Zarządzanie i inżynieria produkcji studia II stopnia - Warszawa

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia II stopnia - Warszawa

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
II stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
forma: niestacjonarne
Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (II), czas trwania: 2 lata • 1,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
forma: stacjonarne

08.03.2024

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia II stopnia (magisterskie) Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie to 1,5-letnie lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia można podjąć na 4 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). 

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia II stopnia - Warszawa
Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Opis kierunku

Zarządzanie i inżynieria produkcji to kierunek studiów, który łączy w sobie nauki techniczne, logistyczne i zarządzanie. Studia w swoim programie mają zajęcia o charakterze teoretycznym i praktycznym, które mają nauczyć efektownej pracy w grupie i zarządzania pracownikami. Studenci zagłębiają się w wiedzy na temat materiałoznawstwa, grafiki i projektowania inżynierskiego.

Absolwent tego kierunku może szukać zatrudnienia w działach technologicznych i jakościowych międzynarodowych firm. Studia z zarządzania i inżynierii produkcji uczą podstaw projektowania stron i programowania, co pozwala na zatrudnienie w firmach związanych z branżą IT. Absolwenci mają też kompetencje do tego by podjąć pracę w centrach logistycznych, albo rozpocząć własną działalność.

 

Uczelnie

W Warszawie zarządzenie i inżynierię produkcji (studia II stopnia) możesz studiować w ramach kierunku na 2 uczelniach publicznych: Politechnice Warszawskiej (Wydział Mechaniczny Technologiczny PW), Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Inżynierii Produkcji SGGW) oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Menadżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

 

Jakie są wymagania na studia II stopnia (magisterskie) na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie

Jeśli chcesz rozpocząć studia w Warszawie na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, to musisz pamiętać, że oferta kształcenia II stopnia zaadresowana jest dla osób, które już posiadają na swoim koncie tytuł inżyniera.

W procesie rekrutacji pod uwagę zostanie wzięta twoja średnia ocena, jaką uzyskałeś po zakończeniu nauki. Na jej podstawie odbywać się będą kwalifikacje.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI?

Zarządzanie i inżynieria produkcji to stosunkowo nowa propozycja kształcenia, która wypełniła lukę polskiego rynku akademickiego. Dziś potrzebujemy bowiem inżynierów, którzy oprócz rozbudowanej wiedzy technicznej, posiadać będą także wysoko rozwinięte kompetencje zarządcze. Zbilansowany przemysł to po prostu coś więcej niż sprawnie działające maszyny. Znaczenie mają także umiejętności z obszarów socjologicznych i ekonomicznych – a to właśnie one ściśle związane są z aspektami zarządzania.

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji powinny być zatem wybierane przez osoby, które posiadają naprawdę szerokie zainteresowania. Z jednej strony muszą towarzyszyć ci te predyspozycje, które uczynią z ciebie świetnego inżyniera (zamiłowanie do przedmiotów ścisłych, analityczne myślenie), a z drugiej – chęć współdziałania, zdolność do aktywnej pracy w grupie, odpowiedzialność, cechująca każdego lidera. Jeśli wiesz, że podołałbyś tym wyzwaniom, to studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji czekają właśnie na ciebie.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od trzech i pół roku do czterech lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata lub półtora roku.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studia w Warszawie na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji możesz rozpocząć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Każda z tych form ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników, więc zastanów się, która z nich najlepiej będzie spełniać twoje oczekiwania. Studia dzienne wybierane są przez osoby, którym zależy na systematycznym przyswajaniu wiadomości, zajęcia w tym trybie odbywają się bowiem w trakcie trwania tygodnia. Studenci swoje wątpliwości mogą na bieżąco konsultować z wykładowcami, warto jednak pamiętać, że tryb dzienny jest mocno obciążający czasowo i osoby, które go wybierają, często nie mogą sobie pozwolić na równoległą pracę. Z kolei studia zaoczne cieszą się dużą popularnością wśród osób, którym zależy na paralelnym rozwoju innych aktywności, związanych z chociażby rozwojem kariery. Zajęcia w trybie niestacjonarnym odbywają się podczas weekendowych zjazdów naukowych, nie należy jednak zapominać, że wtedy studia są na ogół płatne.

Pamiętaj, że jeśli chcesz rozpocząć studia magisterskie na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, to musisz posiadać na swoim koncie co najmniej tytuł inżynieria. Podczas ich trwania rozwijać będziesz wiedzę i umiejętności, które już posiadasz. W siatce programowej odnajdziesz bowiem przedmioty takie jak:

  • strategie doskonalenia procesów technologicznych
  • gospodarowanie w cyklu zamkniętym
  • systemy wspomagania decyzji
  • standaryzacja oraz certyfikacja wyrobów 
  • metody i narzędzia inżynierii produkcji
  • technologie produkcyjne

 

Studia magisterskie na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji powinny mieć przede wszystkim wymiar praktyczny.

 

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie

Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji (studia II stopnia) - uczelnie w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Politechnika Warszawska (Wydział Mechaniczny Technologiczny PW) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Inżynierii Produkcji SGGW) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia II stopnia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie?

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Studia II stopnia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji trwać będą trzy semestry, więc półtora roku kształcenia. Zasada ta obowiązuje na każdej z warszawskiej uczelni. Jedyne, co powinieneś zrobić, to dokładnie przenalizować programy kształcenia, by mieć pewność, że wybierzesz ten, który spełni twoje wszystkie oczekiwania. Podczas kształcenia poznawać będziesz nowe, specjalistyczne zagadnienia oraz przygotowywać się będziesz do obrony pracy dyplomowej. Dzięki niej uzyskasz tytuł magistra.

 

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI?

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji dają bardzo dużo możliwości kreatywnego i stabilnego zatrudnienia. Dziś większość przedsiębiorstw chce zatrudniać takich specjalistów, którzy posiadają rozbudowane umiejętności nie tylko techniczne, lecz także zarządcze. Dlatego też ta interdyscyplinarna forma kształcenia sprawi, że będziesz wyjątkowo atrakcyjnym specjalistą na aktualnym rynku zatrudnienia. Zatem – wszelkiego rodzaju zakłady przemysłowe mogą stać się miejscem pracy abiturientów tego kierunku.

Jeżeli praca badawcza i nauka są bliższe twoim zainteresowaniom, to możesz ubiegać się o zatrudnienie w różnorodnych instytucjach naukowo-badawczych, zajmujących się projektowaniem i wdrażaniem nowoczesnych technologii. Gama możliwości zawodowych tworzy wyjątkowo rozbudowaną ofertę, która pozwala na wszechstronną ekspozycję umiejętności, pozyskanych w trakcie wszystkich lat nauki.

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

komentarze (0)