Stosunki międzynarodowe - Wrocław

Stosunki międzynarodowe - Wrocław

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

27.06.2024

Stosunki międzynarodowe studia Wrocław 2024 | woj. dolnośląskie

Stosunki międzynarodowe we Wrocławiu to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 10 różnych specjalności. Studia przygotowują do wykonywania zawodu między innymi dyplomaty. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu bezpieczeństwa międzynarodowego czy komunikacji międzynarodowej.

Stosunki międzynarodowe - Wrocław
Studia na kierunku stosunki międzynarodowe w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Stosunki międzynarodowe to interdyscyplinarny kierunek studiów, na którym zgłębisz wiedzę z prawa, ekonomii czy geografii. W programie nauczania znajdują się takie przedmioty jak komunikacja społeczna, historia doktryn politycznych, makroekonomia. Studia na stosunkach międzynarodowych kładą duży nacisk na umiejętności językowe studentów, dzięki czemu absolwenci posługują się angielskim na poziomie zaawansowanym.

Osoby, które ukończyły ten kierunek potrafią analizować aktualne problemy gospodarcze i tworzyć kampanie wyborcze co jest przepustką do podjęcia pracy w organizacjach bezpieczeństwa państwa czy w polityce. Absolwenci stosunków międzynarodowych posiadają uniwersalne umiejętności, które pozwolą znaleźć zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach, firmach ubezpieczeniowych, administracji czy w agencjach marketingowych.

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe we Wrocławiu można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na stosunkach międzynarodowych we Wrocławiu w 2024 r. zaczynają się od 6200 zł za pierwszy rok studiów.

Gdzie studiować kierunek stosunki międzynarodowe we Wrocławiu

We Wrocławiu stosunki międzynarodowe możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Wrocławskim oraz jako specjalność na 1 uczelni prywatnej (niepublicznej): Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku stosunki międzynarodowe, w roku akademickim 2024/2025, Uniwersytet Wrocławski oferuje 120 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UWrCena za pierwszy rok studiów wynosi około 6200 zł.

Kierunek stosunki międzynarodowe - uczelnie we Wrocławiu:

Sprawdź 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek stosunki międzynarodowe we Wrocławiu

W procesie rekrutacji na studia we Wrocławiu na kierunku stosunki międzynarodowe w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: geografia, historia, język angielski, język francuski, język niemiecki, język polski, język rosyjski, matematyka, wiedza o społeczeństwie. | stosunki międzynarodowe Wrocław - przedmioty maturalne

Osoby, które poważnie myślą o rozpoczęciu kształcenia na kierunku stosunki międzynarodowe, powinny jak najlepiej przygotować się do procesu rekrutacji. Liczba miejsc jest ograniczona, a kandydatów wciąż przybywa. Jaki płynie więc z tego wniosek? Na studia dostaną się jedynie najlepsi kandydaci. By być jednym z nich, w swoich planach maturalnych musisz uwzględnić przedmioty takie jak: geografia, historia, język angielski, język francuski, język niemiecki, język polski, język rosyjski, matematyka, wiedza o społeczeństwie. 

Nie czekaj, swoje przygotowania zacznij już dziś, ponieważ sam widzisz, że przed przyszłymi studentami stosunków międzynarodowych jest naprawdę dużo pracy. Warto jednak pamiętać, że bardzo dobre wyniki uzyskane podczas egzaminu dojrzałości to nie tylko przepustka na studia, lecz także przygotowanie do dalszej, intensywnej nauki.

 

Stosunki międzynarodowe Uniwersytet Wrocławski - przedmioty maturalne

Kandydaci na studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Wrocławskim w roku 2024/2025 muszą wykazać się wynikami egzaminów maturalnych z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka obcego nowożytnego, historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Ponadto kandydaci mogą wybrać jeden przedmiot do wyboru spośród: język polski, geografia, matematyka. dowiedz się więcej


* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku stosunki międzynarodowe we Wrocławiu

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe we Wrocławiu realizowane są w ramach studiów pierwszego i drugiego stopnia. Studia pierwszego stopnia to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Poziom i tryb studiów

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek stosunki międzynarodowe:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Wrocławski (Wydział Nauk Społecznych UWr) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Plany zajęć wypełnione są przedmiotami ogólnymi, kierunkowymi powiązanymi ze stosunkami międzynarodowymi, a także przedmiotami specjalizacyjnymi. Dowiesz się, w jaki sposób pozyskiwać środki, prowadzić działalność gospodarczą, działać na międzynarodowym rynku finansowym. Siatki zajęć mogą różnić się w zależności od wybranej uczelni.

Zajęcia skupiają się na relacjach zachodzących w kontaktach gospodarczych, finansowych, kulturalnych i naukowych na arenie międzynarodowej. Dowiesz się, jak funkcjonują służby zagraniczne, gospodarka i biznes międzynarodowy, o co chodzi w bezpieczeństwie międzynarodowym, na czym polega komunikacja międzynarodowa i mediów, a także interdyscyplinarne area studies (studia europejskie, niemieckie i wschodnie).

W programie studiów na kierunku Stosunki międzynarodowe znajdziesz takie przedmioty jak np.:

  • komunikacja społeczna
  • demografia i problemy ludnościowe
  • historia doktryn politycznych i prawnych
  • współczesne systemy polityczne
  • tematyczne konwersatorium językowe – sprawy zewnętrzne kraju
  • polityka międzynarodowa po 1945 roku
  • makroekonomia
  • propedeutyka nauki o dyplomacji

 

Nabywane umiejętności

Interdyscyplinarny charakter kierunku stosunki międzynarodowe pozwala studentom zrozumieć m.in.: mechanizmy funkcjonowania stosunków międzynarodowych i gospodarki światowej czy rolę nauk społecznych, ekonomicznych, prawnych i politycznych w kształtowaniu się relacji o skali międzynarodowej. Uczestnicy zajęć uczą się np. tego, w jaki sposób analizować problemy krajowe w perspektywie międzynarodowej, a także jak prowadzić skuteczne negocjacje w środowisku wielokulturowym.

Studia na stosunkach międzynarodowych mają za zadanie przygotować absolwentów do sprawnego komunikowania się w środowisku wielokulturowym. W tym celu studenci tego kierunku uczą się m.in. języków obcych, zasad komunikacji międzynarodowej, funkcjonowania służb zagranicznych czy podstaw dyplomacji i komunikacji w biznesie. Ponadto studenci rozwijają cenne umiejętności prezentacyjne i organizacyjne, niezbędne do zarządzania zespołami multikulturowymi.

Absolwenci stosunków międzynarodowych mogą związać swoją karierę zawodową np. z biznesem, polityką, dyplomacją, edukacją czy turystyką. Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą rozpocząć pracę np. na stanowisku analityka i specjalisty średniego szczebla w administracji państwowej i samorządowej, w organizacjach i instytucjach międzynarodowych czy w firmach współpracujących z zagranicą. Ponadto absolwenci stosunków międzynarodowych są gotowi do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej – zarówno w kraju, jak i za granicą.

Polecane:

 

Jakie są specjalności na stosunkach międzynarodowych we Wrocławiu

Współczesne studia ze stosunków międzynarodowych charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku stosunki międzynarodowe we Wrocławiu: global studiesgospodarka i biznes międzynarodowydyplomacja publiczna i mediastudia niemieckiestudia regionalne i rozwojowe.

Sprawdź specjalności na stosunkach międzynarodowych we Wrocławiu

 

Po jakim profilu na kierunek stosunki międzynarodowe we Wrocławiu

Na kierunku stosunki międzynarodowe we Wrocławiu najlepiej odnajdą się absolwenci szkół średnich o profilu humanistycznym. Wiedza z przedmiotów takich jak historia, geografia, wiedza o społeczeństwie czy języki obce jest niezbędna do zrozumienia zagadnień związanych z polityką międzynarodową, ekonomią globalną oraz kulturą i stosunkami między państwami.

Niezależnie od profilu klasy w szkole średniej, w procesie rekrutacji pod uwagę brane są wyniki z egzaminu maturalnego z przedmiotów takich jak: historia, wiedza o społeczeństwie, 1 przedmiot do wyboru z: geografia, język polski, matematyka oraz 1 przedmiot do wyboru z: język angielski, język francuski, język niemiecki, język rosyjski. Kandydat powinien charakteryzować się umiejętnościami analitycznymi oraz zainteresowaniem bieżącymi wydarzeniami na świecie.

Sprawdź 

 

Czy studia na kierunku stosunki międzynarodowe we Wrocławiu są trudne

Trudność studiów na kierunku stosunki międzynarodowe we Wrocławiu zależy od indywidualnych predyspozycji studenta oraz jego poziomu zaangażowania. Program kształcenia jest dość wymagający, ponieważ obejmuje szeroki zakres wiedzy z różnych dziedzin, takich jak polityka, ekonomia, prawo, socjologia i historia. Studenci muszą być przygotowani na intensywną naukę oraz zdobywanie wiedzy z wielu interdyscyplinarnych obszarów.

Niektóre przedmioty mogą być bardziej wymagające niż inne, a trudność zależy również od wcześniejszego przygotowania i doświadczenia studenta w danym obszarze. Aby osiągnąć akademicki sukces na tym kierunku, kluczowe jest systematyczne i dokładne podejście do nauki oraz aktywne uczestnictwo w zajęciach i wykładach. Istotne jest, aby studenci byli zaangażowani i systematycznie pracowali nad rozwijaniem swoich umiejętności.


 

Jaki jest najtrudniejszy przedmiot na stosunkach międzynarodowych we Wrocławiu

Najtrudniejszy przedmiot na kierunku stosunki międzynarodowe we Wrocławiu może różnić się w zależności od indywidualnych umiejętności i zainteresowań studentów. Jednakże, do przedmiotów wymagających szczególnego zaangażowania i trudnych dla wielu studentów można zaliczyć: międzynarodowe prawo publiczne.

Kolejnym wymagającym przedmiotem może być ekonomia międzynarodowa. Innym trudnym przedmiotem jest teoria stosunków międzynarodowych. Dodatkowo, przedmioty związane z językami obcymi, szczególnie gdy student uczy się nowego języka, mogą również stanowić wyzwanie. Jednakże, znajomość języków obcych jest kluczowa w studiowaniu stosunków międzynarodowych, dlatego studenci powinni poświęcić czas na naukę i praktykę języków.

 

Czy studia na kierunku stosunki międzynarodowe we Wrocławiu to studia z przyszłością

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe we Wrocławiu oferują szerokie perspektywy zawodowe i mogą być postrzegane jako studia z przyszłością. Absolwenci tego kierunku mają możliwość pracy w różnych sektorach, takich jak dyplomacja, administracja publiczna, organizacje międzynarodowe, korporacje międzynarodowe, media, a także w organizacjach pozarządowych.

Absolwenci są wykwalifikowani do pełnienia ról analityków politycznych, doradców ds. międzynarodowych, specjalistów ds. handlu zagranicznego czy pracowników organizacji międzynarodowych. Zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu stosunków międzynarodowych nie ogranicza się jedynie do sektora publicznego. Ponadto, coraz więcej korporacji i firm międzynarodowych poszukuje ekspertów z tej dziedziny.

Sprawdź 

 

Jak trudno się dostać na studia na stosunkach międzynarodowych we Wrocławiu

Trudność w dostaniu się na studia na kierunku stosunki międzynarodowe we Wrocławiu zależy od wielu czynników, takich jak liczba miejsc na danym kierunku, wymagania rekrutacyjne oraz konkurencja wśród kandydatów. Proces rekrutacji opiera się głównie na wynikach egzaminu maturalnego.

Najczęściej w rekrutacji na ten kierunek liczą się przedmioty takie jak: historia, wiedza o społeczeństwie, 1 przedmiot do wyboru z: geografia, język polski, matematyka oraz 1 przedmiot do wyboru z: język angielski, język francuski, język niemiecki, język rosyjski. Wyniki z tych przedmiotów są kluczowe, dlatego kandydaci powinni zwrócić szczególną uwagę na przygotowanie do matury z tych właśnie przedmiotów.

Sprawdź 

 

Czy na studiach na kierunku stosunki międzynarodowe we Wrocławiu jest matematyka

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe we Wrocławiu zazwyczaj nie obejmują przedmiotu takiego jak matematyka. Jednak pewne elementy matematyki mogą pojawiać się w ramach innych przedmiotów związanych z ekonomią, statystyką oraz analizą danych.

Podczas zajęć z ekonomii międzynarodowej studenci mogą spotkać się z takimi zagadnieniami jak analiza statystyczna, prognozowanie ekonomiczne czy podstawy matematyki finansowej. Chociaż matematyka nie jest głównym przedmiotem na kierunku stosunki międzynarodowe, umiejętności analityczne i zdolność do pracy z danymi są istotne. Dlatego studenci powinni być przygotowani na pewien poziom pracy z matematyką, pomimo tego, że nie jest to główny element programu studiów.

 

Ile trwają studia na kierunku stosunki międzynarodowe we Wrocławiu

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Sprawdź 

Stosunki międzynarodowe w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po stosunkach międzynarodowych

Absolwenci znajdą zatrudnienie w dyplomacji, organizacjach międzynarodowych, jednostkach administracji państwowej oraz resortach do spraw zagranicznych. Po ukończeniu studiów można można także założyć własną działalność gospodarczą.

czytaj dalej jaka praca po stosunkach międzynarodowych

 

Czy trudno jest znaleźć pracę po stosunkach międzynarodowych we Wrocławiu

Znalezienie pracy po studiach na kierunku stosunki międzynarodowe we Wrocławiu może być wyzwaniem, ale absolwenci tego kierunku mają szerokie możliwości zawodowe. Kluczowe znaczenie mają specjalizacja, doświadczenie zawodowe, umiejętności miękkie oraz sytuacja na rynku pracy w danym regionie.

Absolwenci stosunków międzynarodowych są poszukiwani w różnych sektorach, takich jak dyplomacja, administracja publiczna, organizacje międzynarodowe, korporacje międzynarodowe, media oraz organizacje pozarządowe. Umiejętności analityczne, znajomość języków obcych oraz zdolność do pracy w międzynarodowym środowisku są wysoko cenione przez potencjalnych pracodawców.


 

Ile zarabia się po studiach na kierunku stosunki międzynarodowe we Wrocławiu

Zarobki po studiach na kierunku stosunki międzynarodowe we Wrocławiu mogą być zróżnicowane w zależności od wielu czynników, takich jak stanowisko, doświadczenie zawodowe oraz umiejętności specjalistyczne.

Średnie zarobki brutto w styczniu 2024 roku:

  • Specjalista ds. handlu zagranicznego: 6290 zł
  • Analityk polityczny: 7000 zł

Zarobki mogą być wyższe w międzynarodowych korporacjach oraz organizacjach pozarządowych, szczególnie na stanowiskach wymagających specjalistycznych umiejętności i doświadczenia. W sektorze publicznym wynagrodzenia mogą być nieco niższe, ale oferują stabilność zatrudnienia oraz dodatkowe korzyści, takie jak możliwość awansu oraz rozwój zawodowy.

Jak wygląda rekrutacja na stosunki międzynarodowe we Wrocławiu

Studenci kierunku stosunki międzynarodowe dowiedzą się więcej na temat współczesnej gospodarki, polityki oraz stosunków międzynarodowych. Ponadto nauczą się analizowania zjawisk politycznych, ekonomicznych i gospodarczych, występujących na arenie światowej. Skupią się także na doskonaleniu zdolności komunikacji i negocjacji, także w języku angielskim.

Stosunki międzynarodowe należą do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2023/2024 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrane były przez ponad 8,5 tys. kandydatów.

Stosunki międzynarodowe - rekrutacja na uczelniach we Wrocławiu:

sprawdź rekrutacja na studia we Wrocławiu

 

Jakie przedmioty liczą się na stosunkach międzynarodowych we Wrocławiu

Rekrutacja na kierunek stosunki międzynarodowe we Wrocławiu jest konkurencyjna i wymaga dobrego przygotowania maturalnego. Uczelnie biorą pod uwagę wyniki z kilku kluczowych przedmiotów, które odzwierciedlają kompetencje niezbędne do studiowania tej dziedziny.

Najważniejsze przedmioty maturalne, które liczą się przy rekrutacji na stosunki międzynarodowe, to: historia, wiedza o społeczeństwie, 1 przedmiot do wyboru z: geografia, język polski, matematyka oraz 1 przedmiot do wyboru z: język angielski, język francuski, język niemiecki, język rosyjski. Przygotowując się do matury, przyszli studenci stosunków międzynarodowych powinni skupić się na przedmiotach, które rozwijają ich umiejętności analityczne, językowe i historyczne.

 

 

Limity miejsc

Uczelnie przyjmują kandydatów na poszczególne kierunki studiów w oparciu o limit miejsc – w tym celu kandydaci obejmowani są postępowaniem kwalifikacyjnym, w ramach którego tworzona jest lista rankingowa, na podstawie której wybierani są kandydaci z najwyższymi wynikami.

Limity miejsc na kierunku stosunki międzynarodowe we Wrocławiu:

  • Uniwersytet Wrocławski: 120

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

czytaj dalej

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Kandydaci otrzymują informację o przyjęciu lub nieprzyjęciu na studia poprzez system IRK lub ERK – wyniki rekrutacji, indywidualne dla poszczególnych uczelni, udostępniane są w prywatnym profilu. Dzięki temu kandydaci wiedzą, ile punktów zdobyli w procesie rekrutacyjnym, a także które miejsce zajęli na liście rankingowej.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

  • Uniwersytet Wrocławski – 17 lipca 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Zakwalifikowani na studia kandydaci mogą składać dokumenty rekrutacyjne za pośrednictwem poczty elektronicznej lub tradycyjnej – o ile dana szkoła wyższa dopuszcza taką formę przekazania plików. Najczęściej uczelnie decydują się na przyjmowanie dokumentów, które doręczane są osobiście przez kandydatów, bezpośrednio do siedziby uczelni.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Zazwyczaj tuż po ogłoszeniu wyników postępowania kwalifikacyjnego oraz list rankingowych na poszczególnych kierunkach studiów zakwalifikowani kandydaci mogą składać dokumenty rekrutacyjne do siedzib wybranych uczelni. Termin ten ustalany jest indywidualnie przez każdą szkołę wyższą i trwa najczęściej kilka dni. Należy dopełnić wszystkich niezbędnych formalności w czasie określonym przez uczelnię, ponieważ spóźnienie może skutkować skreśleniem kandydata z listy osób, które dostały się na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

  • Uniwersytet Wrocławski – od 18 do 23 lipca 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

 

Ile kosztują studia na kierunku stosunki międzynarodowe we Wrocławiu?

Studia stacjonarne na kierunku stosunki międzynarodowe w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ile kosztują studia na kierunku stosunki międzynarodowe we Wrocławiu? Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 6200 zł. 

Stosunki międzynarodowe studia we Wrocławiu - ceny 2024

  • Uniwersytet Wrocławski – 6200 zł

Sprawdź

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Stosunki międzynarodowe Wrocław studia i stopnia

Stosunki międzynarodowe Wrocław studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Stosunki międzynarodowe Wrocław studia stacjonarne

Stosunki międzynarodowe Wrocław studia niestacjonarne

Stosunki międzynarodowe w mieście Wrocławiu

  • Jaka praca po studiach na kierunku stosunki międzynarodowe we Wrocławiu?

    Absolwenci stosunków międzynarodowych zajmują się analizą aktualnych problemów gospodarczych, utrzymywaniem relacji handlowych w biznesie międzynarodowym, planowaniem i przeprowadzaniem kampanii wyborczych.

    Możesz pracować na stanowisku analityka i specjalisty średniego szczebla w administracji państwowej i samorządowej, w organizacjach i instytucjach międzynarodowych lub krajowych współpracujących z zagranicą, jak również w przedsiębiorstwach działających na rynkach międzynarodowych. Absolwenci bardzo często wybierają pracę naukową. Zatrudniani są także w hotelach i biurach podróży, firmach spedycyjnych, które obsługują ruch zagraniczny, w redakcjach prasowych, radiowych, telewizyjnych.

     

    Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Stosunki międzynarodowe:

    • administracja państwowa i samorządowa
    • organizacje i instytucje międzynarodowe lub krajowe, które współpracują z zagranicą
    • przedsiębiorstwa działające na rynkach międzynarodowych
    • konsulaty i przedstawicielstwa państw obcych w Polsce
    • banki
    • firmy ubezpieczeniowe
    • firmy finansowe i leasingowe
    • agencje reklamowe
    • agencje marketingowe i wydawnicze
    • biura i sekretariaty organizacji międzynarodowych

     

    W zależności od realizowanej specjalizacji i zdobywanych kompetencji studenci stosunków międzynarodowych obejmują różnorodne stanowiska pracy.

     

    Przykładowe stanowiska po studiach na kierunku Stosunki międzynarodowe:

    • analityk
    • dziennikarz
    • polityk
    • doradca
    • konsultant

     

    Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów stosunki międzynarodowe?

    Absolwenci kierunku studiów stosunki międzynarodowe mają przed sobą szeroki wybór stanowisk pracy. Mogą oni pracować m.in. jako politycy, dyplomaci, a nawet dziennikarze. Znajdą oni zatrudnienie w organizacjach i instytucjach międzynarodowych, przedsiębiorstwach oraz agencjach reklamowych. Ile zarabiają i jakie obowiązki do nich należą?

    Polityk

    Zarobki oraz obowiązki polityka zależą od jego rangi. Do najogólniejszych zadań należy działanie na rzecz obywateli, polepszenie jakości życia oraz godne reprezentowanie kraju na arenie międzynarodowej. Mediana zarobków polityka wynosi około 10 774 zł brutto miesięcznie. Należy jeszcze pamiętać o tak zwanych dietach poselskich.

    Dyplomata

    Dyplomata reprezentuje swój kraj i jego interesy na arenie międzynarodowej. Jeżeli jest on rezydentem w innym kraju, to zajmuje się on ochroną interesów rodaków w danym państwie. Odpowiada również za promowanie współpracy i przyjaźni między krajami. Mediana zarobków wynosi około 4720 zł brutto.

    Dziennikarz

    Zostanie dziennikarzem po Stosunkach międzynarodowych, z pozoru może wydawać się nie takie oczywiste, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonywać ten zawód. Absolwent może pracować jako dziennikarz, który zajmuje się działem politycznym lub pisze o obecnej sytuacji na świecie. Obowiązki dziennikarza, różnią się w zależności od miejsca pracy np. może być to gazeta lub telewizja. Jednak do jego najogólniejszy zadań należy przygotowywanie materiałów na dany temat, przeprowadzanie rozmów i wywiadów, a także publikacja. Mediana zarobków wynosi około 5290 zł brutto miesięcznie.

    Źródło: wynagrodzenia.pl/ praca.pl (luty 2023)

     

    Musisz pamiętać, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami zależą m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między województwami, na co wpływa, chociażby wielkość miast.

     

Aktualności rekrutacyjne

Popularne kierunki humanistyczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

Jakie opinie mają studia na kierunku stosunki międzynarodowe we Wrocławiu?

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak stosunki międzynarodowe muszą być zarezerwowane jedynie dla osób, które są otwarte, dynamiczne i gotowe na wyzwania współczesnego świata.

Radosław, student trzeciego roku tego kierunku, mówi:

Nawet nie spodziewałem się, że te studia dadzą mi tyle dobrego. Właśnie wróciłem z wymiany studenckiej, dzięki niej kształcę swoje kompetencje językowe, poznaję mnóstwo nowych osób i wiem, że mogę liczyć na naprawdę interesującą pracę. Polecam każdemu!

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia