Studia rolnicze

Największy wybór studiów

rolnicznych w Polsce

Odkryj ponad 20 kierunków rolnicznych i sprawdź gdzie możesz studiować 

 

 

2021

Dodaj do ulubionych

Studia rolnicze 2021

Studia rolnicze w Polsce to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia rolnicze to niemała przestrzeń kształcenia, która dzieli się na poszczególne dyscypliny. Dzięki podziałowi studenci mogą wybrać konkretną dziedzinę i pozyskiwać specjalistyczną wiedzę w jej zakresie. Studia rolnicze to nie tylko Rolnictwo. To także kierunki związane z hodowlą zwierząt, inżynierią środowiska, czy technologią roślin. Studia rolnicze, jako obszar kształcenia dostosowany do potrzeb i wymagań współczesnego rynku, coraz częściej wzbogacane są o elementy takie jak ekonomia, prawo, czy zarządzanie, aby jeszcze lepiej i łatwiej odnaleźć się w przestrzeni zawodowej.

Popularne kierunki rolnicze: rolnictwo, inżynieria rolnicza, weterynaria, rybactwo, leśnictwo.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

Studia rolnicze to zbiór różnorodnych kierunków, a różnorodność szerzej otwiera perspektywy zawodowe. Jak sama nazwa podpowiada, absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w szeroko pojętym rolnictwie, obejmującym produkcję roślinną, ochronę środowiska, biologię i ekonomikę rolnictwa, a także w działach współpracujących: produkcji zwierzęcej, ogrodnictwie, przemyśle spożywczym, melioracjach, czy mechanizacji rolnictwa. Na tym jednak nie koniec.

Osoby z dyplomem w kieszeni mogą pracować również w jednostkach naukowo- badawczych, laboratoriach diagnostycznych i analitycznych, administracji samorządowej, przedsiębiorstwach hodowlanych, zakładach spółdzielczych, ośrodkach doradztwa rolniczego.

Rolnictwo w XXI wieku oprócz wiedzy biologicznej i chemicznej wymaga również doskonałej znajomości marketingu, zarządzania, ekonomii i nowoczesnych technologii. Tego właśnie nauczysz się studiując rolnictwo oraz inne, pokrewne kierunki.

czytaj dalej wszystko o studiach rolniczych

KIERUNKI ROLNICZE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI ROLNICZE

Miasto
SORTOWANIE:
A
B
D
E
F
G
H
I
K
L
M
O
P
R
S
T
U
Z
Ż
Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA ROLNICZE

Miasto
SORTOWANIE:

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

ZOBACZ, CO WYBIERAJĄ INNI

Miasto
SORTOWANIE:

POKAŻ WSZYSTKIE

STUDIA ROLNICZE - PODYPLOMOWE

Miasto
SORTOWANIE:
A
D
E
F
florystyka - studia podyplomowe
G
H
I
K
kwarantanna - studia podyplomowe
M
N
O
P
pszczelarstwo - studia podyplomowe
R
rolnictwo - studia podyplomowe
S
T
terapia ogrodnicza - studia podyplomowe
U
urządzanie lasu - studia podyplomowe
Z
Rozwiń

Trzeba wiedzieć

Jak wyglądają studia rolnicze

Jak wyglądają studia rolnicze

Studia rolnicze

Podczas studiów na kierunku rolnictwo, poznasz od podstaw zasady prowadzenia nowoczesnego gospodarstwa rolnego. Studia mają charakter przyrodniczo-techniczny: obejmują podstawowe dyscypliny przyrodnicze, ale także wiedzę z zakresu produkcji roślinnej i zwierzęcej, ekonomiki i organizacji gospodarstw, rynku produktów rolniczych i zastosowań informatyki w rolnictwie.  
Studiując kierunek „inżynieria precyzyjna w produkcji rolno-spożywczej” zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu stosowania zaawansowanych technologii w produkcji rolniczej i przetwórstwie rolno-spożywczym. Kierunek "technika rolnicza i leśna" łączący z kolei wiedzę techniczną z wiadomościami z dziedziny rolnictwa, leśnictwa i ekologii. 
Kolejny z kierunków rolniczych - agrobiznes to interdyscyplinarny kierunek studiów, umożliwiający zdobycie profesjonalnej wiedzy z zakresu rolnictwa oraz skutecznego prowadzenia gospodarstwa. W trakcie studiów otrzymasz wiedzę zarówno z zakresu technologii produkcji roślinnej i zwierzęcej, ale również z zakresu zarządzania gospodarstwem rolnym oraz przedsiębiorstwem branży przetwórstwa rolnego. Agrobiochemia to kolejny interdyscyplinarny kierunek, który łączy nauki chemiczne i biologiczne z rolnictwem.
 
 
 

 

 

Jakie wymagania / co zdawać na maturze

Jakie wymagania / co zdawać na maturze

Podczas rekrutacji na studia rolcznicze pod uwagę brane są przedmioty maturalne z:

 • biologii,
 • chemii,
 • matematyki,
 • fizyki,
 • geografii,
 • języka obcego nowoczesnego.

 

Jaka praca po kierunkach rolniczych

Jaka praca po kierunkach rolniczych

Kończąc studia rolnicze zdobędziesz praktyczne przygotowanie do samodzielnego prowadzenia gospodarstwa rolnego.

Pracy szukać możesz również w agrobiznesie, organizacjach zajmujących się ochroną i odnową środowiska, inspekcjach ochrony środowiska, redakcjach czasopism rolniczych.

Będziesz również przygotowany do podjęcia pracy w administracji rolnej, usługach i doradztwie rolniczym, w administracji rządowej i samorządowej związanej z rolnictwem,  przedsiębiorstwach zajmujących się skupem i obrotem płodami rolnymi.

 

Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej:

 • rolnik;
 • hodowca;
 • laborant badający jakość upraw;
 • przedstawiciel handlowy;
 • ogrodnik itd.
 • technolog żywności;
 • leśnik;
 • zootechnolog;
 • biotechnolog.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

 

ODKRYJ STUDIA ROLNICZE

Miasto
SORTOWANIE:

Komentarze (0)