Studia biologiczne i przyrodnicze Warszawa

Studia biologiczne i przyrodnicze Warszawa

Studia biologiczne i przyrodnicze Warszawa

Największy wybór studiów

biologicznych w Warszawie

Odkryj kierunki biologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia biologiczne i przyrodnicze Warszawa | woj. mazowieckie

Studia biologiczne i przyrodnicze w Warszawie to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów może zależć od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie są Studia biologiczne i przyrodnicze

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W WARSZAWIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W WARSZAWIE

Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia biologiczne w Warszawie

Rekrutacja na studia biologiczne w Warszawie różni się w zależności od kierunku, na który chcecie się dostać. Jest podobna na etapie formalnym, jeśli chodzi o sam proces (tzn. odbywa się konkurs świadectw maturalnych na studia licencjackie oraz konkurs dyplomów na studia magisterskie).

Jeśli chodzi o przedmioty maturalne, jakie wymagane są przez uczelnie, warto zainwestować na etapie liceum w naukę takich przedmiotów (na poziomie podstawowym i rozszerzonym), jak: biologia i chemia (przydatne przy kierunkach typowo biologicznych), ale także matematyka i fizyka (jeśli chcecie dostać się np. na bioinżynierię).

Dodatkowo, rekrutujący zwracają uwagę na wynik uzyskany z języka obcego nowożytnego. Obłożenie na jedno miejsce i wysokość rekrutacyjnych progów punktowych również zależą od kierunku, jednak im bardziej jest specjalistyczny i im mniej jest na niego miejsc, tym większy jest na niego popyt.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zobacz, co wybierają inni

POKAŻ WSZYSTKIE

POPULARNE KIERUNKI NIESTACJONARNE W WARSZAWIEPOLECANE DLA CIEBIE

STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W WARSZAWIE - PODYPLOMOWE

A
B
D
F
O
P
R
Ż
Rozwiń

Jak wyglądają studia biologiczne i przyrodnicze w Warszawie

Wybór kierunku studiów niejednemu spędza sen z powiek. Jeśli posiadacie umysł scisły i wyobraźnię, warto zastanowić się nad wybraniem studiów biologicznych w Warszawie.

Wbrew pozorom, studia biologiczne są bardzo szerokim pojęciem, ponieważ wchodzą w nie takie kierunki, jak chociażby biologia, bioinżynieria produkcji żywności, analityka z diagnostyką molekularną, biotechnologia, dietetyka, inżynieria ekologiczna albo ogrodnictwo.

Jak widać przekrój tematyczny jest tu bardzo szeroki, wszystkie te studia łączy jednak wspólny pierwiastek jakim jest biologia ludzi, roślin i zwierząt. Studia biologiczne w Warszawie bardzo często wiążą się z zajęciami praktycznymi i pracą w laboratoriach, ale także badaniami terenowymi. Wszystko zależy od tego, w jakim zawodzie widzicie się w przyszłości.

 

 

Typ studiów

Studia biologiczne w Warszawie możemy podzielić w zależności od typu na:

 • studia I stopnia (licencjackie lub inżynierskie)
 • studia II stopnia (magisterskie).

 

Studia biologiczne w Warszawie dzielą się na dwa podstawowe stopnie, które obowiązują na większości kierunków w Polsce. Osoby czujące, że nauki ścisłe takie jak biologia są w centrum ich zainteresowań, swoją przygodę z kształceniem wyższym zaczynają od studiów I stopnia. To, ile będzie ono trwać, zależy w dużej mierze od uczelni.

Nauka I stopnia na uniwersytetach trwa na ogół trzy lata i kończy się uzyskaniem tytułu licencjata. Na politechnikach z kolei studenci podczas kształcenia I stopnia zdobywają wiedzę przez 3,5 roku (7 semestrów) i otrzymują tytuł inżyniera.

Po zakończeniu studiów I stopnia czas na kontynuację nauki. Przyszli biolodzy, laboranci i naukowcy kształcą się na studiach magisterskich, które również mogą się od siebie nieco różnić. Osoby decydujące się na dalszą naukę na uniwersytetach będą zdobywać wiedzę przez dwa lata. Studentów politechnik czeka półtora roku nauki. Studia magisterskie to czas dopracowania wiedzy i doszlifowania umiejętności oraz oczywiście przygotowania do obrony najważniejszej pracy dyplomowej.

 

 

Tryb studiów

Studia biologiczne w Warszawie można rozpocząć również w dwóch różnych trybach. Na studentów czekają bowiem:

 • studia stacjonarne (obejmujące większość kierunków)
 • studia niestacjonarne (obejmujące kilka kierunków).

 

Studia stacjonarne cieszą się największą popularnością w grupie kierunków biologicznych. Dzieje się tak dlatego, że na studentów czeka szereg laboratoriów, podczas których zdobywają oni praktyczne kwalifikacje zawodowe. Tego typu ćwiczenia trudno byłoby zagospodarować w planie studiów niestacjonarnych, kiedy zajęcia odbywają podczas weekendowych zjazdów naukowych.

Co więcej! Studia stacjonarne w Warszawie na państwowych uczelniach nie wiążą się z uiszczaniem dodatkowych opłat za czesne.

W grupie biologicznych studiów niestacjonarnych również znalazło się kilka kierunków studiów. To doby wybór dla osób, które chciałyby połączyć ze sobą różnorodne aktywności zawodowe. Warto pamiętać jednak, że kształcenie niestacjonarne (zaoczne) jest odpłatne niezależnie, czy to oferta przygotowana przez uczelnię publiczną czy prywatną.

czytaj dalej studia w Warszawie

 

Kierunki studiów biologicznych w Warszawie:

Studia biologiczne w Warszawie cieszą się tak dużą popularnością przede wszystkim ze względu na rozwój nauk związanych z tym obszarem. Biologia to bowiem taka dyscyplina, która nieustannie ewoluuje i przybiera charakter interdyscyplinarny. Współcześni studenci kierunków biologicznych poznają także tajniki charakterystyczne dla inżynierii czy nawet medycyny.

Jeśli wybierasz studia biologiczne w Warszawie, będziesz mieć do wyboru klasyczne i standardowe kierunki takie jak: oczywiście biologia, ochrona środowiska czy ogrodnictwo, które wyposażą cię w pakiet konkretnej wiedzy. To jednak nie koniec! Współcześnie lista kierunków biologicznych jest bowiem bardzo długa.

Warszawskie ośrodki akademickie nie tylko bacznie przyglądają się aktualnym tendencjom na rynku pracy, lecz są otwarte również na rozwój, odkrycia, eksplorowanie rzeczywistości. To także wpływa na bogatą ofertę kierunkową.

Dlatego też wśród innowacyjnych kierunków dla studentów żądnych wiedzy znalazły się między innymi: projektowanie molekularne i bioinformatyka – zastosowanie biologii w fizyce i medycynie. Jak widać – studia biologiczne otwierają drzwi wielu różnorodnym kierunkom!

 

Najpopularniejsze kierunki studiów biologicznych i przyrodniczych w Warszawie:

 • biologia;
 • biotechnologia;
 • ochrona środowiska;
 • dietetyka;
 • ogrodnictwo;
 • inżynieria biomedyczna;
 • inżynieria ekologiczna;
 • ochrona zdrowia roślin;
 • inżynieria systemów biotechnologicznych;
 • zastosowania fizyki w biologii i medycynie.

czytaj dalej kierunki studiów w Warszawie

 

Gdzie studiować studia biologiczne w Warszawie?

Studia biologiczne zajmują znaczą część kierunków stołecznych ośrodków akademickich. Jeśli już wybrałeś kierunek, który najbardziej ci odpowiada, czas zatem wybrać najlepszą uczelnię! Warszawa to jedno z największych miast akademickich, podjęcie decyzji wcale nie powinno być zatem takie trudne.

Jeśli wybierasz studia biologiczne w Warszawie możesz wybrać uczelnie publiczne i prywatne. Zastanów się na początku, które oferty bardziej odpowiadają twoim oczekiwaniom. Do uczelni publicznych, gdzie możesz studiować kierunki biologiczne w Warszawie zaliczymy chociażby Uniwersytet Warszawski, Politechnikę Warszawską czy Uniwersytet Medyczny.

Oferta prywatnych uczelni w Warszawie jest równie bogata. Wśród niepublicznych stołecznych ośrodków akademickich znalazły się bowiem między innymi: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który również oferuje studia biologiczne.

 

Uczelnie, na których można studiować kierunki biologiczne i przyrodnicze w Warszawie:

 • Uniwersytet Warszawski;
 • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie;
 • Politechnika Warszawska;
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego;
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego.

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

 

Jak wybrać studia biologiczne w Warszawie, aby mieć dobrą pracę?

Pytanie, jak wybrać studia biologiczne w Warszawie, aby mieć dobrą pracę, ma trochę charakter retoryczny. Dlaczego? Dziś bowiem obserwujemy nieustanne zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu nauk biologicznych, którzy dbać będą o rozwój także innych dyscyplin zawodowych.

Zastanawiamy się na co dzień, jak powinny wyglądać kwestie związane z ochroną środowiska, jak usprawniać pracę laboratoriów czy wreszcie – jak praktyczne rozwiązania z zakresu biologii powinny wpływać na nasze życie. Każdy z takich obszarów jest bowiem uzależniony od doskonale wykształconych biologów. W praktyce oznacza to, że osoby, które kończą studia biologiczne, nie powinny mieć żadnego problemu ze znalezieniem satysfakcjonującej pracy.

Jeśli wybierasz jednak studia biologiczne, musisz odpowiednio wcześnie zastanowić się nad kilkoma kwestiami: jaki kierunek w pełni odzwierciedli twoje oczekiwania oraz czym chcesz się zajmować w przyszłości. Być może widzisz się w roli nauczyciela biologii, który z pasją chce przekazywać swoją wiedzę uczniom? A może fascynuje cię praca laboratoryjna? Może chcesz prowadzić interdyscyplinarne badania w grupie innych naukowców? A może chciałbyś wdrażać rozwiązania z pogranicza biologii w medycynie?

Jedno jest pewne – w każdym z tych obszarów potrzebne są zupełnie inne predyspozycje. Co je łączy? Miłość do nauk biologicznych! Nim podejmiesz ostateczną decyzję odnośnie do kierunku, zastanów się, jakie cechy na co dzień towarzyszą tobie. Jeśli podejmiesz decyzję zgodną z własnymi przekonaniami, możesz mieć pewność, że zawodowa praca przyniesie ci satysfakcję i zadowolenie.

 

Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej to między innymi:

 • naukowiec;
 • laborant;
 • nauczyciel;
 • edukator ekologiczny;
 • animator przyrody;
 • terapeuta zwierząt;
 • pracownik zoo;
 • biolog terenowy;
 • pracownik fundacji działającej na rzecz ochrony przyrody
 • czy nawet urzędnik!

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Warszawie?

Zdecydowałeś się, że rozpoczniesz studia biologiczne? Masz swój upatrzony kierunek? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to czas wybrać uczelnię w Warszawie! Oferta stołecznych ośrodków akademickich jest bogata. Czy jednak każdy z nich będzie spełniać twoje oczekiwania?

Wybór może nie być taki trudny, jeśli podczas poszukiwań szkoły wyższej idealnej będzie ci towarzyszyć kilka podstawowych zasad! Na początku sprawdź, czy wybrany przez ciebie kierunek widnieje na stronie uczelni – to powinien być dla ciebie punkt wyjścia! Co dalej? Poznaj koniecznie uczelnię, którą wybierasz:

 

 • szczegółowo przenalizuj jej ofertę dydaktyczną;
 • sprawdź, jakie przedmioty znajdują się w programie kształcenia;
 • szukaj informacji i opinii w Internecie;
 • zaczerpnij porad znajomych.

 

Weź również udział w drzwiach otwartych uczelni! To najlepszy sposób, przy przeanalizować poszczególne oferty, poznać wykładowców, studentów oraz zaznajomić się ze wszystkimi szczegółami, które mogą być pomocne podczas podejmowania ostatecznej decyzji związanej ze studiowaniem!

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

 

Czy warto iść na studia biologiczne w Warszawie?

Studia biologiczne w Warszawie charakteryzują się wysokim poziomem nauczania. Każdy student, który je wybiera, musi mieć jednak świadomość, że czeka go wiele wyrzeczeń oraz trudnych intelektualnych chwil. Przed ostatecznym wyborem profilu kształcenia odpowiedz sobie zatem szczerze na pytanie, czy jesteś gotowy, by podjąć się wyzwań, jakie niosą ze sobą studia biologiczne.

Warszawa to miasto, które jest bardzo przyjazne studentom. W praktyce oznacza to, że każdy z ośrodków akademickich dba, by poziom nauczania był na jak najwyższym poziomie. W przypadku studiów biologicznych nie jest to takie proste! Studenci muszą mieć bowiem dostęp do najlepszych laboratoriów, nowoczesnego sprzętu i sal ćwiczeniowych.

Wysokie standardy nauczania w przypadku studiów przyrodniczych to jedno. Studenci muszą rozwijać swoje kompetencje przy użyciu nowoczesnych sprzętów – tylko dzięki temu będą mogli rozwinąć swoje kompetencje nie tylko w Polsce, lecz także na arenie międzynarodowej.

Studia biologiczne warto wybrać również dlatego, że studenci dzięki kształceniu w stolicy mają dostęp do praktyk i staży w nowoczesnych laboratoriach czy ośrodkach diagnostycznych. Warszawa to miasto, które tętni życiem i stanowi wyzwanie – zwłaszcza dla przyjezdnych studentów. Po odpowiednim zaklimatyzowaniu będą oni mieć jednak pewność, że wybrali bardzo dobrze, ponieważ praca dla najzdolniejszych abiturientów szkół wyższych jest na wyciągnięcie ręki!

Studia w Warszawie to oczywiście nie tylko żmudne godziny spędzone na nauce, lecz także możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego! Stolica ma bowiem bogatą ofertę kulturalną i rozrywkową. Na studentów czekają muzea, kina, teatry, dyskoteki, bary i kawiarnie. To będzie dobrze spędzony czas na nauce i zabawie!

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach biologicznych

Studia przyrodnicze w Warszawie są jedną z najszerszych kategorii na rynku, dlatego też zawód, jaki można po nich wykonywać w dużym stopniu zależy od konkretnego kierunku, a nawet specjalizacji, jaką wybierzecie. Przecież zupełnie innej pracy będziecie szukać po znajdującej się na granicy medycyny, biologii i farmacji biotechnologii, a czego innego po biologiczno-fizycznej biologii molekularnej. Poniżej przedstawiamy listę zawodów oraz placówek, w których możecie szukać pracy.

Po kierunkach biologicznych można pracować w szkolnictwie, placówkach naukowo-badawczych, parkach narodowych i krajobrazowych, ogrodach zoologicznych i parkach dzikich zwierząt, jednostkach zajmujących się ochroną środowiska, ośrodkach hodowli roślin i zwierząt, instytucjach rządowych i samorządowych, administracji państwowej, czasopismach naukowych i popularnonaukowych, laboratoriach diagnostycznych i analitycznych, zakładach przetwórstwa rolno-spożywczego, ośrodkach naukowych, nadleśnictwach, izbach rolniczych, publicznych I niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, przedsiębiorstwach wyspecjalizowanych w produkcji i obrocie sprzętem rolniczym, leśnym, ogrodniczym i na potrzeby przetwórstwa płodów rolnych czy biotechnologicznych jednostkach projektowych.

A przykładowe zawody? To chociażby technik laboratoryjny, asystent w zakładzie biomedycyny molekularnej, przedstawiciel naukowo-handlowy, nauczyciel przyrody, nauczyciel biologii, kontroler jakości, inżynier systemów biotechnicznych, analityk w ochronie zdrowia publicznego, pracownik w Ministerstwie Środowiska, Validation Specialist, specjalista ds. ochrony środowiska czy przedstawiciel medyczno-handlowy.

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 

 

 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


SZKOŁA GŁÓWNA GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO STUDIA BIOLOGICZNE

Warszawa jest metropolią, jeśli chodzi o studia biologiczne w Polsce. Kierunki związane mniej lub bardziej z tematyką biologiczną otwarte są na kilku uczelniach publicznych i kilkunastu prywatnych. Największą ofertę jeśli chodzi o pierwsze uczelnie ma z pewnością Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, gdzie uruchomione są kierunki:

 • Biologia - studia licencjackie I stopnia i magisterskie II stopnia, ze specjalizacjami: Biologia roślin, Biologia zwierząt oraz Biologia mikroorganizmów.
 • Bioinżynieria zwierząt - studia I stopnia inżynierskie, ze specjalizacjami: Nanobioinżynieria, Mikrobioinżynieria oraz Makrobioinżynieria.
 • Biotechnologia - studia I stopnia inżynierskie i uzupełniające II stopnia magisterskie, ze specjalnościami: Biotechnologia w produkcji i ochronie zdrowia zwierząt, Biotechnologia w produkcji roślinnej oraz Biotechnologia w przemyśle spożywczym.
 • Inżynieria systemów biotechnicznych - studia I stopnia inżynierskie
 • Bezpieczeństwo żywności - studia I stopnia
 • Dietetyka - studia I i II stopnia
 • Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich - studia I stopnia
 • Inżynieria środowiska - studia I i II stopnia
 • Ochrona zdrowia roślin
 • Ochrona środowiska - studia I i II stopnia
 • Ogrodnictwo - studia I i II stopnia
 • Rolnictwo - studia I i II stopnia
 • Technologia Żywności i Żywienia Człowieka - studia I i II stopnia
 • Żywienie człowieka i ocena żywności - studia I i II stopnia
 • Weterynaria - studia jednolite magisterskie
 • Zootechnika - studia I i II stopnia

dowiedz się więcej

 

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie prowadzi również nabór na studia biologiczne podyplomowe. Oto przykładowe z nich: Biologia z higieną człowieka i ochroną środowiska, Biostatystyka i analiza danych w ochronie zdrowia publicznego, Ochrona zdrowia publicznego, Epizootiologia i administracja weterynaryjna, Weterynaryjna diagnostyka laboratoryjna, Rośliny i surowce roślinne dla zdrowia - jakość i wykorzystanie, Techniki molekularne - zastosowanie w diagnostyce, ekologii i rolnictwie, Bezpieczeństwo i jakość w łańcuchu żywnościowym, Poradnictwo żywieniowe i dietetyczne.

 


UNIWERSYTET WARSZAWSKI STUDIA BIOLOGICZNE

Uniwersytet Warszawski również posiada bogatą ofertę kierunków biologicznych. Są to:

 • Bioetyka - studia II stopnia
 • Bioinformatyka i biologia systemów - studia I i II stopnia
 • Biologia - studia I i II stopnia
 • Biotechnologia - studia I i II stopnia
 • Indywidualne studia międzyobszarowe w obszarach nauk ścisłych, nauk przyrodniczych i nauk społecznych (MISMaP)
 • Inżynieria nanostruktur - studia I i II stopnia
 • Ochrona środowiska - studia I i II stopnia
 • Zastosowania fizyki w biologii i medycynie - studia I i II stopnia, ze specjalnościami: Biofizyka molekularna, Fizyka medyczna, Neuroinformatyka oraz Projektowanie molekularne i bioinformatyka
 • Biologia - studia jednolite magisterskie
 • Biotechnologia - studia jednolite magisterskie
 • Indywidualne studia międzyobszarowe w obszarach nauk ścisłych, nauk przyrodniczych i nauk społecznych (MISMaP) - studia jednolite magisterskie
 • Ochrona środowiska - studia jednolite magisterskie

dowiedz się więcej

 

Studia biologiczne podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim to dla przykładu: Ochrona Środowiska oraz Mikrobiologia, higiena, środowisko - Bezpieczeństwo i jakość w praktyce przemysłowej.

 


POLITECHNIKA WARSZAWSKA STUDIA BIOLOGICZNE

Politechnika Warszawska Oferta studiów biologicznych na Politechnice Warszawskiej również jest całkiem interesująca. Kierunkami, które mogą was zainteresować są bez wątpienia:

Na studiach I stopnia:

 • Biogospodarka - Na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska. Kierunek jest prowadzony wspólnie na trzech uczelniach: Politechnice Warszawskiej, Politechnice Łódzkiej i Wojskowej Akademii Technicznej.
 • Biotechnologia - Na Wydziale Chemicznym.
 • Inżynieria biomedyczna - Na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych.
 • Inżynieria biomedyczna - Na Wydziale Mechatroniki.
 • Inżynieria środowiska - Na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska.
 • Inżynieria środowiska - Na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii PW Filia Płock.
 • Ochrona środowiska - Na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska.

dowiedz się więcej

Na studiach II stopnia:

 • Biotechnologia - Na Wydziale Chemicznym.
 • Biotechnology - Na Wydziale Chemicznym (studia w języku angielskim).
 • Inżynieria biomedyczna - Na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych.
 • Inżynieria biomedyczna - Na Wydziale Mechatroniki.
 • Inżynieria środowiska - Na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska.
 • Ochrona środowiska - Na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska.

dowiedz się więcej

 

Politechnika Warszawska prowadzi również studia podyplomowe na kierunkach: Bezpieczeństwo systemów informacyjnych wraz z technikami biometrycznymi.

 


UNIWERSYTET KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO STUDIA BIOLOGICZNE

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego również posiada w ofercie kierunki biologiczne na studiach I i II stopnia. Studia licencjackie na Wydziale Biologicznym to przede wszystkim takie kierunki, jak: Biologia oraz Inżynieria środowiska. Natomiast na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej otwarty jest kierunek Ochrona środowiska. Studia biologiczne II stopnia ograniczają się do takich kierunków, jak: Biologia.

dowiedz się więcej

 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)