Geotermia - studia podyplomowe w Krakowie

Geotermia - studia podyplomowe w Krakowie

Geotermia - studia podyplomowe w Krakowie
Dodaj do ulubionych

Geotermia - studia podyplomowe w Krakowie

Studia na kierunku geotermia to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.

 

Geotermia to studia podyplomowe w Krakowie, których celem jest przekazywanie słuchaczom wiedzy dotyczącej poszukiwania, udostępniania, użytkowania, transportowania, magazynowania i zastosowania energii cieplnej Ziemi.

Studia obejmują swoim zakresem technologie i techniki realizowania prac geologicznych, jakie umożliwiają poszukiwanie czy zastosowanie ciepła.

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek geotermia - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Jakie są wymagania na studia podyplomowe na kierunku geotermia

Studia w Krakowie na kierunku geotermia, przeznaczone są dla absolwentów studiów wyższych technicznych, jacy wykonują już pracę w przemyśle, w poszukiwaniach czy udostępnianiu surowców. To idealny wybór również dla kandydatów zatrudnionych w geotechnice, budownictwie czy ciepłownictwie.

Przy procesie kwalifikacji wymagane jest złożenie wypełnionego formularza zgłoszeniowego oraz kopii dyplomu ukończenia studiów wyższych. Należy też wnieść opłatę za studia za pierwszy semestr. Kandydat powinien również dostarczyć skierowanie z zakładu pracy, które zawiera deklarację dokonania opłaty za studia. O przyjęcie na kierunek decyduje kolejność zgłoszeń, a do grupy zostanie przyjętych 25 osób.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GEOTERMIA?

Studia na kierunku geotermia, realizowane są w piątki, soboty oraz niedziele w formie zjazdów. Planowo ma odbywać się 6 lub 7 zjazdów w semestrze. Jeden z nich organizowany jest w Uniejowie, a jeden dzień zajęć na Podhalu.

W zakresie studiów znalazły się zagadnienia związane z technikami i technologiami realizowania prac geologicznych, jakie umożliwiają poszukiwania, udostępniania, eksploatację i magazynowanie ciepła.

Za ciepło Ziemi uważa się to, które zawarte jest w wodach termalnych i w składach górotworu. Słuchacze w ramach zajęć zapoznają się więc z zagadnieniami, jakie wiążą się bezpośrednio z geotermią, technikami wiertniczymi czy geoinżynieryjnymi stosowanymi przy wykorzystaniu bezpośrednio energii geotermalnej, a także za pośrednictwem gruntowych pomp ciepła.

W programie kształcenia znajdują się także przedmioty obejmujące zakresem geotermię, zagadnienia prawa, ciepłownictwo, energetykę, hydrogeologią, hydrogeochemię, eksploatację wód czy ekonomię.

W ramach zajęć przekazywane są informacje podstawowe z zakresu wiertnictwa czy termodynamiki i zarządzania środowiskiem. Zakres tematyczny obejmuje z kolei przedmioty bardziej szczegółowe takie, jak termiczne właściwości skał, pompy ciepła czy urządzenia wiertnicze.

Program kształcenia to również zajęcia terenowe, które realizowane są w ciepłowniach geotermalnych, kompleksach basenów termalnych czy na wierceniach otworów wymienników ciepła. W ramach ćwiczeń praktycznych studentom przedstawiane są zasady prawidłowego wykonywania projektu robót geologicznych na otworowe wymienniki ciepła.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku geotermia, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci studiów na kierunku geotermia, mają rozbudowaną wiedzę z zakresu przepisów prawa dotyczących geotermii. Znają także najnowsze wytyczne w tym temacie.

Po ukończeniu studiów słuchacze potrafią korzystać z narzędzi informatycznych, pozyskując informacje z dostępnych baz przestrzennych. Wiedzą także, jak je przetwarzać. Poza tym absolwent umie analizować termiczne właściwości skał. Zna urządzenia wiertnicze i wie, jak je zastosować w praktyce.

Absolwenci wyróżniają się także podstawową wiedzą w zakresie właściwości termicznych skał, płynów wiertniczych czy metod eksploatacji wód.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GEOTERMIA

Studia na kierunku geotermia, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU GEOTERMIA

Absolwenci studiów wyróżniają się rozbudowaną i interdyscyplinarną wiedzą branżową. Dzięki temu znajdą zatrudnienie w swojej branży w zakresie projektowania systemów ogrzewania, źródeł ciepła.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku geotermia

  • specjaliści do spraw dozoru i nadzoru prac geologicznych oraz górniczych;
  • projektanci systemów eksploatujących wody podziemne i ciepło Ziemi;
  • urzędy górnicze;
  • konsultanci do spraw zagadnień związanych z zasobami energetycznymi i ochroną środowiska;
  • zakłady geotermalne.

Studia na kierunku geotermia, realizują program studiów, który został dopasowany do wymagań rynku pracy. Przekazywane treści są zgodne z aktualnymi informacjami z zakresu geotermii.

Komentarze (0)