Cyberbezpieczeństwo w praktyce - studia podyplomowe w Krakowie

Cyberbezpieczeństwo w praktyce - studia podyplomowe w Krakowie

Cyberbezpieczeństwo w praktyce - studia podyplomowe w Krakowie
Dodaj do ulubionych

Cyberbezpieczeństwo w praktyce - studia podyplomowe w Krakowie

Studia na kierunku cyberbezpieczeństwo w praktyce to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.

 

Te studia podyplomowe w Krakowie mają za zadanie przekazanie uczestnikom obszernej wiedzy na temat zarządzania i administrowania bezpieczeństwem w ramach systemów komputerowych. W trakcie kształcenia poruszane są również aspekty techniczne, prawne i zarządcze w tym zakresie.

Kształcenie umożliwia absolwentom podjęcie pracy w zakresie cyberbezpieczeństwa. Mogą znaleźć zatrudnienie także w administracji i bezpieczeństwie systemów komputerowych. Zajmą się m.in. opracowywaniem polityki bezpieczeństwa, jej wdrażaniem czy utrzymywaniem na wysokim poziomie.

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek cyberbezpieczeństwo w praktyce - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Jakie są wymagania na studia podyplomowe na kierunku cyberbezpieczeństwo

Studia w Krakowie na kierunku cyberbezpieczeństwo w praktyce skierowane są do osób, którym zależy na poszerzeniu wiedzy w ramach zarządzania czy administrowania bezpieczeństwem systemów komputerowych.

Od kandydatów wymaga się umiejętności obsługi komputera. Nie muszą mieć natomiast wykształcenia kierunkowego informatycznego ani umiejętności programowania.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CYBERBEZPIECZEŃSTWO W PRAKTYCE?

Studia na tym kierunku zostały przygotowane w taki sposób, aby obejmowały zarówno część teorii, jak i praktycznych zajęć laboratoryjnych prowadzonych w nowoczesnych salach dydaktycznych.

Siatkę dydaktyczną podzielono na część ogólną, która prezentuje najważniejsze zagadnienia cyberbezpieczeństwa systemów komputerowych oraz na część kierunkową. W ramach drugiej części uczestnicy wybierają jeden z profili kształcenia – administrację cyberbezpieczeństwem, bezpieczeństwo infrastruktury, zarządzanie cyberbezpieczeństwem oraz bezpieczeństwo informacji.

W autorskiej siatce dydaktycznej uwzględniono tematykę wstępu do informatyki, analizy informacji i zabezpieczania dowodów czy zarządzania bezpieczeństwem informacji. Zajęcia prowadzone są przez praktyków zawodowych, którzy za pomocą analizy studium przypadku i licznych gier edukacyjnych w przejrzysty sposób przekazują wiedzę.

Ten kierunek studiów powstał jako odpowiedź na wzrost zapotrzebowania rynku pracy na specjalistów w zakresie ochrony teleinformatycznych danych osobowych.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku cyberbezpieczeństwo w praktyce, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci studiów na kierunku cyberbezpieczeństwo w praktyce wyróżniają się wiedzą i umiejętnościami na temat zabezpieczania systemów informatycznych, analizowania czy informatyki śledczej. Znają rodzaje zagrożeń czy ataków i potrafią przeciwdziałać im.

Programują w języku Python, dbając o bezpieczeństwo baz danych. Wykazują się znajomością podstaw informatyki śledczej i najnowszych metod ataków czy zagrożeń dla systemów informatycznych. Analizują dane związane z ewentualnym wystąpieniem incydentu teleinformatycznego. Wykrywają i identyfikują związki między nimi. Sporządzają również raporty z przebiegu tych incydentów.

Wiedzą, jak postępować w przypadku zgłoszenia popełnienia przestępstwa do organów ścigania.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CYBERBEZPIECZEŃSTWO W PRAKTYCE

Studia na kierunku cyberbezpieczeństwo w praktyce, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU CYBERBEZPIECZEŃSTWO W PRAKTYCE

Po ukończeniu kształcenia na tym kierunku uczestnicy są przygotowani do pracy w organach odpowiedzialnych za ściganie przestępstw teleinformatycznych, w instytucjach państwowych oraz w biznesie w zakresie cyberbezpieczeństwa. Odnajdą się też w pracy związanej z administracją i bezpieczeństwem systemów komputerowych czy opracowywaniem polityk bezpieczeństwa.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku cyberbezpieczeństwo w praktyce

  • szkoleniowiec z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego w firmach lub instytucjach,
  • organy ścigania,
  • instytucje państwowe,
  • własna działalność gospodarcza w obszarze związanym z cyberbezpieczeństwem.

Kształcenie na tym kierunku powstało jako odpowiedź na dynamiczny wzrost zagrożeń dla systemów teleinformatycznych oraz dla danych użytkowników. Uczestnicy zyskują więc kompleksowe przygotowanie do podjęcia zatrudnienia w tym zakresie.

Komentarze (0)