Charakter i jednocześnie jedna z zalet studiów niestacjonarnych na kierunku psychologia pozwala każdemu studentowi na równoległe podjęcie zobowiązań zawodowych oraz kształcenia na wybranej uczelni wyższej. Edukacja na Psychologii w opisywanym trybie odbywa się w weekendy. Częstotliwość spotkań jest uzależniona od indywidualnych ustaleń danej uczelni, najczęściej jednak zjazdy odbywają się w każdy lub co drugi weekend każdego miesiąca.
Przed studentami, którzy zdecydowali się na zgłębianie wiedzy w ramach studiów niestacjonarnych, czeka nie lada wyzwanie, polegające na obowiązku przyswojenia obszernego materiału, prezentowanego w trakcie całodziennych zajęć i wykładów. Warto pamiętać, że w razie wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości, wykładowcy proponują kontakt mailowy lub spotkania na weekendowych dyżurach w godzinach korzystnych dla każdego studenta.
Przyczyny ludzkich zachowań, geneza powstawania konkretnych emocji i uczuć, a także biologiczne podstawy, warunkujące kształtowanie osobowości i charakteru, stanowią przedmiot zainteresowania zarówno badaczy, jak i ludzi spoza kręgu psychologicznego. Z tego względu studia na kierunku Psychologia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i każdego roku otwierają hierarchię kierunków, które są najczęściej wybierane przez świeżo upieczonych maturzystów.
Kandydaci, którzy chcą podjąć Psychologię w Warszawie w trybie niestacjonarnym, staną przed koniecznością wyboru jednej z uczelni, które podejmują się kształcenia na tym kierunku. Jednak niezależnie od podjętej decyzji, kształcenie zapewni uzyskanie całego wachlarza pragmatycznej wiedzy i umiejętności.
Dla kogo są studia na kierunku psychologia
Studia na kierunku psychologia w Warszawie każdego roku przyciągają bardzo wielu kandydatów i tym samym są uznawane za najbardziej oblegany kierunek. Jednak z niewiadomych przyczyn część aplikantów nie posiada odpowiednich predyspozycji do zgłębiania tej dziedziny, przez co nauka staje się dla nich męcząca, a wykonywany zawód pozbawiony satysfakcji. Aby uniknąć podobnych konsekwencji, warto wybrać Psychologię świadomie. Idealny kandydat na ten kierunek powinien cechować się umiejętnością aktywnego słuchania ludzi, dobrze rozwiniętą empatią oraz zamiłowaniem do nauki przedmiotów przyrodniczych, takich jak biologia i chemia. Jeśli twoje predyspozycje i zainteresowania pokrywają się z powyższymi czynnikami, aplikuj na jedną z uczelni w Warszawie.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku psychologia w Warszawie możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia jednolite (jednolite magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku psychologia w Warszawie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich, których program kształcenia trwa 5 lat (10 semestrów).
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Poszczególne ośrodki akademickie starają się podążać za najnowszymi rozwiązaniami edukacyjnymi, dlatego oferują kształcenie także online, to jest naukę przez Internet. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów
Siatkę studiów na kierunku Psychologia w Warszawie można podzielić na dwa bloki zajęć tematycznych. Pierwszy z nich i jednocześnie dominujący podczas pierwszych dwóch lat nauki, jest tworzony głównie przez wykłady teoretyczne. Mają one za zadanie zapoznać studentów z podstawami dziedzin kształtujących współczesne poglądy psychologiczne oraz z historią myśli psychologicznej i filozofii, jakie obowiązywały w ubiegłych latach.
Zajęcia praktyczne najczęściej odbywają się pod okiem psychologów pracujących w zawodzie, a więc mających doświadczenie w udzielaniu profesjonalnej pomocy psychologicznej. Zatem każdy ze studentów będzie miał okazję wziąć udział w rozwijających ćwiczeniach, kształtujących empatię i odpowiednie podejście do każdego klienta.
Czego się nauczysz na studiach
Kierunki studiów w Warszawie cechują się różnorodnością, wynikającą z ich specyfiki. Psychologia wyróżnia się interdyscyplinarnym podejściem do prezentowanych zagadnień, przez co jest uznawana za dziedzinę wszechstronną. Istnieje wiele uczelni w Warszawie, które zdecydowały się umożliwić studentom podjęcie tego kierunku w trybie niestacjonarnym, dlatego siatka studiów z pewnością będzie się nieco różniła, w zależności od tego, na jaki ośrodek akademicki się zdecydujesz. Jednak siatka studiów większości uczelni będzie tworzona przez następujące przedmioty: historia myśli psychologicznej, logika, filozofia, neurobiologia, procesy poznawcze, interwencje kryzysowe.
Jakie są ceny studiów na kierunku psychologia w Warszawie
Podjęcie studiów niestacjonarnych na kierunku Psychologia wiąże się z obowiązkiem wnoszenia regularnych opłat za czesne. Cena każdego semestru nauki uzależniona jest od odgórnych ustaleń każdej z uczelni w Warszawie, dlatego celem zgłębienia bardziej szczegółowych informacji, warto zajrzeć na stronę internetową poszczególnych uczelni.
Psychologia w Warszawie - ceny:
-
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie – od 7800 zł
-
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie – od 7800 zł
-
Collegium Humanum – Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie – 4900 zł
-
Społeczna Akademia Nauk w Warszawie – od 4920 zł
-
Uniwersytet Warszawski – 11500 zł
-
Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie – 5600 zł
-
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - 6600 zł
-
Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych - od 7000 zł
*Ceny za pierwszy rok studiów niestacjonarnych (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.
Gdzie studiować na kierunku psychologia w Warszawie
Gdzie studiować kierunek psychologia niestacjonarnie w Warszawie
Limity miejsc
Kandydaci na poszczególne kierunki studiów przyjmowani są w ramach limitu miejsc na podstawie wyników postępowania kwalifikacyjnego, w wyniku którego tworzona jest lista rankingowa.
Limity miejsc na kierunku psychologia w Warszawie:
-
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie: 120
-
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego: 110
-
Uniwersytet Warszawski: 202
*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
Kiedy wyniki rekrutacji
Wyniki rekrutacji publikowane są przez uczelnie w terminie ustalonym indywidualnie przez szkoły. Kandydaci otrzymują najważniejsze informacje poprzez system rekrutacyjny lub wcześniej wyznaczoną drogę kontaktu (np. mail).
Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Warszawie:
-
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie – 12 lipca 2024
-
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – 22 lipca 2024
-
Uniwersytet Warszawski – 22 lipca 2024
*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
czytaj dalej uczelnie w Warszawie
Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne
Dokumenty rekrutacyjne składać można w określonym przez uczelnię terminie – kandydaci zazwyczaj dokonują tego osobiście, doręczając dokumentację bezpośrednio do wskazanej siedziby szkoły. Niektóre uczelnie dopuszczają przekazanie kompletnego zestawu za pośrednictwem upoważnionych przez kandydata osób trzecich lub za pomocą poczty tradycyjnej.
Kiedy składamy dokumenty na studia
Dokumenty rekrutacyjne można składać zazwyczaj niedługo po opublikowaniu wyników rekrutacji. Kandydaci mają najczęściej tylko kilka dni – spóźnienie lub dostarczenie niekompletnego zestawu dokumentów może skutkować skreśleniem kandydata z listy osób, które dostały się na studia.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia
Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Warszawie:
-
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie – 15-17 lipca 2024
-
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – 23-25 lipca 2024
-
Uniwersytet Warszawski – 23-25 lipca 2024
* Studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.