Psychologia jednolite studia magisterskie Poznań

Psychologia jednolite studia magisterskie Poznań

Psychologia jednolite studia magisterskie Poznań

Studia jednolite w Poznaniu

psychologia

Odkryj psychologię w Poznaniu i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Psychologia jednolite studia magisterskie Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku psychologia w Poznaniu to studia licencjackie, jednolite magisterskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. 

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Psychologia jednolite studia magisterskie Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek psychologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek psychologia w Poznaniu?

Aby dostać się na kierunek psychologia w Poznaniu będziesz musiał zaliczyć egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowo np. z biologii, chemii, fizyki, fizyki i astronomii, historii, informatyki, języka greckiego i kultury antycznej, języka obcego, języka regionalnego, języka łacińskiego i kultury antycznej, matematyki. Wszyscy kandydaci muszą pamiętać o konieczności dostarczenia wymaganych dokumentów rekrutacyjnych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Psychologia w Poznaniu - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA?

Mianem psychologa określa się osobę posiadającą wymagane kwalifikacje uprawniające do udzielania świadczeń z zakresu diagnozy psychologicznej, opiniowaniu i prowadzenia psychoterapii. Psycholog jest zawodem zaufania społecznego, co jest niezwykle odpowiedzialną i znaczącą funkcją, której pełnienie wymaga odpowiedzialności, zaangażowania, empatii i odpowiedniego podejścia do pacjenta. Dlatego też, profesjonaliści w tej dziedzinie powinni otrzymać odpowiednie wykształcenie i przygotowanie zawodowe. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek psychologia w Poznaniu.

Oosby, które zdecydują się aplikować na studia psychologiczne powinny spełnić szereg istotnych warunków. Ważną kwestią jest zainteresowanie naukami humanistycznymi, psychologicznymi i społecznymi. Dużym atutem będą także predyspozycje charakterologiczne, takie jak: odpowiedzialność, komunikatywność, umiejętność pracy pod presją czasu i stresu oraz empatia.

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku psychologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia jednolite magisterskie
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku psychologia w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program nauczania na kierunku psychologia w Poznaniu obejmuje treści związane z naukami psychologicznymi, humanistycznymi i społecznymi. Studenci mają szansę zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu:

 • filozofii
 • historii myśli psychologicznej
 • psychologii społecznej
 • biologicznych podstaw zachowań

 

W czasie studiów nauczysz się także technik wykorzystywanych przy stawianiu diagnozy psychologicznej oraz metod prowadzenia psychoterapii, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Na dalszych etapach nauczania, będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najbardziej dopasowana do twoich zainteresowań oraz planów zawodowych. Aktualną listę modułów specjalizacyjnych znajdziesz na oficjalnej stronie wybranej uczelni wyższej. Program kształcenia zakłada także realizacje ćwiczeń terenowych w placówkach i instytucjach psychologicznych, dzięki czemu zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz ?

Studia na kierunku psychologia w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (jednolite magisterskie).

Jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia w Poznaniu trwają pięć lat, czyli dziesięć semestrów. Po upływie tego czasu uzyskasz dyplom magistra.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA?

Absolwenci studiów psychologicznych, dzięki wszechstronnemu wykształceniu i gruntownemu przygotowaniu zawodowemu, doskonale odnajdują się na obecnym rynku pracy. Po ukończeniu kierunku psychologia w Poznaniu będziesz miał wiele możliwości rozwoju.

Przede wszystkim, idealnie sprawdzisz się w zawodzie psychologa, który będziesz mógł wykonywać w:

 • poradniach psychologicznych
 • prywatnych gabinetach
 • lszpitalach publicznych

 

Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości ze stanowiskiem pedagoga w przedszkolach oraz szkołach podstawowych i średnich. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje wykorzystasz zatrudniając się w działach HR, Public Relations czy agencjach marketingowych. Przyszłościowym rozwiązaniem może być praca w ośrodkach terapii uzależnień czy poradniach psychologiczno-pedagogicznych lub w domach dziecka. Absolwenci często decydują się także na założenie własnej działalności gospodarczej lub rozpoczęcie kariery naukowej.

Gdzie studiować na kierunku psychologia (studia jednolite magisterskie) w Poznaniu?

Uczelnie na których można studiować kierunek psychologia (studia jednolite magisterskie) w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Kierunki psychologiczne i społeczne w Poznaniu

Popularne kierunki psychologiczne i społeczne niestacjonarne w Poznaniu

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK PSYCHOLOGIA

Komentarze (0)