Studia na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).
Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie
Studia na kierunkuAutomatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych w Warszawieto studiainżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia)i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).
Studia na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych w Warszawie
Rok akademicki
2024/2025
Forma studiów
stacjonarne
Poziom studiów
studia I i II stopnia
Czas trwania
3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)
Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych możesz podjąć na1 uczelni publicznej: Politechnice Warszawskiej (Wydział Mechaniczny Technologiczny PW).
Opis kierunku
Współczesny przemysł – aby był jak najbardziej efektywny – powinien korzystać z nowoczesnych zdobyczy technologicznych. Dlatego też kierunki takie jak automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych cieszą się dużym zainteresowaniem. Kształcą one bowiem specjalistów, którzy będą wiedzieli, jakie rozwiązania wdrożyć, by usprawnić funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Studenci w trakcie kształcenia otrzymują rozległą wiedzę inżynieryjną, uczą się programowania czy nawet projektowania nowoczesnych maszyn! W planie zajęciowym studenta mogą znaleźć się przedmioty takie jak m.in. podstawy układów logicznych i komputerowych, roboty przemysłowe i mobilne, podstawy programowania obiektowego, napędy i sterowanie płynowe oraz inteligentne systemy zrobotyzowane.
Praca po studiach
Po zakończeniu kształcenia na absolwentów czekać będą różnorodne przedsiębiorstwa produkcyjne. Sektor motoryzacyjny, rolniczy, lotniczy, spożywczy – to właśnie tam i w wielu innych miejscach absolwenci wdrażać będą efektywne rozwiązania usprawniające codzienną pracę! Specjaliści ds. automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych znajdują zatrudnienie na stanowiskach np. diagnostów obiektów przemysłowych, inżynierów ds. automatyki przemysłowej, programistów różnorodnych systemów czy konsultantów zajmujących się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi z obszaru automatyzacji i robotyzacji.
Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych w Warszawie?
Jak zapewne się domyślasz – studia na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych mają profil ścisły. Oznacza to w praktyce, że i w procesie rekrutacji największe znaczenie mają przedmioty właśnie z tych obszarów. Musisz mieć bowiem perfekcyjnie opanowaną wiedzę i umiejętności z matematyki i fizyki.
Twoim dodatkowym atutem będzie bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Pamiętaj też o tym, by większość z wybranych przez siebie przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym. Wtedy będziesz mieć duże szanse, że znajdziesz się na listach osób przyjętych na studia.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUTOMATYZACJA I ROBOTYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH?
Dziś mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jaką we współczesnym świecie odgrywa rola produkcji. To dzięki jej sprawnemu działaniu mamy nieustanny dostęp do wszelkich dóbr konsumpcyjnych. Przed współczesną produkcją stoi również niemało wyzwań. Specjaliści nieustannie doskonalą ją i robią wszystko, by te działania przynosiły najlepsze efekty. Jak udoskonalić produkcję? Jak sprawić, że jej wydajność będzie jeszcze większa? Jak pomagać pracownikom produkcji dodatkowymi systemami wspomagającymi?
W praktyce oznacza to, że na rynku nieustannie potrzebni są specjaliści, którzy doskonalić będą te procesy. Uczelnie w Warszawie przychodzą naprzeciw tym wymaganiom i przygotowały unikalny kierunek studiów – automatyzację i robotyzację procesów produkcyjnych. Kto odnajdzie się na tych studiach? Przede wszystkim pasjonaci przedmiotów ścisłych, którzy chcieliby pracować w przyszłości w jednym z najpotężniejszych sektorów gospodarczych.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcji możemy podzielić na:
1. Typ:
Studia I stopnia (inżynierskie)
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
studia stacjonarne
Studia na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcji w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku.
Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
2. Program studiów i przedmioty
Studia na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych to stosunkowo młoda propozycja kształcenia, którą można odnaleźć na rynku akademickim. Uczelnie bacznie obserwują trendy na rynku pracy i starają się aktualizować swoje propozycje w sposób, odzwierciedlający zapotrzebowanie na pracowników. Dlatego też jeśli swoją przygodę akademicką chcesz rozpocząć w stolicy, to otrzymasz taką możliwość, ponieważ studia w Warszawie na tym unikalnym kierunku rozpoczniesz na Politechnice Warszawskiej.
Co znajduje się w programie tego typu kierunków? Przede wszystkim musisz mieć świadomość, że czeka cię mnóstwo zajęć poświęconych podstawowym naukom ścisłym. Ich perfekcyjne opanowanie pozwoli ci bowiem na wdrożenie w dużo bardziej skomplikowane zagadnienia. Podczas trwania nauki na tym kierunku dowiesz się bowiem, jak różnorodnie wspomagać procesy produkcyjne i je automatyzować. Czekają na ciebie przedmioty poświęcone:
programowaniu
konstruowaniu
projektowaniu procesów produkcyjnych
Uczelnie w Warszawie - kierunek automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych:
Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności
Ile trwają studia na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych w Warszawie?
Studia na kierunku Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).
Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych w Warszawie - czas trwania
Poziom studiów
czas trwania
otrzymywany tytuł
studia I stopnia
3,5 roku
inżynier
studia II stopnia
1,5 roku
magister inżynier
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AUTOMATYZACJA I ROBOTYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH?
Kierunki studiów takie jak automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych cieszą się ostatnio dużą popularnością, ponieważ młodzi absolwenci szkół średnich dostrzegają ich duży potencjał zawodowy. Dziś każdy chce bowiem zdobyć takie wykształcenie, który pozwoli na znalezienie satysfakcjonującej i dobrej pracy. Uczelnie w Warszawie robią zatem wszystko, by spełnić te duże wymagania.
Absolwenci tego kierunku mają szczęście, ponieważ będą jedną z najbardziej rozchwytywanych grup zawodowych. Mogą oni znaleźć pracę w potężnej branży produkcyjnej i wybrać ten sektor, który wyda się im najbardziej interesujący. Pasjonaci motoryzacji mogą rozwijać się w tej branży produkcyjnej. Poza tym na zdolnych inżynierów czekają także inne obszary:
lotniczy
kosmonautyczny
rolniczy
spożywczy
i wiele innych
Studia na tym kierunku przygotowują także do pracy w różnego rodzaju instytucjach badawczych, czy testowych.
Gdzie studiować na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych w Warszawie?
Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Warszawskiej.
Uczelnie na których można studiować kierunek automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych w Warszawie
Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października.
Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek.
Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.
Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.
Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.
40-659 Katowice,
Budynki A i B - ul. Harcerzy Września 1939 3https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJT0khD9RMEUcRvVnU_vVFhY8https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/117b5-gwsh-katowice.jpgAkademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
ul. Różana 17A,
61-577 Poznańhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCfrvDjdbBEcRrivuGR14ZRghttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/927e4-wsjo-studia-poznan.jpgWyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu