Politologia pozwala zrozumieć zjawiska i procesy polityczne w skali lokalnej, państwowej, regionalnej i globalnej. Kierunek politologia w Katowicach umożliwia analizę relacji i zależności między funkcjonowaniem instytucji politycznych, państw, organizacji lokalnych, regionalnych i międzynarodowych.
Studia humanistyczne w zakresie politologii umożliwiają kształcenie w ramach komunikacji społecznej i dziennikarstwa czy polityki społecznej i samorządowej. Przyszli studenci zapoznają się ze współczesnymi stosunkami międzynarodowymi, dowiedzą się, na czym polega integracja europejska oraz jak interpretować usługi społeczne w politykach publicznych. Jeśli jesteś osobą komunikatywną i otwartą, tego typu studia w Katowicach są właśnie dla Ciebie.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku politologia możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku politologia w Katowicach realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.
Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
2. Program studiów i przedmioty
Nauki polityczne są żywo zgłębiane przez pasjonatów polityki i nauk społecznych. Kierunek politologia możesz realizować, na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Możesz mieć pewność, że uczelnie śląskie dbają o bycie na bieżąco z najważniejszymi naukami XXI wieku i zapewniają edukację w ich zakresie.
Nauki humanistyczne i społeczne dominują w ustalonym programie kształcenia. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład:
-
teoria stosunków międzynarodowych
-
współczesne idee polityczne
-
badanie opinii publicznej
-
filozofia i etyka polityki
-
socjologia polityki
-
komunikowanie polityczne
-
teorie polityki
-
ruchy społeczne i polityczne
Plan zajęć wypełniony jest przedmiotami odnoszącymi się do państwa i prawa. Zajęcia odbywają się w formie ćwiczeń, seminariów, wykładów.