Człowiek w cyberprzestrzeni - Warszawa

Człowiek w cyberprzestrzeni - Warszawa

Człowiek w cyberprzestrzeni - Warszawa

Studia w Warszawie

człowiek w cyberprzestrzeni

Odkryj człowieka w cyberprzestrzeni w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Człowiek w cyberprzestrzeni studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Człowiek w cyberprzestrzeni w Warszawie to studia licencjackiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Człowiek w cyberprzestrzeni to interdyscyplinarny kierunek z pogranicza nauk informatycznych i społecznych. Czego nauczą się więc studenci uczelni w Warszawie? Dowiedzą się między innymi, jakie są najważniejsze regulacje prawne, które wiążą się z wykorzystywaniem nowych technologii. Poznają również nowoczesne narzędzia informatyczne wykorzystywane między innymi w biznesie.

Jakie perspektywy zawodowe czekać będą na absolwentów tego kierunku? Przede wszystkim będą to przedsiębiorstwa w sektorze IT. Część osób po studiach znajdzie także pracę w agencjach reklamowych, marketingowych, ośrodkach badania opinii publicznej oraz wszędzie tam, gdzie wykorzystywane są zdobycze rozwoju cywilizacyjnego do efektywnego prowadzenia biznesu.

 

czytaj dalej wszystko o Człowiek w cyberprzestrzeni - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek człowiek w cyberprzestrzeni

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Jednostka prowadząca

Człowiek w cyberprzestrzeni stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na studia na kierunku człowiek w cyberprzestrzeni w Warszawie?

Jeśli chciałbyś rozpocząć studia na kierunku człowiek w cyberprzestrzeni, to powinieneś jak najlepiej przygotować się do procedury rekrutacyjnej. Zapewnisz sobie miejsce na listach osób przyjętych wtedy, gdy naukę potraktujesz wyjątkowo poważnie.

Przedmioty, dzięki którym mogą ziścić się twoje plany to przykładowo: język obcy nowożytni, WOS, matematyka, czy nawet historia i geografia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Człowiek w cyberprzestrzeni w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

CZŁOWIEK W CYBERPRZESTRZENI WARSZAWA STUDIA I STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

CZŁOWIEK W CYBERPRZESTRZENI WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CZŁOWIEK W CYBERPRZESTRZENI?

Każdy z nas powinien mieć świadomość, że jest częścią cyberprzestrzeni. Czym ona właściwie jest? Czy można mówić o jej iluzyjności? Przecież nieustannie udzielamy się na grupach dyskusyjnych, chętnie dzielimy się w mediach społecznościowych zdjęciami, czy refleksjami. Mamy nieustanny dostęp do wiadomości, które udostępniane są przez innych użytkowników sieci. W praktyce oznacza to zatem, że cyberprzestrzeń oznacza wirtualny świat, w którym spotykają się użytkownicy Internetu.

Studia na kierunku człowiek w cyberprzestrzeni tworzą unikalną propozycję kształcenia, ponieważ łączą w sobie wiedzę z wielu różnorodnych dziedzin takich jak prawo, socjologia i informatyka. To one pomagają określić miejsce człowieka w cyberprzestrzeni, tak by jego funkcjonowanie było zgodne z obowiązującymi normami społecznymi i prawnymi. Jeśli fascynuje cię zatem potęga Internetu i chciałbyś w przyszłości posiąść tę interdyscyplinarną wiedzę, to kierunki studiów takie jak człowiek w cyberprzestrzeni czekają właśnie na ciebie.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku człowiek w cyberprzestrzeni możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku człowiek w cyberprzestrzeni w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata.
Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku człowiek w cyberprzestrzeni stanowią dość innowacyjną propozycję kształcenia, dlatego też nie znajdują się w ofercie każdego dowolnie wybranego ośrodka akademickiego. Uczelnie w Warszawie zaczęły dostrzegać jednak potencjał, jaki płynie z posiadania poszerzonej wiedzy i kompetencji właśnie w tym obszarze, dlatego też śmiało możesz skorzystać z propozycji przygotowanej przez uczelnie, które znajdziesz w dziale poniżej.

Zanim przystąpisz jednak do procesu rekrutacji, przeanalizuj odpowiednio program dydaktyczny na tym kierunku. Dzięki temu będziesz wiedział, czy spełniać on będzie twoje oczekiwania. Jakie zagadnienia odnajdziesz wśród przedmiotów? Poznasz różnorodne odmiany prawa, które mogą być ściśle związane z cyberprzestrzenią – prawo finansowe oraz karne. Oprócz tego będziesz się uczyć:

 • jak zarządzać danymi w sieci
 • jak wykorzystywać dane w sektorze prawnym
 • jak wykorzystywać dane w sektorze finansowym

 

Czeka cię wiele ciekawych ćwiczeń, podczas których rozwiniesz interdyscyplinarne kompetencje.

Ile trwają studia na kierunku człowiek w cyberprzestrzeni w Warszawie?

Studia na kierunku Człowiek w cyberprzestrzeni w Warszawie trwają 3 lata (studia I stopnia).

Gdzie studiować na kierunku człowiek w cyberprzestrzeni w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek człowiek w cyberprzestrzeni w Warszawie

 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU CZŁOWIEK W CYBERPRZESTRZENI?

Dziś wszystkie uczelnie dążą do tego, by zapewnić swoim studentom jak najlepsze wykształcenie. Młodzi ludzie decydują się na kształcenie wyższe, ponieważ liczą, że dzięki temu uda im się znaleźć pracę, które zagwarantuje im pracę w zawodzie. Uczelnie w Warszawie dlatego też śledzą pilnie najnowsze trendy rynkowe. A cyberprzestrzeń obecnie stanowi podstawę działalności niemal każdego przedsiębiorstwa. Dlatego też potrzebni są specjaliści, którzy wiedzieć będą, jak bezpiecznie poruszać się w sieci.

Kierunki studiów takie jak człowiek w cyberprzestrzeni przygotowują swoich absolwentów do rozpoczęcia pracy w szeroko rozumianej branży IT. Mogą oni występować w charakterze specjalistów do spraw:

 • cyberbezpieczeństwa
 • przetwarzania danych
 • analizowania zagrożeń, pojawiających się w sieci

 

Ten profil kształcenia zapewni abiturientom interdyscyplinarną wiedzę, która może być także wykorzystywana w innych sektorach – prawnym oraz finansowym.

Kierunki humanistyczne w Warszawie

bioetyka
slawistyka
sociology
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)