Politologia weryfikuje procesy polityczne, które uzależnione są od ekonomii, kultury i przemian społecznych. Interdyscyplinarny kierunek studiów opiera się na wiedzy z zakresu polityki, psychologii społecznej, prawa, socjologii, a dzięki rzetelnie opracowanej wiedzy, specjaliści w tym zakresie odnajdują się doskonale w mediach, marketingu czy public relations.
Od kandydatów na tego typu studia humanistyczne oczekuje się komunikatywności. Przysłowiowe „wygadanie” i śmiałe głoszenie swoich poglądów, a także wyrażanie osądów i spostrzeżeń działa korzystnie dla sylwetki przyszłych dziennikarzy, rzeczników prasowych, a nawet polityków. Ważna są: współpraca z ludźmi, a także predyspozycje językowe. Nie pozwól, by jakiekolwiek bariery zaprzepaściły Twoją szansę na polityczną karierę.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku politologia możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku politologia we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.
Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
2. Program studiów i przedmioty
Nauki polityczne są coraz częstszym przedmiotem badań humanistycznych. Studia we Wrocławiu w ramach politologii znajdziesz na wybranych uczelniach, których wykaz jest w dziale poniżej. Politologia pozwala zrozumieć to, co dzieje się we współczesnej polityce i jakie znaczenie miały rozgrywki polityczne z przeszłości. Wykształceni specjaliści są nieocenioną pomocą dla urzędów, zgrupowań politycznych i wielu działów administracji.
Studenci uczęszczają na szereg przedmiotów związanych z prawem, socjologią, polityką, a także ekonomią. W siatce zajęć znajdziesz między innymi
-
politykę międzynarodową
-
historię Polski po 1945 roku
-
współczesne kampanie wyborcze
-
kulturowe i historyczne determinanty systemów politycznych
Studenci ćwiczą umiejętność dobrego przemawiania, dlatego też organizują wiele publicznych wystąpień i spotkań.