesieniu głowy ku Niebu, może okazać się, że studia o tym profilu kształcenia przyniosą ci wiele satysfakcji. Dzięki nim będziesz mógł rozwijać swoje pasje i poszukiwać odpowiedzi na pytania, które nurtują wielu inżynierów. Pamiętaj jednak, że studia na tym kierunku wymagać będą od ciebie także bardzo dużej wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych. Jesteś gotowy, by temu podołać?
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku inżynieria kosmiczna i satelitarna możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (inżynierskie)
2. Tryb:
Studia na kierunku inżynieria kosmiczna i satelitarna w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku.
Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
2. Program studiów i przedmioty
Kierunki studiów takie jak inżynieria kosmiczna i satelitarna nie znajdują się w ofercie każdego dowolnie wybranego ośrodka akademickiego. Na taką propozycję kształcenia mogą pozwolić sobie jedynie najlepsze uczelnie, które dysponują bardzo dobrym wyposażeniem technicznym. Jeśli jesteś zainteresowany nauką pod tym kątem, warto, byś rozważył oferty, przygotowane przez uczelnie w Warszawie. Inżynierię kosmiczną i satelitarną będziesz mieć szansę studiować w uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.
Pasjonaci kosmosu i nauk ścisłych będą zachwyceni zagadnieniami, jakie znalazły się w programie kształcenia na tym kierunku. Może on jednak wydawać się bardzo wymagający dla osób, które w szkole nie przepadały za fizyką i matematyką. Te dwie nauki stanowić będą bowiem podstawę dydaktyczną. Doskonałe opanowanie tych zagadnień sprawi, że przyszli inżynierowie będą mogli zapoznać się z zagadnieniami takimi jak:
-
nadzorowanie orbitalnych misji kosmicznych
-
projektowanie systemów elektronicznych
-
analiza danych obserwacyjnych