Artes liberales - Warszawa

Artes liberales - Warszawa

Artes liberales - Warszawa

Studia w Warszawie

artes liberales

Odkryj kierunek artes liberales w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Artes liberales studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Artes liberales w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Uważasz się za humanistę z krwi i kości? Chciałbyś zgłębiać tajniki literatury, sztuki i filozofii oraz marzysz o prowadzeniu gorących dyskusji? Uczelnie w Warszawie przygotowały kierunek, który sprosta twoim wymaganiom artes liberales. Czego nauczysz się podczas studiów? Między innymi prowadzenia pogłębionej analizy kulturoznawczej, selekcjonowania i interpretowania informacji pochodzących z różnych źródeł czy też dokonywania analizy rozmaitych tekstów kulturowych.

Artes liberales to studia z pogranicza literatury, filozofii, historii, kultury i sztuki. Ich absolwenci posiadają jednak znacznie większy wachlarz umiejętności. Mogą wykorzystywać go w pracy w agencjach marketingowych czy reklamowych, redakcjach, wydawnictwach lub też ośrodkach ściśle związanych z promocją kultury i sztuki.

 

czytaj dalej wszystko o Artes liberales - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek artes liberales

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Artes liberales stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek artes liberales w Warszawie?

Studia w Warszawie na kierunku artes liberales mają wysoce interdyscyplinarny charakter w zakresie nauk humanistycznych. Dlatego też w procedurze rekrutacyjnej uwzględnione są różnorodne przedmioty, które potwierdzać będą twoje wszechstronne zainteresowania.

Jeśli interesuje cię zatem ten konkretny profil kształcenia, to swoją naukę zacznij od przedmiotów takich jak: język polski, nowożytny język obcy, język obcy z elementami kultury antycznej, WOS, historia, czy nawet filozofia i historia sztuki. To dzięki tym przedmiotom maturalnym będziesz mieć szanse na znalezienie się na listach osób przyjętych!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Artes liberales w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ARTES LIBERALES WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

ARTES LIBERALES WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ARTES LIBERALES WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku artes liberales w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARTES LIBERALES?

Nazwa tego kierunku może brzmieć intrygująco dla osób, które nigdy wcześniej się z nim nie spotkały. Po krótkim zastanowieniu okaże się jednak, że ten profil kształcenia ma wyjątkowo uniwersalny charakter. Artes liberales oznacza z języka łacińskiego nic innego, jak tylko sztuki wyzwolone. To interdyscyplinarna nauka, która przyniesie satysfakcję każdemu miłośnikowi humanistyki. Studia na kierunku artes liberales zadedykowane są dla osób, które chciałby w pełni wykorzystać potencjał dziś lekko niedocenianych nauk humanistycznych.

Kiedy wybrać studia na kierunku artes liberales? To może być idealny profil dydaktyczny dla osób, które swoich zainteresowań nie potrafią ograniczyć do jednej dyscypliny. Jeśli fascynuje cię sztuka, filozofia, literatura, czy piękno języka, to właśnie wszystkie te meandry humanistki będziesz zgłębiać podczas kształcenia akademickiego. Pamiętaj, że musisz być osobą o niezwykle chłonnym i otwartym umyśle. Wtedy też poczujesz, że nauka na tym kierunku przynosi ci najwięcej satysfakcji.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku artes liberales możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku artes liberales w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunki studiów takie jak artes liberales cieszą się bardzo długą tradycją akademicką. Tajniki nauk humanistycznych od zawsze fascynują bowiem ludzkość. Dlatego też tego typu prestiżowe kierunki znajdziesz w ofercie niemal wszystkich miast akademickich. Jeśli interesują cię studia w Warszawie, to jak najbardziej również otrzymasz taką możliwość. Uniwersytet Warszawski ma wyjątkowo bogatą ofertę studiów humanistycznych, znajduje się w niej także kierunek artes liberales.

Musisz mieć świadomość, że program kształcenia na tego typu kierunkach ma wyjątkowo interdyscyplinarny. Czego zatem się dowiesz, jeśli wybierzesz artes liberales? Czeka na ciebie mnóstwo wykładów oraz konwersatoriów, podczas których będziesz mógł dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Wśród przedmiotów, rozwijających twoje szerokie horyzonty humanistyczne, znajdą się przykładowo:

 • lektura tekstu artystycznego
 • sztuka pracy naukowej

 

Studia na kierunku artes liberales zapewnią ci wszechstronną wiedzę humanistyczną i klasyczną, z której będziesz mógł czerpać podczas wyzwań rzucanych przez współczesność.

Ile trwają studia na kierunku artes liberales w Warszawie?

Studia na kierunku Artes Liberales w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARTES LIBERALES?

W świadomości niektórych ludzi pokutuje przeświadczenie, że  humaniści nie mają łatwo na aktualnym rynku pracy. Nic bardziej mylnego, ponieważ jest to jedna z grup zawodowych, które posiada wszechstronne kwalifikacje, które pozwalają na rozpoczęcie różnorodnych aktywności zawodowych. Oczywiście na studiach tego typu nie odnajdą się wszyscy abiturienci szkoły średniej, dla osób, które jednak nie boją się wyzwań, studia na kierunku artes liberales mają do zaoferowania naprawdę wiele.

Twoja kariera zawodowa może rozwijać się płynnie we wszelkich ośrodkach, które zajmują się promocją kultury, sztuki nauki. Czekają na ciebie zatem:

 • muzea
 • galerie sztuki
 • domy kultury
 • teatry

 

Możesz pracować w działach promocji, zajmować się rozpowszechnianiem wiedzy, możesz poświęcić się także działalności kuratorskiej. Jako wszechstronnie wykształcony humanista będziesz mógł także ubiegać się o zatrudnienie w różnorodnych wydawnictwach, które skupiają się również w szczególności na sztuce i humanistyce.

Gdzie studiować na kierunku artes liberales w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek artes liberales w Warszawie

 • Uniwersytet Warszawski

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Artes liberales w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

ARTES LIBERALES - ważne informacje

artes liberales studia

studia humanistyczne w Warszawie

studia humanistyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki humanistyczne w Warszawie

bioetyka
slawistyka
sociology
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia humanistyczne wybrać

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)