Studia teologiczne w Polsce to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Fascynuje cię różnorodność wierzeń różnych narodów i grup etnicznych? Pragniesz poznać filozoficzne aspekty religii? Chciałbyś zgłębić tajniki prawa kanonicznego? Możliwe, że zainteresować może cię jeden z trzech, naprawdę niszowych kierunków: teologia, religioznawstwo, prawo kanoniczne.
Kierunki studiów: 110
Studia podyplomowe: 93
Kierunki teologiczne
dialog i doradztwo społeczne
teologia
Kierunki studiów: 86
Studia podyplomowe: 27
Kierunki teologiczne
nauki o rodzinie
teologia
Kierunki studiów: 45
Studia podyplomowe: 47
Kierunki teologiczne
specjalistyczne studia teologiczne
teologia
Kierunki studiów: 4
Studia podyplomowe: 3
Kierunki teologiczne
teologia
Kierunki studiów: 60
Studia podyplomowe: 41
Kierunki teologiczne
nauki o rodzinie
prawo kanoniczne
teologia
POKAŻ WIĘCEJ
Kierunki studiów: 84
Studia podyplomowe: 30
Kierunki teologiczne
religioznawstwo
Kierunki studiów: 1
Studia podyplomowe: 2
Kierunki teologiczne
teologia
Kierunki studiów: 101
Studia podyplomowe: 41
Kierunki teologiczne
nauki o rodzinie
teologia
Teologia to dyscyplina wiedzy, która, za pomocą metod filozoficznych stara wyjaśnić się relację między światem a Bogiem. Będąc absolwentem tego kierunku studiów, pracy szukać możesz w kościelnych i świeckich instytucjach zajmujących się działalnością edukacyjno-kulturową oraz profilaktyką społeczną.
Studia teologiczne możemy podzielić w zależności od typu na:
1. Typ:
2. Tryb:
Po ukończeniu specjalności nauczycielskiej będziesz przygotowany do nauczania religii. Podczas rekrutacji na tym kierunku pod uwagę brane są wyniki z matury z języka polskiego, języka obcego, wiedzy o społeczeństwie, języka łacińskiego, filozofii. Kandydat musi również przejść rozmowę kwalifikacyjną.
Studia religioznawcze pozwalają zrozumieć, w jaki sposób religie kształtują inne kultury i cywilizacje. Absolwenci tego kierunku przygotowani są do pracy w instytucjach kultury, organach administracji państwowej, organizacjach rządowych i pozarządowych zajmujących się sprawami uchodźców czy mniejszości religijnych i narodowych. Podczas rekrutacji na studia teologiczne pod uwagę brane są wyniki z matury z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, wiedzy o społeczeństwie, historii.