Filologia angielska studia II stopnia - Warszawa

Filologia angielska studia II stopnia - Warszawa

Filologia angielska studia II stopnia - Warszawa

Studia II stopnia w Warszawie

filologia angielska

Odkryj filologię angielską w Warszawie i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Filologia angielska studia II stopnia (magisterskie) Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Filologia angielska w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Filologia angielska studia II stopnia - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek filologia angielska

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Filologia angielska stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia angielska w Warszawie?

Osoby, które chcą rozpocząć studia II stopnia muszą posiadać przede wszystkim tytuł licencjata. To obligatoryjny warunek, by ubiegać się o przyjęcie na studia Ten stopień kształcenia zadedykowany jest bowiem dla tych osób, które część edukacji wyżej mają już za sobą.

Studia, które ukończyłeś na I stopniu, powinny być tematycznie związane z profilem kształcenia II stopnia, ponieważ w innym przypadku będziesz musiał uzupełnić wszelkie różnice programowe. Podczas rekrutacji zostanie wzięta pod uwagę twoja średnia ocena z poprzedniego etapu nauki.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia angielska w Warszawie - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA?

Język angielski dziś to jeden z najbardziej rozpoznawalnych języków na świecie. Nabrał od międzynarodowego charakteru i to właśnie po angielszczyznę sięgamy wtedy, gdy chcemy komfortowo komunikować się na całym świecie. Warto dbać zatem o umiejętności lingwistyczne z tego obszaru. To dzięki nim nasze możliwości poznawcze będą dużo szersze. Studia filologiczne wybierane są jednak nie tylko ze względu na zamiłowanie do doskonałej angielszczyzny. Filologia, czyli inaczej – umiłowanie słowa, zapewni ci kompleksowe zdolności humanistyczne.

Jeśli jesteś osobą, którą fascynuje nie tylko język, lecz także literatura, kultura, czy historia krajów anglosaskich, to studia na kierunku filologia angielska przyniosą ci naprawdę dużo satysfakcji intelektualnej. Musisz pamiętać jednak, że te studia stworzone są dla humanistów, którzy czas uwielbiają spędzać na czytaniu książek i intelektualnych dysputach o literaturze.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku filologia angielska możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku filologia angielska w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Nie każdy może współcześnie pozwolić sobie na kształcenie dzienne – czasami chcemy pogodzić pracę z dalszą nauką. Wtedy idealnym rozwiązaniem jest rozpoczęcie studiów w trybie zaocznym. Zajęcia mają wtedy charakter zjazdów naukowych, które odbywają się w weekendy. Warto jednak pamiętać, że studia zaoczne wiążą się z uiszczaniem opłat za czesne. Polskie ośrodki akademickie chętnie spełniają oczekiwania swoich kandydatów i w ofercie właściwie każdego ośrodka akademickiego znajdziemy propozycję kształcenia zaocznego. Studia w Warszawie na kierunku filologia angielska również możesz rozpocząć w takim trybie.

Studia II stopnia mają przede wszystkim charakter uzupełniający. W praktyce oznacza to, że studenci powinni bazować na wiedzy i informacjach, które zostały wyniesione przez nich z wcześniejszego etapu nauki. Kształcenie magisterskie pomoże im usystematyzować wiedzę i wzbogacić ją o nowe kwalifikacje. Będzie to oczywiście czas nauki z dwóch podstawowych zakresów filologicznych:

 • językoznawczego
 • literaturoznawczego

 

Studenci w siatce programowej odnajdą zatem przedmioty poświęcone:

 • gramatyce
 • stylistyce
 • praktycznemu wykorzystaniu języka
 • literaturze
 • kulturze i sztuce kręgu anglosaskiego

 

Ważne jest, aby kształcenie studentów przebiegało równolegle na tych dwóch poziomach. Studia w Warszawie na kierunku filologia angielska oferują także interesujące specjalizacje, które rozwiną wąskie kwalifikacje pasjonatów języka angielskiego. Należy pamiętać jednak, że poszczególne specjalności będą się różnić w zależności od wybranej uczelni.

Ile trwają studia II stopnia na kierunku filologia angielska w Warszawie?

Studia na kierunku Filologia angielska w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia II stopnia na kierunku filologia angielska trwają dwa lata, co w praktyce oznacza, że kształcić się będziesz przez cztery semestry. Podczas nauki zdobywać będziesz dodatkowe kwalifikacje, dzięki którym twoje wykształcenie nabierze pełnego, specjalistycznego charakteru. Najważniejsze będą jednak twoje przygotowania do obrony pracy dyplomowej. Jeśli wszystko powiedzie się pomyślnie, otrzymasz prestiżowy tytuł magistra. A to właśnie dzięki niemu będziesz mógł skorzystać z najlepszych ofert zawodowych, które pojawiają się na aktualnym rynku pracy.

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA?

Uczelnie we Warszawie dbają o to, by wykształcać najwyższej klasy profesjonalistów, którzy nie powinni mieć problemu ze znalezieniem pracy w zawodzie. Studia na kierunku filologia angielska pozwalają rozwinąć na tyle wszechstronne umiejętności, że ich abiturienci doskonale odnajdą się w wielu różnorodnych sektorach zawodowych. Oczywiście podstawowe miejsca pracy filologów umożliwiają im pełną ekspozycję zdolności lingwistycznych. Zatem będą to różnego rodzaju placówki edukacyjne, czy szkoły językowe.

Filologowie mogą także ubiegać się o pracę w:

 • wydawnictwach
 • biurach tłumaczeń
 • agencjach reklamowych i marketingowych

 

Właściwie zatrudnienie przyszłych anglistów zależy jedynie od ich własnych ambicji, ponieważ mogą oni dowolnie sterować swoją karierą, uwzględniając swoje pasje i potrzeby.

Gdzie studiować na kierunku filologia angielska (studia II stopnia) w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek filologia angielska (studia II stopnia) w Warszawie

 • Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Uniwersytet Warszawski
 • Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie

 

Co warto sprawdzić, idąc na studia II stopnia na kierunku filologia angielska w Warszawie?

Kto może aplikować

Studia magisterskie dedykowane są bowiem magistrom innego kierunku lub osobom, które mają już na swoim koncie tytuł zawodowy otrzymany podczas wcześniejszego etapu kształcenia. Jest to jeden z podstawowych wymogów, dzięki któremu będziesz mógł wziąć udział w rekrutacji.

Wymagania rekrutacyjne

Zorientuj się odpowiednio wcześnie, jakie wymagania rekrutacyjne obowiązują podczas składania dokumentów na studia II stopnia. Sprawdź, co musisz dostarczyć w pierwszej kolejności do dziekanatu i komisji rekrutacyjnej. Mogą to być skany uzyskanego dyplomu, zdjęcia itd.

Predyspozycje

Pamięta, że studia II stopnia mają najczęściej charakter uzupełniający. Zostały one stworzone z myślą o absolwentach filologii angielskiej oraz o tych osobach , które ukończyły już wcześniejszy etap kształcenia, a ich zdolności językowe poświadczają odpowiednie certyfikaty. One także mogą umożliwić kształcenie II stopnia na studiach filologicznych.

Czy warto iść na studia II stopnia na kierunku filologia angielska w Warszawie?

Dziś studia filologiczne budzą coraz większe zainteresowanie wśród studentów. Ich ukończenie wiąże się bowiem ze znalezieniem interesującej pracy w wielu różnorodnych sektorach. Jak należy jednak zaplanować swój intelektualny rozwój? Czy studia zakończyć na nauce I stopnia, czy może kontynuować kształcenie II stopnia?

Podczas tych rozważań warto wziąć pod uwagę, że studia I stopnia nie wyposażą cię we wszystkie najważniejsze kwalifikacje. Potwierdzeniem ich zdobycia będzie posiadanie tytułu magistra. Studia II stopnia to również bardzo dobra okazja, by usystematyzować wiedzę oraz umiejętności. Sprawdź więc, jakie propozycje przygotowały uczelnie w Warszawie.

Co więcej studia II stopnia warto wybrać ze względu na dostęp do różnorodnych praktyk i staży. W stolicy będą na ciebie czekać firmy, przedsiębiorstwa i korporacje, w których będziesz mógł zweryfikować jakość swojej wiedzy oraz zadbać o budowanie doświadczenia!

Studia II stopnia niestacjonarne na kierunku filologia angielska w Warszawie

Warto rozprawić się z mitami, które narosły wokół studiów niestacjonarnych. Dziś bowiem cieszą się one coraz większą popularnością wśród studentów i absolutnie nie należy sądzić, że charakteryzują się one gorszą jakością kształcenia! Można wręcz myśleć, że wręcz przeciwnie. Studia zaoczne wymagają bowiem wysoce rozwiniętych zdolności organizacyjnych.

W trybie zaocznym kształcenie odbywa się najczęściej podczas weekendowych zjazdów naukowych. To wtedy też studenci mogą zadbać o komfortowe poszerzanie wiedzy czy kwalifikacji zawodowych. To również czas bezpośrednich spotkań z wykładowcami, którym zadać można chociażby nurtujące nas pytania.

Zanim podejmiesz jednak ostateczną decyzję odnośnie do wyboru kształcenia, sprawdź, jak wygląda twoja sytuacja finansowa i czy będziesz mógł pozwolić sobie na naukę w trybie zaocznym. Studia niestacjonarne wiążą się bowiem z opłatami za czesne. Oczywiście będziesz ich mógł dokonywać w wygodnym systemie ratalnym!

Kierunki filologiczne w Warszawie

fennistyka
germanistyka
hungarystyka
Rozwiń

Popularne kierunki filologiczne niestacjonarne w Warszawie

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FILOLOGIA ANGIELSKA

Komentarze (0)