Każdy, kto porusza się w świecie finansów, chce mieć pewność, że jego wszystkie działania są zgodne z prawem. Nie trzeba być maklerem giełdowym, by mieć tego typu rozterki. Zależy nam na tym, by mieć pewność, że chociażby nasze zakupy internetowe, czy wszelkie podpisywane umowy bankowe są zgodne z prawem. Dlatego też w świecie, który toczy się wokół pieniądza, nieustannie potrzebni są specjaliści, czuwający nad jego bezpiecznym przepływem.
Studia na kierunku prawo i finanse łączą te dwie pozornie różne dyscypliny w jedną. Tam, gdzie pojawia się pieniądz, powinny również pojawiać się dyrektywy związane z jego wykorzystaniem. Transakcje muszą być legalne, a umowy bankowe – bezpieczne. Jeśli jesteś osobą, która zamiłowanie do nauk prawniczych chciałaby połączyć z kompetencjami z zakresu zarządzania finansami, to studia na tym kierunku czekają właśnie na ciebie. Pamiętaj, że w kręgu twoich zainteresowań powinny znajdować się aktualne zagadnienia gospodarcze – to one sprawią, że nauka przyniesie ci dużo satysfakcji.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku prawo i finanse w Warszawie możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia jednolite (jednolite magisterskie)
2. Tryb:
Studia na kierunku prawo i finanse w Warszawie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich, których program kształcenia trwa 5 lat (10 semestrów).
Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
2. Program studiów i przedmioty
Kierunki studiów takie jak prawo i finanse nie znajdują się w ofercie każdego ośrodka akademickiego. To propozycja kształcenia tych ośrodków akademickich, które specjalizują się w tych zagadnieniach. Jeżeli zależy ci na rozpoczęciu swojego kształcenia wyższego stolicy, to studia w Warszawie na kierunku prawo i finanse czekają na ciebie na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Możesz mieć pewność, że nad twoim rozwojem intelektualnym czuwać będzie kadra wykładowców-praktyków, którzy prawem i finansami zajmują się na co dzień.
Zapewne zastanawiasz się, co znajduje się w programie kształcenia na kierunku takim jak prawo i finanse. Prześledź go odpowiednio wcześnie, by w przyszłości uniknąć rozczarowań. Jako przyszły prawnik specjalizujący się w prawie finansowym, będziesz musiał zgłębić wiele treści teoretycznych odnoszących się zarówno do podstaw prawa, jak i zagadnień wykorzystania prawa w kwestiach finansowych. Wśród przedmiotów odnajdziesz przykładowo:
-
prawo finansów Unii Europejskiej
-
finanse i rachunkowość przedsiębiorstw
-
prawo podatkowe
Czekają na ciebie także zagadnienia wykraczające poza dyrektywy prawne – będziesz się między innymi uczyć o tym, jak zarządzać finansami.