Bioetyka - Warszawa

Bioetyka - Warszawa

Bioetyka - Warszawa

Studia w Warszawie

bioetyka

Odkryj kierunek bioetyka w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Bioetyka studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku bioetyka to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

 

Bioetyka to interdyscyplinarne studia z pogranicza nauk społecznych, filozofii czy nauk biologicznych i medycznych. Dziś bowiem galopujący rozwój cywilizacyjny stwarza wiele możliwości, ale i budzi niepokój. Czy każde działanie podejmowane przez naukowców jest etyczne? Studenci spróbują znaleźć odpowiedź między innymi na to pytanie.

Poznają oni również genezę bioetyki, nieobce staną się dla nich pojęcia związane z antropologią medycyny. W trakcie kształcenia cenny będzie również rozwój kompetencji miękkich, podejmowania krytycznych analiz czy interpretacji działań naukowców, lekarzy itd. Absolwenci bioetyki znajdą zatrudnienie w instytucjach sektora zdrowia, ośrodkach badawczych czy komisjach bioetycznych.

czytaj dalej wszystko o Bioetyka - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek bioetyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Bioetyka stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek bioetyka?

Studia na kierunku bioetyka zostały stworzone z myślą o osobach, które kształcenie I stopnia mają już za sobą. W praktyce oznacza, że jeśli będziesz chciał rozpocząć swoją przygodę z bioetyką, powinieneś posiadać już tytuł licencjata lub nawet magistra z pokrewnej dziedziny.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Bioetyka w Warszawie - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania na uczelniach

  • Limity

  • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BIOETYKA WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BIOETYKA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku bioetyka w Warszawie?

Jak wyglądają studia na kierunku bioetyka w Warszawie?

Dziś jesteśmy świadkami nieustannego rozwoju nauk medycznych i biologicznymi. Przed naukowcami pojawia się wiele wyzwań – także tych etycznych, które są bezpośrednio związane z ich pracą. Dlatego też dziedzina taka jak bioetyka cieszy się coraz większą popularnością i stała się też jedną z wielu propozycji kształcenia przygotowanych przez warszawskie ośrodki akademickie.

Bioetyka jest dyscypliną o interdyscyplinarnym charakterze i zajmuje się analizą etycznych działań w obrębie nauk medycznych i biologicznych. W praktyce oznacza to, że nauka na tym kierunku najwięcej satysfakcji przyniesie osobom, których zainteresowania oscylują wokół refleksji społecznych, filozoficznych czy psychologicznych.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku bioetyka możemy podzielić na:

1. Typ:

  • studia II stopnia (magisterskie).

2. Tryb:

  • studia stacjonarne.

Studia w Warszawie na kierunku bioetyka zostały zaadresowane do osób, które mają już na swoim koncie jeden z tytułów świadczących o ukończeniu jednego z etapów kształcenia wyższego. Bioetyka w Warszawie ma bowiem charakter studiów II stopnia. Studenci kształcą się przez dwa lata. Mają do wyboru wyłącznie studia stacjonarne. Zajęcia odbywają się wtedy regularnie od poniedziałku do piątku. Korzyści płynące ze studiów stacjonarnych wiążą się również z brakiem potencjalnych opłat za czesne, jeśli studenci kształcą się na uczelni publicznej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia II stopnia na kierunku bioetyka najczęściej mają charakter uzupełniający. Oznacza to, że ich studenci otrzymują dodatkową wiedzę i kwalifikacje, dzięki którym ich wykształcenie będzie mieć komplety charakter. Dotyczy to również kierunku takiego jak bioetyka.

Wiedza, jaką otrzymają studenci podczas wszystkich semestrów kształcenia, oscylować będzie wokół terminologii związanej z bioetyką oraz towarzyszącym im współczesnym problemom oraz perspektywom teoretycznym i badawczym. Studenci poznają najważniejsze pojęcia, problemu, teorie i metody socjologii i antropologii medycyny.

Warto przyjrzeć się również umiejętnościom, jakie otrzymają studenci. Można zaliczyć do nich identyfikację, interpretację oraz analizę problemów i konfliktów etycznych, które występują. Studenci potrafią dostrzegać kulturowo-społeczne praktyki nauk biomedycznych oraz wiedzą, jak badać je przy użyciu wybranych metod i różnorodnych technik badawczych z zakresu dyscyplin społecznych.

Ile trwają studia na kierunku bioetyka w Warszawie?

Studia na kierunku bioetyka trwają 2 lata (studia II stopnia).

Jaka praca po studiach na kierunku bioetyka w Warszawie?

Dziś dyscyplina jaką jest bioetyka cieszy się coraz większą popularnością. Oznacza to w praktyce, że jej absolwenci nie powinni obawiać się o swoją zawodową przyszłość. Czeka na nich wiele instytucji, które aktywnie przyglądają się wszelkim działaniom podejmowanym w obrębie nauk biologicznych oraz medycznych. Obecnie towarzyszy nam także coraz większa świadomość społeczna. To przekłada się zatem na zapotrzebowanie specjalistów do spraw bioetyki.

Możliwe funkcje i role zawodowe dla absolwentów tego kierunku:

  • nauczyciele etyki;
  • dziennikarze;
  • członkowie komisji bioetycznych;
  • kliniczni konsultanci etyczni itd.

Kierunki humanistyczne w Warszawie

bioetyka
slawistyka
sociology
Rozwiń

Komentarze (0)