Informatyka - Kraków

Informatyka - Kraków

Informatyka - Kraków

Studia w Krakowie na kierunku

informatyka

Odkryj kierunek informatyka w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Informatyka studia Kraków 2021 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Informatyka w Krakowie to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3 do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata, inżyniera lub ma gistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku informatyka, w roku akademickim 2021/2022, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie oferuje 110 miejsc, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie 250 miejsc, Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki oferuje 108 miejsc, a Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie 120 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UP i PK. Ceny wahają się od 5000 zł do 6600 zł za pierwszy rok studiów.

 

Program nauczania na kierunku informatyka będzie oscylował wokół nauk matematycznych, informatycznych i ścisłych. Studenci nauczą się projektowania oprogramowania komputerowego, programowania w wybranych językach oraz konfigurowania systemów komputerowych. Ponadto rozwiną zdolności z zakresu projektowania stron internetowych oraz tworzenia aplikacji mobilnych.

 

Po ukończeniu studiów można wykonywać zawód programisty, projektanta stron internetowych, analityka komputerowego czy architekta oprogramowania. Absolwenci znajdą zatrudnienie w branży IT oraz będą mogli założyć własną działalność gospodarczą.

 

czytaj dalej wszystko o Informatyka - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek informatyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Jednostka prowadząca

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Jednostka prowadząca

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Jednostka prowadząca

Informatyka +

Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku,
tryb: stacjonarne

Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH stopień: (I)  (II), czas trwania: • 1,5 roku,
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Jednostka prowadząca

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie informatyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Jednostka prowadząca

Informatyka i ekonometria stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku informatyka i ekonometria

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Jednostka prowadząca

Matematyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku matematyka

Pokaż więcej
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Jednostka prowadząca

Matematyka stosowana stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku matematyka stosowana

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Informatyka w Krakowie?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku informatyka najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • fizyka
 • fizyka i astronomia
 • informatyka
 • matematyka

 

Kierunki studiów w Krakowie co roku przyciągają bardzo wielu chętnych. Jednak informatyka to kierunek, który nie można uznać za łatwy. Kandydaci już podczas procedury rekrutacyjnej muszą zaprezentować jak najlepsze umiejętności. W przypadku studiów na tym kierunku musisz w swoich planach maturalnych obowiązkowo uwzględnić przedmioty takie jak: matematyka, informatyka oraz fizyka i astronomia.
Egzaminy dojrzałości z tych zagadnień nie należą do najprostszych, a na listach osób przyjętych znajdują się jedynie te osoby, które osiągnęły jak największą liczbę punktów. Zatem swoje przygotowania do matury zacznij już dziś, by w przyszłości uniknąć rozczarowań i dostać się na wymarzone studia w Krakowie.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Informatyka w Krakowie - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INFORMATYKA KRAKÓW STUDIA I STOPNIA

INFORMATYKA KRAKÓW STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INFORMATYKA KRAKÓW STUDIA STACJONARNE

INFORMATYKA KRAKÓW STUDIA NIESTACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku informatyka w Krakowie

Jak wyglądają studia na kierunku informatyka w Krakowie?

Studia informatyczne w Krakowie od wielu lat cieszą się niegacącą popularnością. Dlatego też krakowskie ośrodki akademickie robią wszystko, by przygotować dla kandydatów takie oferty, które będą jak najbardziej atrakcyjne. Studia informatyczne możesz zatem podjąć – w zależności od własnych możliwości – w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Studia stacjonarne cieszą się w Polsce największą popularnością, ponieważ mają charakter regularnych spotkań w trakcie tygodnia i na ogół nie wiążą się z uiszczaniem żadnych opłat za czesne (jeżeli wybierzesz uczelnię państwową).

Jednak studia zaoczne również mają swoich wielu zwolenników. Dziś pracę znajdują tylko najlepsi, więc oferta studiów niestacjonarnych również musi kształcić wyłącznie profesjonalistów. Studia niestacjonarne są po prostu rozwiązaniem dla osób, które np. chcą podjąć regularną pracę. Warto, abyś pamiętał, że ten tryb studiów jest na ogół płatny.

 

 

1. Dla kogo ten kierunek

Chyba wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że od dobrych kilku lat informatyka to jeden z tych kierunków, który cieszy się największą popularnością. I co najważniejsze – nic nie wskazuje na to, że zapotrzebowanie na informatyków może zacząć maleć. Dziś informatyka definiuje całe nasze życie, a my nawet nie musimy żyć z tą świadomością. Najogólniejsza definicja mówi, że informatyka to nauka, która zajmuje się przetwarzaniem informacji. Jednak takie podejście nie oferuje nic konkretnego. Informatyk to ktoś, kto zarządza całymi procesami, przetwarza informacje, zapisuje je, programuje.
Oznacza to mniej więcej tyle, że współcześnie żadna część przemysłu nie mogłaby się rozwijać bez pomocy informatyków. Jaki można wysnuć z tego wniosek? Absolwenci studiów na kierunku informatyka w ogóle nie muszą się martwić o swoją zawodową przyszłość. Jeżeli zatem nauka matematyki i informatyki nie sprawiają ci problemu, zachłannie śledzisz wszystkie nowinki ze świata IT i chciałbyś w przyszłości mieć zapewnioną bardzo dobrą pracę, to studia na tym kierunku są dla ciebie stworzone.
 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku informatyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku informatyka w Krakowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub licencjackie, które trwają od 3 do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Gdzie studiować
Studia na kierunku informatyka są tak bardzo popularne, że dziś właściwie każda uczelnia powinna mieć je w swojej ofercie. Tak też dzieje się w przypadku jednego z najbardziej prestiżowych miast akademickich. Uczelnie w Krakowie mają przygotowaną bardzo rozbudowaną propozycję studiów informatycznych. Swoją edukację możesz rozpocząć oczywiście na bardzo znanym Uniwersytecie Jagiellońskim, Politechnice Krakowskiej, czy Akademii Górniczo-Hutniczej. Studia w Krakowie na kierunku informatyka możesz także podjąć na uczelniach takich jak Uniwersytet Pedagogiczny, Uniwersytet Ekonomiczny, Wyższa Szkoła Zarządzania i Biznesu, Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki, Krakowska Akademia, czy Społeczna Akademia Nauk.
 
4. Praca po studiach
Przyszli informatycy znajdą stabilną pracę właściwie w każdym sektorze przemysłowym. Dziś rozwój żadnego przedsiębiorstwa nie jest możliwy bez wykorzystywania specjalistycznych systemów informatycznych. Studia w Krakowie wiążą się z otrzymaniem rzetelnego wykształcenia, które wykorzystywane jest w przyszłej pracy zawodowej. Informatycy mogą zostać zatrudnieni na stanowiskach inżynierów oraz architektów oprogramowania, programistów, administratorów, konsultantów oraz software developerów. Zdolności absolwentów tego kierunku sprawiają, że wciąż jest to jedna z najbardziej pożądanych grup zawodowych. Studia w Krakowie to gwarant stabilnego zatrudnienia w przyszłości.
 

5. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Krakowie przygotowują dla swoich studentów wyjątkowo interesujące oferty kształcenia. Programy nauczania mogą się nieznacznie różnić w zależności od danego ośrodka akademickiego. Jednak ich naczelną ideą jest wykształcenia najwyższej klasy profesjonalistów z zakresu informatyki. Zatem nauka, jakich dziedzin może to uczynić? 

 

W programie studiów na kierunku informatyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 

To oczywiście tylko przykład zajęć z bloku podstawowego, z którymi obowiązkowo zetkną się studenci krakowskich uczelni. Są to niezbędne zagadnienia – bez ich dogłębnego zrozumienia niemożliwe byłoby odbycie kursu z przedmiotów praktycznych. To w trakcie ich trwania studenci będą się uczyć różnego rodzaju programowania, organizacji i architektury komputerów, systemów operacyjnych. Osoby, kształcące się na tym kierunku, zapoznają się oczywiście z różnego rodzaju projektowaniem informatycznym. Oprócz wszystkich tych przedmiotów obowiązkowych studenci wybierają także kursy dodatkowe, dzięki którym będą się kształcić w sposób ścisły. Swoje umiejętności mogą przykładowo rozwijać z zakresu:

 • programowania;
 • inżynierii oprogramowania lub systemów;
 • programowania autonomicznych robotów mobilnych;
 • metod sztucznej inteligencji.

 

Jak widzisz – czas studiów to dla przyszłych informatyków bardzo intensywny czas. Wszystko po to, by ich wiedza miała jak najbardziej wszechstronny charakter. Właściwie kwalifikacje stanowią trzon każdego działania praktycznego. Informatyka jest dyscypliną, która oprócz wiedzy wymaga przede wszystkim umiejętności i uczelnie mają tego ogromną świadomość. Zatem studia w Krakowie nie wiążą się z uczęszczaniem na wykłady i biernym przyjmowaniem wiedzy. Na krakowskich studentów informatyki czeka szereg zajęć praktycznych, ćwiczeń oraz projektów, dzięki którym od pierwszego dnia nauki będą oni mogli rozwijać swoje zdolności.

Ile trwają studia na kierunku informatyka w Krakowie?

Ile trwają studia na kierunku informatyka w Krakowie?

Studia na kierunku Informatyka w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają od 3 do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Wszystko zależy od tego, jaką uczelnię chcesz wybrać. Jedno jest pewne – studia w Krakowie na kierunku informatyka mają charakter dwustopniowy. Różnica polega na długości trwania poszczególnych stopni i tytułów, jakie otrzymają ich absolwenci. W przypadku kształcenia na uniwersytecie studenci zaczynają od studiów pierwszego stopnia, które trwają 3 lata.

Ich zakończenie wiąże się z otrzymaniem tytułu licencjata. Absolwenci tego stopnia mogą zdecydować się na dalsze kształcenie na dwuletnich studiach magisterskich.
W przypadku politechniki inaczej rozkłada się czas kształcenia. Studenci zaczynają od studiów inżynierskich, które trwają 3,5 roku. Absolwenci tego stopnia otrzymują nie tytuł licencjata, lecz inżyniera. Mogą oni kontynuować naukę na studiach magisterskich. W przypadku politechnik trwają one 1,5 roku.

Jaka praca po studiach na kierunku Informatyka w Krakowie?

Jaka praca po studiach na kierunku Informatyka w Krakowie?

Każda osoba, która kończy studia, zastanawia się, jak będzie wyglądać jej przyszła kariera zawodowa. Absolwenci informatyki nie powinni mieć żadnych lęków i obaw związanych z zatrudnieniem. Absolwenci tego kierunku to wciąż jedna z najlepiej opłacanych grup zawodowych. Każda z osób, kończących studia, może ubiegać się o stabilną pracę w szeroko rozumianej branży IT. Na ekspertów czeka praca na stanowiskach:
 • programisty;
 • architekta rozwiązań IT;
 • testera gier, oprogramowania, aplikacji;
 • software developera;
 • administratora;
 • konsultanta.

 

Rozwój kariery zawodowej zależy wyłącznie od absolwentów krakowskich uczelni, ponieważ aktualnie to informatycy wybierają ofertę pracy, najbardziej im odpowiadającą. To jedna z nielicznych grup zawodowych, która może sobie na to pozwolić. Zatem jeżeli nie boisz się wyzwań, jakie niosą ze sobą studia na kierunku informatyka, to przygotowania do rekrutacji zacznij już dziś, by w przyszłości pracować w jednym z najbardziej prestiżowych zawodów.

Gdzie studiować na kierunku informatyka w Krakowie?

Informatyka studia w Krakowie - uczelnie:

 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek informatyka?

Studia informatyczne co roku przyciągają bardzo wielu chętnych. Być może i ty widzisz siebie w przyszłości jako informatyka, który rozwija się w dobrze prosperującej pracy. Jednak dobrze by było, gdybyś na początek odpowiedział sobie na kilka podstawowych pytań, ponieważ nie jest to kierunek stworzony dla każdego absolwenta szkoły średniej. Informatyka to specjalistyczna dziedzina, która wymaga wielu predyspozycji.

 • Czy nauka matematyki, fizyki i informatyki nigdy nie stanowiła dla ciebie problemu?
 • Czy interesują cię nowinki technologiczne?
 • Czy cechuje cię nieszablonowe i kreatywne myślenie, a do tego posiadasz umiejętność logicznej analizy danych?

 

Proces rekrutacji i przedmioty

Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to znaczy, że możesz śmiało pomyśleć o studiach na kierunku informatyka. Jednak twoją podstawową bronią powinny być jak najlepsze wyniki z egzaminu maturalnego, ponieważ to on ma wiodące znaczenie. Na listach osób przyjętych znajdują się tylko te osoby, które otrzymały największą liczbę punktów. Aby być spokojnym o swoje miejsce, musisz mieć doskonałe wyniki z przedmiotów takich jak:

 • matematyka;
 • informatyka;
 • fizyka i astronomia.

 

Oczywiście im więcej z tych przedmiotów zdasz na poziomie rozszerzonym, tym lepiej. Jeżeli lubisz poszerzać swoją wiedzę i nie boisz się intelektualnych wyzwań, to pomyśl o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. Jeżeli będziesz jej laureatem lub finalistą, to będziesz mieć zapewnione miejsce na listach osób przyjętych. W przypadku studiów informatycznych rozważ:

 • Olimpiadę Matematyczną lub Informatyczną;
 • Olimpiadę Wiedzy Technicznej;
 • Olimpiadę Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

 

Pamiętaj, aby terminowo dokonać opłaty rekrutacyjnej za wybrany kierunek, a kiedy już zakwalifikujesz się na studia, nie zapominaj o dostarczeniu wszystkich niezbędnych dokumentów takich jak zdjęcia do legitymacji, skany dowodu i świadectwo maturalne.

 

STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Krakowie

studia w Krakowie

 

INFORMATYKA - ważne informacje

informatyka studia

informatyka studia online

studia informatyczne w Krakowie

studia informatyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Czy warto iść na studia na kierunku informatyka w Krakowie?

O to, czy warto iść na studia, każdy maturzysta pyta siebie co najmniej kilkakrotnie. To bowiem jedno z najważniejszych pytań, jakie pojawia się w głowie większości uczniów ostatnich klas szkół średnich. Nie można go bagatelizować, ponieważ od odpowiedzi zależy, jak przebiegać będzie dalsza kariera każdego z maturzystów. Podczas podejmowania ostatecznej decyzji ważne jest, by była ona zgodna z naszymi oczekiwaniami. Zawsze znajdą się przeciwnicy i zwolennicy studiowania. Ci pierwsi uważają, że najważniejsze jest zdobywanie konkretnego fachu i doświadczenia zawodowego. Drudzy wskazują z kolei zalety kształcenia wyższego.

Co można do nich zaliczyć? Studia wiążą się przede wszystkim ze wzmożonym rozwojem intelektualnym. To czas poszerzania nie tylko pasji, lecz także wiedzy i umiejętności, które w przyszłości świadczyć będą o warsztacie zawodowym. Studia można potraktować także jako przedłużenie młodości, kiedy to wiążą się nowe przyjaźnie, miłości i wkracza się w dorosłość z poczuciem beztroski. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zastanów się po prostu, jakie masz zainteresowania oraz czym chciałbyś zajmować się w przyszłości. Świadomość własnych celów i mocnych stron sprawi, że twój wybór będzie trafiony. Pamiętaj, by nie sugerować się opiniami innych i nie podążaj całkowicie za obowiązującymi trendami.

Studia na kierunku informatyka wydają się w ogóle jedną z tych propozycji na aktualnym rynku akademickim, które znajdują się w centrum zainteresowań wielu absolwentów szkół średnich. Popularność tego profilu kształcenia święci już triumfy od kilkunastu lat, więc śmiało można pomyśleć, że to studia na które w istocie warto iść. Musisz odpowiednio wcześnie przeanalizować swoje predyspozycje, ponieważ kierunki studiów takie jak informatyka na pewno nie sprawdzą się wśród osób, które są chociażby na bakier z przedmiotami ścisłymi.

Uczelnie w Krakowie przygotowały bogatą ofertę studiów informatycznych, dzięki czemu większość maturzystów znajdzie na nich coś dla siebie. Wybierz ten kierunek studiów jeśli uwielbiasz łamigłówki matematyczne, fascynuje cię potęga nowych technologii i Internetu, a w przyszłości chciałbyś zapewnić sobie świetną pracę w branży, która nieustannie się rozwija.

Co dadzą ci studia na kierunku informatyka w Krakowie?

Podczas wyboru kierunku, który warto studiować, również pojawia się wiele wątpliwości. Każdy z przyszłych studentów chciałby mieć bowiem pewność, że ich decyzja zaowocuje w przyszłości stabilną pracą, odzwierciedlającą dodatkowo poziom ich wykształcenia. Dlatego też przed dokonaniem ostatecznego wyboru, warto zastanowić się nad pozytywnymi stronami danego profilu kształcenia. Pomyśl także nad tym, jakie swoją twoje predyspozycje, talenty i zainteresowania. Odpowiedz sobie na pytanie, co chciałbyś robić w przyszłości i jakie masz oczekiwania wobec studiów wyższych. Udzielenie tych kilku odpowiedzi nie zajmie ci dużo czasu, a dla ciebie przekroczenie progu wybranej uczelni nie będzie rozczarowujące.

Studia informatyczne co roku wybierane są przez wielu absolwentów szkół średnich. Każdy dostrzega w nich bowiem szansę na zdobycie umiejętności, które zostaną docenione na rynku pracy. Jest w tym sporo prawdy, ponieważ branża informatyczna święci obecnie największe triumfy na aktualnym rynku zatrudnienia. Studia informatyczne wyposażą cię z kolei w pakiet unikalnych kompetencji.

Przede wszystkim jeśli zdecydujesz się na kształcenie na tym kierunku, to rozwiniesz swoje zainteresowania ścisłe. Musisz pamiętać, że kierunki studiów takie jak informatyka obfitują w treści matematyczne. Jeśli nie czujesz, że to jedna z twoich mocnych stron, to będziesz mieć trudności z odnalezieniem się na tym kierunku. Jeśli kochasz jednak łamigłówki matematyczne, to możesz mieć pewność, że wybór tych studiów zapewni ci wiele intelektualnych wrażeń.

Studia informatyczne zagwarantują ci umiejętności związane z programowaniem, budowaniem stron internetowych, projektowaniem gier, aplikacji, przetwarzaniem danych itd. Wszystkie te kompetencje można by wymieniać w nieskończoność. Liczy się jednak to, że mnogość tych umiejętności bardzo pozytywnie wpłynie na jakość twojego zatrudnienia, ponieważ dziś niemal każde przedsiębiorstwo i firma muszą korzystać z profesjonalnych usług informatyków, jeśli tylko zależy im na zaistnieniu na aktualnym rynku gospodarczym. W praktyce oznacza to, że studia na kierunku informatyka zagwarantują ci wiele interesujących propozycji pracy.

Z zatrudnieniem wiąże się jeszcze jeden niepodważalny atut studiów informatycznych. Twoja kariera będzie mogła przebiegać bowiem na arenie międzynarodowej. Uczelnie w Krakowie dążą do tego, by ich propozycje kształcenia miały internacjonalny charakter. Dzięki temu swoimi umiejętnościami będziesz mógł wykazywać się na dowolnie wybranym kontynencie podczas pracy dla największych przedsiębiorstw informatycznych.

Czego nie dadzą ci studia na kierunku informatyka w Krakowie?

Warto odpowiednio wcześnie uświadomić sobie, że kierunki studiów, które spełniają większość oczekiwań absolwentów szkół średnich, po prostu nie istnieją. Ich naczelną ideą jest oczywiście rozwinięcie twojego intelektu, poszerzenie wiedzy, horyzontów oraz wyposażenie w kompetencje doceniane na aktualnym rynku zatrudnienia. Musisz mieć jednak świadomość, że nie wszystkie twoje oczekiwania zostaną spełnione, zwłaszcza jeżeli towarzyszy ci idealistyczne podejście.

Pomyśl o swoich priorytetach i życiowych celach. Zastanów się, czy zależy ci na rozwoju pasji, czy może chciałbyś posiąść wykształcenie, które zagwarantuje ci doskonałą pracę? A może pasje uda ci się połączyć razem z aktywnościami zawodowymi? Im szybciej uświadomisz sobie, że nie istnieją kierunki, która łączą artystyczne ideały ze ścisłym pragmatyzmem, tym lepiej. Zdroworozsądkowe podejście sprawi, że ominą cię rozczarowania podczas wszystkich lat kształcenia wyższego.

Studia na kierunku informatyka, mimo że wybierane są przez wielu absolwentów szkół średnich, również nie należą do grona kierunków idealnych. Informatyka to jedna z tych dyscyplin, która rozwija się nieustannie. Oznacza to w praktyce, że jeżeli nie będziesz dbać o swoją wiedzę także po zakończeniu edukacji, to będzie się ona szybko dezaktualizować. Twoja edukacja nie powinna się zatem skończyć na otrzymaniu tytułu magistra. Zadbaj o uczestniczenie w różnorodnych szkoleniach, które podnosić będą nieustannie twoje kwalifikacje.

Dodatkowo jeśli marzysz o stabilnej pracy w wyłącznie jednej branży, to studia informatyczne mogą cię rozczarować. Oczywiście możesz zająć się rozwojem kariery w dowolnie wybranej korporacji informatycznej, ale akurat studia na tym kierunku zaoferują ci także wiele innych ścieżek rozwoju. To zaleta dla osób, które lubią wyzwania, szybko się nudzą i potrzebują ciągłych zmian. Wielokrotnie pracować będziesz także w stresie i pod presją czasu. Zastanów się, czy jesteś na to gotowy.

Studia na kierunku informatyka w Krakowie – zaoczne (niestacjonarne)

Uczelnie w Krakowie dążą do tego, by ich oferty dydaktyczne były jak najbardziej atrakcyjne dla potencjalnych studentów. Dziś znaczenie ma nie tylko strona edukacyjna, choć młodzi ludzie również chcą mieć pewność, że będzie się ona odbywać na najwyższym poziomie. Studenci zwracają także uwagę na dostępne formy kształcenia, czyli możliwość studiów stacjonarnych oraz zaocznych. Te drugie stają się coraz bardziej powszechne i nikt już nie myśli o nich jak o kształceniu drugiej kategorii. Studia zaoczne, czyli niestacjonarne pozwalają bowiem na podejmowanie wielu innych aktywności, na przykład zawodowych. Zajęcia odbywają się wtedy podczas weekendowych zjazdów naukowych. To wtedy odbywają się ćwiczenia i wykłady, a studenci część materiału teoretycznego opanowują we własnym zakresie. Ich wiedza i tak zostanie zweryfikowana podczas egzaminów w trakcie trwania sesji. Warto pamiętać jednak, że studia zaoczne wiążą się z uiszczaniem opłat za czesne. Przed przystąpieniem do rekrutacji sprawdź, jakie opłaty będą cię obowiązywać.

 

dowiedz się więcej na temat kierunku informatyka studia zaoczne w Krakowie

Jakie są ceny studiów na kierunku informatyka w Krakowie?

Kierunek informatyka w Krakowie można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeżeli zdecydujesz się na studia zaoczne, musisz pamiętać o konieczności poniesienia odpowiednich opłat, których wysokość jest indywidualnie ustalana przez władze uczelni.
Ceny mogą ulec nieznacznej zmianie, na co wpływ mogą mieć zarówno czynniki wewnętrzne, jak i zewnętrzne, niezależne od akademii. Krakowskie uczelnie zazwyczaj mają w swoich ofertach szeroki wachlarz zniżek, promocji czy możliwości płatności ratalnej, co może nawet w znaczny sposób wpłynąć na wysokość czesnego i być dużym udogodnieniem dla studentów. Biorąc pod uwagę wszystkie zmienne, ważne jest abyś przed procesem rekrutacji dokładnie zapoznał się z regulaminem opłat. Te i wszystkie inne, istotne informacje znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.
dowiedz się więcej na temat cen za studia na kierunku informatyka - ceny w Krakowie

Jakie opinie mają studia na kierunku Informatyka w Krakowie?

Studia na kierunku informatyka cieszą się dużym powodzeniem wśród studentów. 
 
Artur, student jednej z krakowskich uczelni, mówi:
Informatyka to moja pasja. Cieszę się, że może się ona przekuć w przyszłości w dobrą pracę, nie tylko w Polsce, ale i za granicą. To dla mnie bardzo ważne, by mieć poczucie, że moje wykształcenie będzie docenione w każdym miejscu na świecie i że będę mógł je w pełni wykorzystywać.

Kierunki informatyczne w Krakowie

game design
Rozwiń

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w Krakowie

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W KRAKOWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK INFORMATYKA

Komentarze (0)