Psychologia studia jednolite magisterskie - Warszawa

Psychologia studia jednolite magisterskie - Warszawa

Psychologia studia jednolite magisterskie - Warszawa

Studia jednolite w Warszawie

psychologia

Odkryj psychologię w Warszawie i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Psychologia studia jednolite magisterskie Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Psychologia w Warszawie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5 lat (jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Psychologia studia jednolite magisterskie - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek psychologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Jednostka prowadząca

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

Jednostka prowadząca

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

Jednostka prowadząca

Psychologia +

Filia w Bełchatowie stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku psychologia

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek psychologia w Warszawie?

Musisz mieć świadomość, że studia na kierunku psychologia cieszą się od wielu lat niegasnącą popularnością. W praktyce oznacza to, że na listach osób przyjętych znajdują się wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich. Jeśli chcesz być jednym z nich, to na maturze musisz zdawać przedmioty takie jak: biologia, chemia, matematyka, WOS, język polski, czy język obcy nowożytni.

Zapoznaj się także z ofertą uczelni prywatnych – tam warunki rozpoczęcia studiów działają trochę inaczej, ponieważ wystarczy twoja zdana matura. W przypadku dużej liczby osób chętnych odbywa się konkurs świadectw.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Psychologia w Warszawie - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA?

Tajniki ludzkiej psychiki fascynują nas od początku istnienia. Uwielbiamy analizować motywacje naszych zachowań, przyglądać się emocjom, obserwować reakcje obronne organizmu. Dziś także coraz częściej dostrzegamy korelacje pomiędzy zdrowiem a psychiczną równowagą. Dążmy do tego, by dbać nie tylko o zewnętrzne ciało, lecz także o wewnętrzną harmonię. To ona w dużej mierze sprawia, że możemy czerpać z życia to, co najlepsze. Jeśli nie potrafimy poradzić sobie z obciążeniami naszej psychiki, coraz częściej zwracamy się w stronę specjalistów, czyli psychologów.

Psychologia jako nauka zajmuje się w najogólniejszym rozumieniu badaniem i analizą ludzkich zachowań. Osoby, które posługują się w swojej pracy narzędziami psychologicznymi, powinny być otwarte, tolerancyjne, empatyczne. Ważna jest tutaj także wrażliwość na ludzkie cierpienie oraz doskonała umiejętność pracy z drugim człowiekiem. To jedne z ważniejszych predyspozycji, ale psychologowie muszą dysponować także doskonałym warsztatem teoretycznym. Jeśli i ciebie fascynuje zatem to, jak funkcjonuje ludzka psychika, wybierz studia psychologiczne.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku psychologia w Warszawie możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia jednolite (jednolite magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku psychologia w Warszawie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich, których program kształcenia trwa 5 lat (10 semestrów).

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Każdego roku o miejsce na studiach psychologicznych walczy nie jeden absolwent szkoły średniej. To pokazuje, jak dużą popularnością cieszy się ten typ kształcenia. Dlatego też uczelnie w Warszawie przygotowują ofertę, która będzie atrakcyjna pod względem formalnym. W praktyce oznacza to, że studia psychologiczne będziesz mógł rozpocząć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Zastanów się, który z nich lepiej spełni twoje potrzeby. Weź jedynie pod uwagę, że studia niestacjonarne wiążą się z uiszczaniem opłat za czesne.

Kierunki studiów takie jak psychologia powinny być wybierane przez osoby, które fascynują tajniki funkcjonowania ludzkiej psychiki. Pierwsze lata kształcenia na tym kierunku mają jednak formę przygotowawczą, która będzie mogła być rozszerzona podczas kolejnych semestrów nauki. Wśród tych przedmiotów podstawowych można przykładowo odnaleźć:

 • wstęp do psychologii
 • logikę
 • filozofię
 • statystykę

 

Kolejne lata nauki na studiach psychologicznych obfitować będą w przedmioty, przedstawiające funkcjonowanie poszczególnych odmian tej nauki. Studenci zapoznawać się będą zatem z:

 • psychoterapią
 • psychologią eksperymentalną
 • historią myśli psychologicznej
 • psychologią sądową
 • neuropsychologią kliniczną
 • psychologią mediów i transportu

 

Warto podkreślić, że studia psychologiczne powinny mieć przede wszystkim wymiar praktyczny. Tylko wtedy studenci otrzymają niezbędne kompetencje zawodowe, które pozwolą na aktywną pracę, przynoszącą zamierzone efekty.

Ile trwają studia jednolite magisterskie na kierunku psychologia w Warszawie?

Studia na kierunku Psychologia w Warszawie trwają 5 lat (studia jednolite magiterskie).

Studia psychologiczne zaliczają się w Polsce do grona kierunków jednostopniowych. Dzieje się tak dlatego, ponieważ program dydaktyczny jest wyjątkowo potężny, a pierwsze lata nauki mają charakter zgłębiania podstawowych zagadnień. Dlatego też jeśli wybierzesz studia w na kierunku psychologia, to uczyć się będziesz przez pięć lat. Na zakończenie nauki przystąpisz do obrony pracy dyplomowej, dzięki czemu uzyskasz prestiżowy tytuł magistra psychologii. Wtedy też będziesz mógł w pełni zadbać o rozwój swojej kariery zawodowej.

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA?

Uczelnie w Warszawie przygotowują taką propozycję kształcenia, która zapewni swoim studentom najlepsze perspektywy intelektualnego rozwoju. Oprócz doskonale przygotowanych programów studiów czekać będzie także na ciebie bogata oferta praktyk i staży. To dzięki niej będziesz mógł budować swoje doświadczenie już podczas jednolitego kształcenia. Pamiętaj, że twoje zatrudnienie będzie zależne także od wybranej przez ciebie specjalizacji.

Jako psycholog znajdziesz pracę przede wszystkim w:

 • placówkach specjalistycznej opieki zdrowotnej
 • szpitalach  
 • klinikach

 

Zatrudnienie znajdziesz także w poradniach psychologicznych, gdzie będziesz mógł prowadzić wszelkiego rodzaju terapie (zarówno indywidualne, dla dzieci, par, czy grupowe). Będziesz mógł także pracować w różnych placówkach edukacyjnych, fundacjach, czy organizacjach pozarządowych.

Gdzie studiować na kierunku psychologia (studia jednolite) w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek psychologia (studia jednolite) w Warszawie

 

Co warto sprawdzić, idąc na studia jednolite magisterskie na kierunku psychologia w Warszawie?

Chcesz rozpocząć studia na kierunku psychologia? Zastanów się zatem na początku, czy ten konkretny profil kształcenia dostosowany jest do twoich oczekiwań. Osoby, które wybierają kształcenie psychologiczne zdecydowanie powinny cechować się otwartością, komunikatywnością czy empatią. Nie każdy bowiem czuje powołanie do wykonywania tak odpowiedzialnych zawodów.

Pamiętaj również o tym, że studia w Warszawie na kierunku psychologia cieszą się naprawdę dużą popularnością. Każdego roku o miejsca na listach osób przyjętych walczą setki osób. Dlatego też zorientuj się odpowiednio wcześnie, jakie przedmioty zdawać podczas egzaminów maturalnych. To od nich zależy, czy rozpoczniesz swoje wymarzone kształcenie wyższe.

Sprawdź również, jak wyglądają kwestie formalne związane z rekrutacją. One również mają znaczenie – zaniedbania w tym obszarze mogą sprawić, że nie zostaniesz przyjęty na studia. Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim na termin uiszczania opłat rekrutacyjnych oraz na czas dostarczania do dziekanatów odpowiedniego pliku dokumentów.

Czy warto iść na studia jednolite magisterskie na kierunku psychologia w Warszawie?

Zastanawiasz się, czy warto iść na studia na kierunku psychologia, skoro każdego roku aż tyle osób marzy o tym, by znaleźć się na listach osób przyjętych? Wszystko oczywiście zależy od twoich indywidualnych preferencji. Jedno jest pewne – jeśli wybierzesz kształcenie w Warszawie, to nad jakością twojej nauki czuwać będą najlepiej do tego przygotowani specjaliści.

Co więcej – kierunki takie jak psychologia warto wybrać przede wszystkim wtedy, jeśli są one sprzężone z zainteresowaniami. Wtedy też znacząco rośnie szansa, że nauka przynosić ci będzie satysfakcję – zgłębiać będziesz nie tylko tajniki ludzkiego umysłu, lecz poznasz różnorodne nurty psychologiczne czy uczyć się będziesz jak wygląda prowadzenie psychoterapii.

Studia na kierunku psychologia warte są również rozważenia ze względu na rozwój zawodowy po zakończeniu nauki. Absolwenci warszawskich uczelni mogą zadbać o dynamiczny rozwój kariery, dziś bowiem zdobycze nauk psychologicznych mają zastosowanie w wielu – często odmiennych – dziedzinach.

Studia jednolite magisterskie niestacjonarne na kierunku psychologia w Warszawie

Dziś uczelnie w Warszawie coraz częściej przygotowują ofertę studiów niestacjonarnych. Dotyczy to również kierunków takich jak psychologia. Pamiętaj jednak o tym, że jeśli wybierasz kształcenie w tym trybie, musisz liczyć się z uiszczaniem opłat za czesne. Przeanalizuj zatem odpowiednio wcześnie swoją sytuację finansową.

Studia niestacjonarne, będą doskonałym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na zwiększeniu elastyczności nauki. Ten tryb daje taką możliwość, ponieważ zajęcia odbywają się wtedy najczęściej podczas weekendowych zjazdów naukowych. To właśnie wtedy odbywają się wykłady oraz zajęcia praktyczne. Studenci mogą również skonsultować swoje wątpliwości bezpośrednio z wykładowcami.

Pamiętaj jednak o tym, większa elastyczność nauki nie jest tożsama z mniejszym naciskiem na jakość zdobywanej wiedzy i kwalifikacji. Studia niestacjonarne pozwalają na zupełnie inną organizację, ale wymagają przy tym znacznego zdyscyplinowania i trudnej umiejętności samodzielnej nauki.

Kierunki psychologiczne i społeczne w Warszawie

slawistyka
Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK PSYCHOLOGIA

Komentarze (0)