Filologia angielska studia I stopnia - Warszawa

Filologia angielska studia I stopnia - Warszawa

Filologia angielska studia I stopnia - Warszawa

Studia I stopnia w Warszawie

filologia angielska

Odkryj filologię angielską w Warszawie i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Filologia angielska studia I stopnia (licencjackie) Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Filologia angielska w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Filologia angielska studia I stopnia - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek filologia angielska

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Filologia angielska stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne
Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Jednostka prowadząca

Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie

Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia angielska w Warszawie?

Rekrutacja na kierunek filologia angielska może przebiegać różnie w zależności od tego, jaką uczelnię wybierzesz. Co to oznacza w praktyce? Uczelnie państwowe mają jasno sprecyzowane oczekiwania i musisz wtedy zdawać podczas egzaminów maturalnych przedmioty z jasno określonej puli.

Mogą się wśród nich znaleźć przykładowo: język polski, język obcy nowożytny, WOS, historia, filozofia, czy nawet język łaciński z elementami kultury łacińskiej lub historia sztuki. W przypadku uczelni prywatnych może okazać się, że by znaleźć się na listach osób przyjętych wystarczy samo świadectwo maturalne z pozytywnymi wynikami.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia angielska w Warszawie - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA?

Któż z nas nie zna tego pięknego cytatu: „Zbyt ona piękna, zbyt mądra zarazem. Zbyt mądrze piękna, stąd istnym jest głazem.” Pochodzi on oczywiście z jednego z najpopularniejszych dramatów Williama Shakespeare’a, czyli Romea i Julii. Nikogo nie powinno dziwić, że to literatura angielska ma jedno z silniejszych oddziaływań na kulturę i sztukę Europy. Nie tylko za sprawą Shakespeare’a. Do tych wielkich nazwisk można by zaliczyć chociażby Georga Byrona, Charlotte Bronte, czy współcześnie Juliana Barnesa.

Dodatkowo też język angielski umożliwia najbardziej swobodną komunikację niemal na całym świecie. Stał się internacjonalną formą poznania i rozumienia. Dlatego też studia na kierunku filologia angielska cieszą się tak dużą popularnością. Jeśli i tobie niuanse tego jednego z najpopularniejszych języków nie są obce, to kształcenie o tym profilu może przynieść ci same sukcesy zawodowe. Pamiętaj jednak, że studia filologiczne przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które cenią sobie literaturę i sztukę.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku filologia angielska możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku filologia angielska w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Studia w Warszawie na kierunku filologia angielska możesz rozpocząć w trybie stacjonarnym lub zaocznym. Studia stacjonarne cieszą się dużą popularnością, ale coraz bardziej przychylnym okiem patrzymy na studia niestacjonarne, ponieważ pozwalają one na komfortowe zadbanie o inne aktywności, związane chociażby z pracą. W trybie zaocznym zajęcia odbywają się bowiem podczas weekendowych zjazdów naukowych. Warto pamiętać jedynie o tym, że trzeba wtedy uiszczać opłaty za czesne.

Kierunki studiów takie jak filologia angielska mogą być śmiało wybierane przez osoby, które chciałyby zadbać o wykształcenie wszechstronnych kompetencji lingwistycznych. Na studentów anglistyki czeka bowiem szereg zajęć, dzięki którym zdobędą unikalne umiejętności językowe. Zapoznają się oni szczegółowo z:

 • gramatyką współczesną
 • praktyczną stylistyką

 

Drugi filar nauki na tym kierunku stanowią przedmioty literaturoznawcze. Ich naczelną ideą jest zagwarantowanie wszechstronnej wiedzy kulturowej. Przyszli angliści otrzymają zatem gruntowną wiedzę o:

 • twórcach anglosaskich 
 • dziełach kręgu anglosaskiego

 

Najważniejsze jest jednak, by studenci zgłębili dokładnie literaturę nie tylko angielską, lecz także amerykańską.

Studia na kierunku filologia angielska muszą być również bogate w specjalizacje, które sprawią, że wykształcenie studentów nabierze wąskiego charakteru. Dzięki odpowiednim ścieżkom kształcenia zdobędą oni kompetencje, które uczynią z nich w przyszłości doskonałych pedagogów czy przykładowo tłumaczy. Zastanów się odpowiednio wcześnie, jakie są twoje predyspozycje i cele zawodowe na przyszłość – to pozwoli ci świadomie zaplanować swoją ścieżkę edukacyjną na studiach filologicznych.

Ile trwają studia I stopnia na kierunku filologia angielska w Warszawie?

Studia na kierunku Filologia angielska w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia filologiczne możemy podzielić na dwa podstawowe cykle kształcenia. Absolwenci swoją przygodę z uczelniami wyższymi rozpoczynają od nauki I stopnia. Ma ona charakter zdobywania podstawowej wiedzy i kompetencji, dzięki której studenci będą mogli rozpocząć pierwsze poważne aktywności zawodowe. Studia I stopnia na kierunku filologia angielska obejmują sześć semestrów, więc trwają łącznie trzy lata. Na zakończenie nauki studenci przystępują do obrony pracy dyplomowej, dzięki której otrzymają tytuł licencjata.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA?

To, jak wyglądać będzie twoja praca po ukończeniu studiów na kierunku filologia angielska, zależeć będzie od tego, jaką specjalizację wybierzesz. Ona będzie mieć bowiem decydujący wpływ na kształtowanie twojej kariery i nada ci odpowiednie uprawnienia. Zastanów się zatem odpowiednio wcześnie, która z tych wymienionych aktywności przyniesie ci najwięcej satysfakcji.

Jeśli czujesz powołanie do wykonywania odpowiedzialnego zawodu nauczyciela, to czeka na ciebie sektor edukacji. Możesz zajmować się:

 • nauczaniem w państwowych placówkach, jak i prywatnych szkołach językowych
 • karierą tłumacza
 • współpracą z wszelkimi wydawnictwami i tworzeniem przekładów literackich

 

Pamiętaj także, że doskonałe kompetencje językowe, dają ci także wiele innych, mniej standardowych możliwości zawodowego rozwoju.

Gdzie studiować na kierunku filologia angielska w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek filologia angielska w Warszawie

 • Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Uniwersytet Warszawski
 • Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie

 

Co warto sprawdzić, idąc na studia I stopnia na kierunku filologia angielska w Warszawie?

Przedmioty maturalne

Każdy, kto rozpoczyna przygotowania maturalne, powinien zorientować się, dzięki jakim przedmiotom znajdzie się na listach osób przyjętych na studia. Sprawdź zatem, jakie wymagania rekrutacyjne obowiązują na poszczególnych uczelniach. Dzięki temu łatwiej będzie zadbać ci o przygotowania.

Opłaty rekrutacyjne

Ważnym punktem przygotowań jest również sprawdzenie, jak wygląda kwestia opłat rekrutacyjnych. Musi uiścić je niemal każdy maturzysta, który chce iść na studia. Co ważne – tego typu opłaty obowiązują zarówno na uczelniach publicznych, jak i niepublicznych i wynoszą na ogół kilkadziesiąt złotych.

Predyspozycje

Kierunki takie jak filologia angielska zostały stworzone z myślą o osobach, które z łatwością uczą się języków obcych. Nim podejmiesz ostateczną decyzję, zastanów się, czy nie masz problemu z przyswajaniem nowych słówek czy zasad gramatycznych!

Czy warto iść na studia I stopnia na kierunku filologia angielska Warszawie?

Jakie umiejętności są dziś w szczególności doceniane na aktualnym rynku zatrudnienia? Oczywiście te związane z językami obcymi. To wystarczający argument, który może pokazać, że zdecydowanie wciąż warto wybierać kierunki takie jak filologia angielska! Uczelnie w Warszawie przygotowały różnorodne propozycje kształcenia, które pomogą rozwinąć ci właśnie te szczególne kompetencje.

Studia I stopnia mają programy kształcenia wypełnione po brzegi. W trakcie nauki rozwijać będziesz równolegle nie tylko umiejętności językowe. Zapoznasz się także z kulturą, literaturą czy historią krajów anglosaskich. Filologia angielska jest zatem propozycją skierowaną w szczególności do tych osób, których zainteresowania oscylują w tych obszarach.

Studia w Warszawie na kierunku filologia angielska pozwalają także na dostęp do atrakcyjnych praktyk i staży, które już w trakcie nauki dają możliwość na rozwój doświadczenia zawodowego. W stolicy czekać będzie na ciebie także wiele firm czy ośrodków kultury i placówek edukacyjnych, w których rozpoczniesz atrakcyjną pracę!

Studia I stopnia niestacjonarne na kierunku filologia angielska w Warszawie

Studia niestacjonarne – kto powinien je wybierać? Jeszcze jakiś czas temu wokół tego trybu kształcenia narósł krzywdzący mit, mówiący o tym, że jest on zdecydowanie mniej wartościowy. Nic bardziej mylnego – uczelnie w Warszawie dbają o to, by wiedza i kwalifikacje, którą otrzymują studenci, były na jak najwyższym poziomie.

Należy pamiętać, że studia zaoczne zadedykowane są w szczególności tym osobom, które chciałyby komfortowo łączyć ze sobą różnorodne aktywności, chociażby naukę wyższą oraz pracę. Kształcenie niestacjonarne pozwala na zdecydowanie większą elastyczność, ponieważ zajęcia odbywają się wtedy w trakcie weekendowych zjazdów naukowych, które nieczęsto trwają cały dzień.

Jeśli wybierasz ten tryb, musisz pamiętać jednak, że będą na ciebie czekały opłaty za czesne. Zastanów się zatem odpowiednio wcześnie, jak wygląda twoja sytuacja finansowa. Oczywiście uczelnie w Warszawie bardzo często oferują swoim studentom atrakcyjne rabaty, promocje czy opłaty w trybie ratalnym.

Kierunki filologiczne w Warszawie

fennistyka
germanistyka
hungarystyka
Rozwiń

Popularne kierunki filologiczne niestacjonarne w Warszawie

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FILOLOGIA ANGIELSKA

Komentarze (0)