Psychologia studia niestacjonarne Warszawa

Psychologia studia niestacjonarne Warszawa

Psychologia studia niestacjonarne Warszawa

Studia niestacjonarne w Warszawie

na kierunku psychologia 

Odkryj psychologię w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Psychologia studia niestacjonarne Warszawa 2021| woj. mazowieckie

Studia na kierunku Psychologia w Warszawie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5 lat (jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Psychologia studia niestacjonarne Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek psychologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Jednostka prowadząca

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne
Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

Jednostka prowadząca

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne
Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

Jednostka prowadząca

Psychologia +

Filia w Bełchatowie stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat,
tryb: niestacjonarne

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat,
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku psychologia

Uczelnie, gdzie psychologia jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie

Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Collegium Civitas w Warszawie

Collegium Civitas w Warszawie

Jednostka prowadząca

Socjologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku socjologia

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Jednostka prowadząca

Ile kosztują studia niestacjonarne na kierunku psychologia

Podjęcie studiów niestacjonarnych na kierunku Psychologia wiąże się z obowiązkiem wnoszenia regularnych opłat za czesne. Cena każdego semestru nauki uzależniona jest od odgórnych ustaleń każdej z uczelni w Warszawie, dlatego celem zgłębienia bardziej szczegółowych informacji, warto zajrzeć na stronę internetową poszczególnych uczelni.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Psychologia w Warszawie - zasady rekrutacji

Gdzie studiować na kierunku psychologia w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek psychologia w Warszawie

 

Jak wyglądają studia niestacjonarne na kierunku Psychologia w Warszawie

Charakter i jednocześnie jedna z zalet studiów niestacjonarnych na kierunku psychologia pozwala każdemu studentowi na równoległe podjęcie zobowiązań zawodowych oraz kształcenia na wybranej uczelni wyższej. Edukacja na Psychologii w opisywanym trybie odbywa się w weekendy. Częstotliwość spotkań jest uzależniona od indywidualnych ustaleń danej uczelni, najczęściej jednak zjazdy odbywają się w każdy lub co drugi weekend każdego miesiąca.

Przed studentami, którzy zdecydowali się na zgłębianie wiedzy w ramach studiów niestacjonarnych, czeka nie lada wyzwanie, polegające na obowiązku przyswojenia obszernego materiału, prezentowanego w trakcie całodziennych zajęć i wykładów. Warto pamiętać, że w razie wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości, wykładowcy proponują kontakt mailowy lub spotkania na weekendowych dyżurach w godzinach korzystnych dla każdego studenta.

Przyczyny ludzkich zachowań, geneza powstawania konkretnych emocji i uczuć, a także biologiczne podstawy, warunkujące kształtowanie osobowości i charakteru, stanowią przedmiot zainteresowania zarówno badaczy, jak i ludzi spoza kręgu psychologicznego. Z tego względu studia na kierunku Psychologia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i każdego roku otwierają hierarchię kierunków, które są najczęściej wybierane przez świeżo upieczonych maturzystów.

Kandydaci, którzy chcą podjąć Psychologię w Warszawie w trybie niestacjonarnym, staną przed koniecznością wyboru jednej z uczelni, które podejmują się kształcenia na tym kierunku. Jednak niezależnie od podjętej decyzji, kształcenie zapewni uzyskanie całego wachlarza pragmatycznej wiedzy i umiejętności.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Kierunki studiów w Warszawie cechują się różnorodnością, wynikającą z ich specyfiki. Psychologia wyróżnia się interdyscyplinarnym podejściem do prezentowanych zagadnień, przez co jest uznawana za dziedzinę wszechstronną. Istnieje wiele uczelni w Warszawie, które zdecydowały się umożliwić studentom podjęcie tego kierunku w trybie niestacjonarnym, dlatego siatka studiów z pewnością będzie się nieco różniła, w zależności od tego, na jaki ośrodek akademicki się zdecydujesz. Jednak siatka studiów większości uczelni będzie tworzona przez następujące przedmioty: historia myśli psychologicznej, logika, filozofia, neurobiologia, procesy poznawcze, interwencje kryzysowe.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku psychologia w Warszawie możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia jednolite (jednolite magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku psychologia w Warszawie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich, których program kształcenia trwa 5 lat (10 semestrów).

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Poszczególne ośrodki akademickie starają się podążać za najnowszymi rozwiązaniami edukacyjnymi, dlatego oferują kształcenie także online, to jest naukę przez Internet. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Dla kogo te studia

Studia na kierunku Psychologia w Warszawie każdego roku przyciągają bardzo wielu kandydatów i tym samym są uznawane za najbardziej oblegany kierunek. Jednak z niewiadomych przyczyn część aplikantów nie posiada odpowiednich predyspozycji do zgłębiania tej dziedziny, przez co nauka staje się dla nich męcząca, a wykonywany zawód pozbawiony satysfakcji. Aby uniknąć podobnych konsekwencji, warto wybrać Psychologię świadomie. Idealny kandydat na ten kierunek powinien cechować się umiejętnością aktywnego słuchania ludzi, dobrze rozwiniętą empatią oraz zamiłowaniem do nauki przedmiotów przyrodniczych, takich jak biologia i chemia. Jeśli twoje predyspozycje i zainteresowania pokrywają się z powyższymi czynnikami, aplikuj na jedną z uczelni w Warszawie.

 

4. Program studiów i przedmioty

Siatkę studiów na kierunku Psychologia w Warszawie można podzielić na dwa bloki zajęć tematycznych. Pierwszy z nich i jednocześnie dominujący podczas pierwszych dwóch lat nauki, jest tworzony głównie przez wykłady teoretyczne. Mają one za zadanie zapoznać studentów z podstawami dziedzin kształtujących współczesne poglądy psychologiczne oraz z historią myśli psychologicznej i filozofii, jakie obowiązywały w ubiegłych latach.

Zajęcia praktyczne najczęściej odbywają się pod okiem psychologów pracujących w zawodzie, a więc mających doświadczenie w udzielaniu profesjonalnej pomocy psychologicznej. Zatem każdy ze studentów będzie miał okazję wziąć udział w rozwijających ćwiczeniach, kształtujących empatię i odpowiednie podejście do każdego klienta.

Ile trwają studia niestacjonarne na kierunku Psychologia w Warszawie

Ile trwają studia niestacjonarne na kierunku Psychologia w Warszawie

Studia na kierunku Psychologia w Warszawie trwają 5 lat (studia jednolite magiterskie).

Jednym z głównych czynników, wyróżniających Psychologię spośród innych kierunków studiów jest czas jej trwania. Zgłębienie kierunkowych treści oraz nabycie konkretnych umiejętności praktycznych, dzięki którym absolwenci dostają możliwość podjęcia pracy jako psycholog, wymaga wiele zaangażowania, dlatego czas przeznaczony na wykształcenie przyszłych absolwentów musi być odpowiednio długi.

Psychologia występuje jedynie w formie studiów jednolitych magisterskich, co w praktyce oznacza, że każdy student zmierzy się z trwającym pięć lat cyklem kształcenia, podzielonym na dziesięć semestrów. Po tym czasie absolwenci otrzymują dyplom potwierdzający uzyskanie wyższego wykształcenia oraz, co za tym idzie, uprawnienia do podjęcia pracy w zawodzie.

Jaka praca po studiach niestacjonarnych na kierunku Psychologia w Warszawie

Jaka praca po studiach niestacjonarnych na kierunku Psychologia w Warszawie

Ukończenie Psychologii w trybie niestacjonarnym zapewni każdemu absolwentowi szeroki wachlarz możliwości zawodowych, a kształtowanie swojej ścieżki pracy rozpocznie się wraz z podjęciem konkretnej specjalności w trakcie edukacji na jednej z uczelni. Nie ulega wątpliwości, że zawód psychologa staje się niezwykle potrzebny, biorąc pod uwagę częstość występowania wszelkich zaburzeń psychicznych wśród społeczeństw na całym świecie, dlatego kończąc ten kierunek zyskujesz pewność stabilnego zatrudnienia.

Psychologowie kliniczni oraz ci, których głównym tematem zainteresowania jest medyczny i biologiczny aspekt, warunkujący funkcjonowanie człowieka, odnajdą się w pracy w pracowniach diagnostycznych, gabinetach terapeutycznych, szpitalach z oddziałami psychiatrycznymi, domach pomocy społecznej oraz hospicjach i oddziałach onkologicznych.

Jeżeli w trakcie nauki na studiach zdecydowałeś się na zgłębianie specjalności dotyczącej coachingu i poradnictwa zawodowego, bez trudu odnajdziesz się w zawodzie terapeuty w gabinetach związanych z udzielaniem porad motywacyjnych oraz międzynarodowych korporacjach na stanowisku mówcy motywacyjnego dla pracowników.

Innymi alternatywami zawodowymi, które mogą cię zainteresować, są: praca w zakładach karnych i poprawczych, domach dziecka, specjalistycznych poradniach diagnostycznych, mass mediach, magazynach psychologicznych na stanowisku redaktorskim, własnej działalności gospodarczej, polegającej na prowadzeniu gabinetu psychologicznego.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Psychologia w Warszawie

W procesie rekrutacji na kierunek psychologia w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Ustalenia w obrębie procesu rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranej uczelni oraz ulegać pewnym zmianom na przestrzeni czasu. Dlatego jeżeli chcesz rozpocząć Psychologię z pełną świadomością, zapoznaj się ze stroną internetową wybranego ośrodka edukacyjnego w Warszawie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Psychologia w Warszawie

Głównym celem kształcenia, jakim wyróżniają się studia niestacjonarne w Warszawie na kierunku Psychologia, jest uposażenie przyszłych absolwentów w szeroką i dobrze ugruntowaną wiedzę, popartą konkretnymi umiejętnościami praktycznymi, w zakresie udzielania profesjonalnej pomocy psychologicznej, interwencji kryzysowych, diagnozy oraz terapii pacjentów zmagających się z różnorodnymi problemami natury emocjonalnej, behawioralnej oraz psychicznej. Pomoc klientom wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i wymaga odpowiedniego zaangażowania, dlatego zanim aplikujesz na ten kierunek, upewnij się, czy:

 • Kontakt z drugim człowiekiem jest dla ciebie przyjemnością,
 • znajomi zwykle kierują się do ciebie po wsparcie emocjonalne,
 • interesujesz się motywacjami ludzkich zachowań, uczuć i emocji.

 

Jeżeli twoją odpowiedzią jest trzykrotne „tak”, powinieneś zapoznać się z ofertą edukacyjną, jaką prezentują poszczególne uczelnie w Warszawie i wybrać ten, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom. 

 

Zapisy na studia

Żeby rozpocząć studia psychologiczne w Warszawie, należy wziąć udział w elektronicznej rejestracji kandydatów. Wypełniając formularz aplikacyjny, znajdujący się na stronie każdej warszawskiej uczelni, należy podać swoje dane osobowe, wyniki uzyskane na egzaminie dojrzałości oraz uiścić opłatę rekrutacyjną. Warto się pospieszyć, gdyż chętnych do podjęcia tego kierunku nie brakuje. Zazwyczaj każdego roku liczba zgłoszeń przewyższa liczbę dostępnych miejsc na konkretnej uczelni.

Po ujrzeniu własnego nazwiska na liście przyjętych na studia, obowiązkowe jest terminowe dostarczenie pliku takich dokumentów, jak:

 • fotografia do legitymacji,
 • dowód osobisty,
 • kserokopia świadectwa maturalnego,
 • formularz aplikacyjny.

 

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Psychologia w Warszawie

Wybór przyszłego kierunku kształcenia bardzo często obfituje w wątpliwości. Młodzi ludzie stają wówczas przed koniecznością podjęcia decyzji, której skutki będą zauważalne przez kilka najbliższych lat. Z pomocą przychodzą opinie starszych kolegów.

 

Karolina, studentka piątego roku Psychologii w Warszawie, mówi:

„Psychologia to kierunek dla tych, których interesuje ludzka natura. Na początku kształcenia spotkasz się z wieloma przedmiotami teoretycznymi, dopiero później będziesz uczęszczać na praktyczne zajęcia zarówno na uczelni, jak i specjalistycznych placówkach, dzięki czemu nabierzesz pierwszego doświadczenia. Psychologia to niezwykle rozwijająca dziedzina, której studiowanie mogę polecić każdemu zainteresowanemu.”

Kierunki psychologiczne i społeczne w Warszawie

slawistyka
Rozwiń

Popularne kierunki psychologiczne i społeczne niestacjonarne w Warszawie

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK PSYCHOLOGIA

Komentarze (0)