Studia na kierunku inżynieria produkcji otwierają wiele dotychczas zamkniętych furtek. Dzięki interdyscyplinarnym przedmiotom obecnym w programie kształcenia, absolwenci bez trudu znajdują dobrze płatne zatrudnienie w wielu obszarach oraz są otwarci na ciągły rozwój intelektualny w wybranym przez nich obszarze.
Inżynieria produkcji jest kierunkiem, na którym najlepiej odnajdą się osoby posiadający tak zwany umysł ścisły. Zatem jeżeli skomplikowane zadania matematyczne nie są dla ciebie problemem, z uwagą śledzisz nowinki technologiczne, a ponadto marzysz o dobrze płatnej pracy, może być to propozycja skrojona na twoją miarę.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku inżynieria produkcji możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Jeżeli twoja przygoda z kierunkiem inżynieria produkcji w Krakowie ma się wkrótce rozpocząć, aplikujesz na studia pierwszego stopnia. Po terminowym ukończeniu siedmiu semestrów, po trzech i pół roku otrzymasz dyplom z tytułem inżyniera. Jeśli zechcesz kształcić się dalej, będziesz mógł aplikować na magisterskie studia drugiego stopnia, które będą trwały półtora roku.
Jako że inżynierię produkcji możesz realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym, będziesz miał wpływ na organizację swojego czasu studenckiego.
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Osoby, które wybiorą studia na kierunku inżynieria produkcji w Krakowie, zdobędą cenną wiedzę i umiejętności z obszaru projektowania i nadzorowania procesów produkcyjnych oraz eksploatacyjnych, zostaną zaznajomieni z najważniejszymi zagadnieniami, dotyczącymi zarządzania zasobami ludzkimi.
Szczególny nacisk zostanie położony na wyposażenie przyszłych absolwentów w umiejętności praktyczne. Dlatego nauczysz się sterowania procesami produkcyjnymi w sposób pozwalający na uzyskanie największej efektywności, poznasz metody programistyczne oraz dowiesz się, w jaki sposób dobierać materiały pod kątem realizowania konkretnych projektów.