Studia informatyczne Warszawa

Studia informatyczne Warszawa

Studia informatyczne Warszawa

Największy wybór studiów

informatycznych w Warszawie

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia informatyczne Warszawa | woj. mazowieckie

Studia informatyczne w Warszawie to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym) lub onlineSpecyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie są Studia informatyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INFORMATYCZNE W WARSZAWIE

SORTOWANIE:
A
B
C
D
E
F
G
H
I
M
P
R
S
T
U
Z
Rozwiń

KIERUNKI INFORMATYCZNE W WARSZAWIE

Rozwiń

Rekrutacja i wymgania na studia informatyczne w Warszawie

Aby dostać się na studia informatyczne w Warszawie należy przygotować się do egzaminu dojrzałość z matematyki – to królowa nauk jest decyzyjną w tej kwestii, choć wspiera ją wiele przedmiotów, którym warto poświęcić uwagę.

Przede wszystkim w parze z nią idą języki obce, które są podbudową dobrych wyników.

Progi punktowe na kierunki informatyczne są naprawdę wysokie, dlatego przyłóżcie się porządnie do nauki, jeśli realnie myślicie o wyborze ścieżki informatycznej kariery w swoim życiu.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia informatyczne niestacjonarne w Warszawie

Powiedzenie, że studia informatyczne należą do popularnych nie odda prawdziwej skali zainteresowania tą przestrzenią kształcenia. Jest ona tak duża, że wiele stołecznych uczelni oferuje kierunki związane z szeroko pojętą informatyką, otwierając nowe specjalizacje.

Zaskoczeniem może być jedynie fakt, iż nie wszystkie kierunki kształcenia realizowane są w formie niestacjonarnej. Aby podjąć naukę w tym trybie należy znaleźć odpowiednią uczelnię. Gdy wybierzemy odpowiednią szkołę wyższą oraz kierunek może być pewni, że pozyskamy identyczną wiedzę i umiejętności w stosunku do studiów stacjonarnych.

Na fundamencie programu nauczania nie powinni występować żadne różnice, ponieważ nauka w obu formach prowadzi do osiągnięcia tych samych efektów oraz przygotowania do wykonywania określonych obowiązków zawodowych.

To, co odróżnia studia informatyczne niestacjonarne od stacjonarnych to intensywność i sposób nauki. Studenci niestacjonarni, z racji odbywania zajęć w weekendy zazwyczaj co dwa tygodnie, muszą przygotować się na znacznie większą samodzielność w aspekcie poszukiwania wiadomości i pogłębiania wiedzy.

Mówiąc wprost, na studiach niestacjonarnych nie ma czasu na to, aby jakieś zagadnienie omawiać dłużej, czy też powtarzać, jeśli sprawia trudności. Studia informatyczne niestacjonarne opierają się na nauce we własnym zakresie, co stanowi dobry trening niezbędnych dzisiaj umiejętności.

Wyszukiwanie informacji na własną rękę jest bardzo często poszukiwaną kompetencją w miejscu pracy. Chociażby z tego względu niestacjonarne studia informatyczne mogą być celnym wyborem.

czytaj dalej studia informatyczne niestacjonarne (zaoczne) w Warszawie

POPULARNE KIERUNKI NIESTACJONARNE W WARSZAWIEPOLECANE DLA CIEBIE

STUDIA INFORMATYCZNE W WARSZAWIE - PODYPLOMOWE

A
B
C
D
E
F
G
I
J
K
M
O
P
S
T
Z
Rozwiń

Jak wyglądają studia informatyczne w Warszawie

Informatyk – pierwsze skojarzenie? Domownik, komputer, ciężki kontakt, utrudniona komunikacja, dobrze zarabiający, zapracowany. Informatycy stanowią rdzeń mózgu XXI wieku.

Technologie informatyczne, komputerowe zmieniają się tak szybko, że Ci, którzy nie są związani zawodowo z komputerami, po prostu za nimi nie nadążają. Dziś, już mało kto jest w stanie skorzystać z wszystkich funkcji komputera, telefonu czy super telewizora. Informatycy zmieniają świat poprzez opracowywanie coraz to nowszych technologii, narzędzi i ich wdrażanie w życie (choć ta część zadania w dużej mierze leży w rękach ekonomistów i marketingowców).

Studia informatyczne mają na celu wdrożenia maturzystów w świat zaawansowanych technologii – studia te nie mają końca. W informatyce tak szybko się wszystko zmienia, że nie można przystanąć ani na chwilę, by złapać oddech i odpocząć, bo już może ominąć nas rewolucyjna zmiana algorytmu Googla czy najnowsza aplikacja.

Jest tak dużo zmian, że informatyk już praktycznie nie może pracować sam, bo najzwyczajniej w świecie nie nadąży – potrzebny jest cały zespół osób do zbierania danych, do ich analizy, projektowania zmian i ich realizacji, a potem do testowania! Praca informatyka wbrew pozorom jest pracą bardzo twórczą i wymaga nie lada kreatywności. 

 

Dlaczego warto realizować studia informatyczne w Warszawie? Ano, może dlatego, że same studia gwarantują znalezienie dobrze płatnej pracy, a Warszawa na dodatek jest jednym z dwóch głównych ośrodków nowych technologii.

Choć Bill Gates przylatywał póki co do Wrocławia, a nie do naszej stolicy… to i tak w Warszawie swoje siedziby mają największe firmy informatyczne, w których, będąc dobrymi informatykami, za pewne bez problemu znajdziecie zatrudnienie. Informatyka to dział, który się dynamicznie rozwija i wciąż się bogaci. Polecamy więc wybór studiów informatycznych w Warszawie.

 

Typ studiów

Studia informatyczne w Warszawie możemy podzielić na:

 • studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)
 • studia jednolite magisterskie
 • studia II stopnia (magisterskie)

 

Chcesz wybrać jeden z najpopularniejszych typów, jeśli chodzi o kształcenie wyższe? Jeśli poważnie myślisz o studiach informatycznych w Warszawie, to swoją przygodę z tymi kierunkami zaczniesz od studiów I stopnia. Czas ich trwania może się różnić w zależności od uczelni. Studia I na uniwersytetach trwają 3 lata, a na politechnikach 3,5 roku. Naukę I stopnia skończysz także z innym tytułem – licencjata lub inżyniera.

Jeśli chcesz dalej rozwijać swoją wiedzę i umiejętności, wybierz studia II stopnia. Na uniwersytecie będziesz się kształcić przez kolejne 2 lata, na politechnice – 1,5 roku. Niezależnie jednak od uczelni na zakończenie nauki otrzymacie tytuł magistra, który otworzy przed wami różnorodne drzwi zawodowego rozwoju.

Informatyka to także jeden z kierunków, który możesz rozpocząć na studiach jednolitych magisterskich. To propozycja kształcenia stworzona z myślą o osobach, które chciałyby wykształcenie techniczne połączyć ze studiami wojskowymi, które trwają 5 lat (10 semestrów).

 

 

Tryb studiów

Jeśli wybierzesz studia informatyczne w Warszawie, będziesz mógł kształcić się również w różnych trybach. Masz do wyboru:

 • studia stacjonarne (dzienne);
 • studia niestacjonarne (zaoczne);
 • studia online.

 

Każdy z tych trybów jest na swój sposób atrakcyjny! Podczas kształcenia stacjonarnego wiedzę będziesz zdobywać w sposób regularny od poniedziałku do piątku, a na publicznej uczelni unikniesz opłat za czesne.

Studia niestacjonarne, dzięki temu, że zajęcia odbywają się podczas weekendowych zjazdów naukowych, pozwolą ci na łączenie różnych aktywności.

Studia online z kolei gwarantują bardzo dużą elastyczność, dzięki temu, że większość materiałów dydaktycznych będzie na ciebie czekać na platformach e-learningowych.

czytaj dalej studia w Warszawie

 

 

Najpopularniejsze kierunki studiów informatycznych w Warszawie:

Studia informatyczne w Warszawie cieszą się od wielu lat niegasnącą popularnością. Kierunki z tego obszaru są bowiem w stanie zapewnić nie tylko doskonałe wykształcenie, lecz także świetną i satysfakcjonującą pracę. Co więcej – na aktualnym rynku zatrudnienia wciąż potrzebni są specjaliści z tego obszaru.

Uczelnie w Warszawie bacznie przyglądają się tym tendencjom, dlatego też oferta studiów informatycznych jest tak bogata. Dzięki temu możesz mieć pewność, że na pewno uda odnaleźć ci się coś, co spełni twoje intelektualne oczekiwania. Wśród propozycji znalazły się bardziej tradycyjne kierunki takie jak: informatyka, analiza danych czy informatyka stosowana.

To jednak nie koniec bogatej oferty kierunkowej! Uczelnie w Warszawie dbają również o tym, by studenci mieli zapewnione internacjonalne wykształcenie. W praktyce oznacza to, że część kierunków jest stworzona w języku angielskim. Jeśli je wybierzesz, możesz mieć pewność, że swoją karierę będziesz mógł rozwijać nie tylko w Polsce, lecz także na arenie międzynarodowej.

 

Najpopularniejsze kierunki studiów informatycznych w Warszawie:

 • analiza danych – big data;
 • computer science;
 • informatyka;
 • informatyka stosowana;
 • master in big data science;
 • informatyka i ekonometria itd.

czytaj dalej kierunki studiów w Warszawie

 

Gdzie studiować studia informatyczne w Warszawie?

Jeśli wybierasz studia informatyczne w Warszawie, to czeka cię nie tylko wybór odpowiedniego kierunku, lecz także uczelni. Domyślasz się zapewne, że stolica ma do zaoferowania bardzo szerokie propozycje akademickie. Możesz mieć zatem pewność, że w Warszawie odnajdziesz nie tylko wymarzony kierunek, lecz także uczelnię.

Studia informatyczne możesz rozpocząć zarówno na uniwersytetach, jak i na politechnikach. Czekać na ciebie będą szkoły prywatne, jak i publiczne.

Przenalizuj szczegółowo każdą interesującą cię ofertę – dzięki temu będziesz mieć pewność, że studia rozpoczniesz na uczelni, która spełni twoje wszystkie intelektualne oczekiwania.

Jeśli zależy ci na wykształceniu inżynierskim, koniecznie zwróć się w stronę Politechniki Warszawskiej! To jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce, która każdego roku dba o wykształcenie doskonale przygotowanej do pracy grupy inżynierów! Zobacz, jaką ofertę kierunkową przygotował ten ośrodek akademicki. Porównaj to ze swoimi intelektualnymi oczekiwaniami i wybierz najlepiej jak się da!

 

Uczelnie, na których można studiować kierunki informatyczne w Warszawie:

 • Uniwersytet Warszawski;
 • Wojskowa Akademia Techniczna;
 • Akademia Leona Koźmińskiego;
 • Politechnika Warszawska;
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej;
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula;
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego;
 • Polsko-Japońska Szkoła Technik Komputerowych;
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego;
 • Wyższa Szkoła Bankowa;
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania;
 • Wyższa Szkoła Menedżerska;
 • Szkoła Główna Handlowa;
 • Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna;
 • Europejska Uczelnia Informatyczno-Ekonomiczna;
 • Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS;
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka;
 • Warszawska Wyższa Szkoła Informatyczna;
 • Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania;
 • Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna.

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

 

Jak wybrać studia informatyczne w Warszawie, aby mieć dobrą pracę?

Jeśli wybierasz studia informatyczne, możesz mieć pewność, że dobra praca będzie dla ciebie na wyciągnięcie ręki. Otrzymasz bowiem rzetelne wykształcenie, które docenione zostanie przez wielu pracodawców.

Studia informatyczne cieszą się tak dużą popularnością właśnie przez to, że na rynku zatrudnienia wciąż pojawiają się nowe, atrakcyjne oferty zatrudnienia.

Jeżeli ukończysz studia informatyczne możesz pracować nie tylko w szeroko rozumianej branży IT. Specjaliści związani z informatyką są potrzebni również w wielu innych branżach i sektorach przemysłowych. Informatycy, programiści, administratorzy baz danych mogą pracować w przedsiębiorstwach produkcyjnych czy dla prywatnych firm o różnorodnych profilach działalności. Zastanów się zatem nad tym, czym chciałbyś się zajmować w przyszłości – to może być dla ciebie pewien trop.

Dobra praca po studiach informatycznych powinna zagwarantować ci nie tylko pensję odzwierciedlającą twoje kwalifikacje. Znaczenie będzie mieć również to, czy firma, w której jesteś zatrudniony oferuje ci możliwość dalszego rozwoju. Pamiętaj, że informatyka to dyscyplina, która bardzo dynamicznie się rozwija, więc swoje umiejętności powinieneś nieustannie aktualizować.

 

Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej to między innymi:

 • informatyk;
 • programista;
 • administrator baz danych;
 • grafik;
 • front-end developer;
 • back-end developer;
 • teleinformatyk itd.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Warszawie?

Zapewne zorientowałeś się już, że oferta warszawskich uczelni w odniesieniu do studiów informatycznych jest potężna. To pokazuje, jak dużym zainteresowaniem cieszą się właśnie te kierunki studiów. Jeśli wiesz, że chcesz zdecydować się na jeden z nich, będziesz również musiał wybrać ośrodek akademicki w pełni dostosowany do swoich potrzeb. Jak to zrobić? Od czego uzależnić decyzję? Na co zwrócić uwagę? Większość maturzystów nie zna odpowiedzi na te pytania.

Prezentujemy zatem garść porad, które sprawią, że być może twoja decyzja będzie dużo łatwiejsza. Na początku zastanów się, jakie masz oczekiwania względem uczelni wyższej. Pamiętaj, że jeśli wybierzesz politechnikę lub uczelnię techniczną, twoje wykształcenie ukierunkowane będzie na zdolności inżynierskie. Sprawdź również, jakie tryby kształcenia oferuje uczelnia, którą masz na oku.

 

Zorientuj się również, czy uczelnia, którą wybrałeś:

 • ma w swojej ofercie kierunek, który cię interesuje;
 • dysponuje programem kształcenia dostosowanym do twoich oczekiwań;
 • cieszy się dobrą opinią (informacji szukaj na forach, podpytaj znajomych, innych studentów).

 

Weź również udział w dniach otwartych, które dziś przygotowuje niemal każda uczelnia! To idealna okazja, by porozmawiać z wykładowcami, poznać studentów i zaznajomić się z bliska z wybranym ośrodkiem akademickim.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

 

Czy warto iść na studia informatyczne w Warszawie?

Czy warto iść na studia? To pytanie zadaje sobie niemal każdy absolwent szkoły średniej. Maturzyści bombardowani są społecznymi oczekiwaniami, wciąż bowiem pokutuje mit, że wyłącznie studia stają sią gwarantem dobrej i stabilnej pracy. To nic bardziej mylnego! Dziś na równi z wykształceniem znaczenie mają przede wszystkim umiejętności. Nie ma zatem jednej i trafnej odpowiedzi.

W Warszawie czekać na ciebie będzie kilkanaście uczelni, które zapewnią ci doskonałe wykształcenie i sprawią, że czeka cię doskonały zawodowy start. Stolica jest zagłębiem korporacyjnym, a sektor informatyczny rozwija się w Warszawie niezwykle dynamicznie. W praktyce oznacza to, że już w trakcie studiów będziesz mógł zadbać o rozwijanie umiejętności podczas praktyk i staży, które są na wyciągnięcie ręki.

Uczelnie w Warszawie dodatkowo robią wszystko, by ich studenci otrzymali wiedzę i umiejętności na jak najwyższym poziomie. Dzięki temu absolwenci po zakończeniu będą mogli liczyć na szybki rozwój kariery zawodowej!

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach informatycznych

W zależności od ukończonej uczelni i obranego kierunku jako informatycy będziecie specjalizować się w danych dziedzinach. Jednak podstawy informatyczne, jakie zdobędziecie będą wspólne dla Was wszystkich, mianowicie – z pewnością dowiecie się jakie są zasady budowy komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, czym są systemy operacyjne, mobilne, sieci komputerowe i teleinformatyczne.

Taka wiedza o bazach danych, przetwarzaniu danych, grafice oraz programowaniu komputerowym to podstawa funkcjonowania na rynku informatycznym, dlatego zdobycie jej oferują wszystkie uczelnie mające w nazwie choćby fragment słowa informatyka.

Obok wiedzy stricte technicznej posiądziecie szerokie umiejętności albo programistyczne, albo projektowe, albo ukierunkowane na analizy i tworzenie nowych systemów.

Zatrudnienia będziecie mogli poszukiwać w firmach komputerowych oraz różnego rodzaju instytucjach europejskich, instytucjach centralnych, w administracji państwowej, instytucjach pozarządowych oraz w przedsiębiorstwach działających w różnych branżach – agencjach marketingowych, jak i w agencjach rolnych!

Najzdolniejsi mogą pozostać w instytucjach naukowo-badawczych i rozwijać swoją wiedzę, podbijając rynek nowymi strategiami rozwoju, nowymi technologiami. A najsprytniejsi rozpoczną swoją karierę zawodową w szalonym środowisku twórców gier komputerowych i aplikacji podbijających rynki międzynarodowe!

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 

 

 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET WARSZAWSKI STUDIA INFORAMTYCZNE

A gdzie tak właściwie możecie podjąć takie studia? Oczywiście na największych uczelniach państwowych, jak i na licznych uczelniach prywatnych, których oferta niejednokrotnie przewyższa możliwości publicznego kształcenia. Uniwersytet Warszawski na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki realizuje studia na kierunkach:

 • Informatyka – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
 • Bioinformatyka - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
 • Jednoczesne Studia Informatyczno-Matematyczne - studia I i II stopnia, stacjonarne,

dowiedz się więcej

 


POLITECHNIKA WARSZAWSKA STUDIA INFORMATYCZNE

Politechnika Warszawska w Instytucie Informatyki prowadzi studia na kierunku:

 • Informatyka – studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, w specjalności: inżynieria systemów informatycznych oraz systemy informacyjno-decyzyjne

dowiedz się więcej

 

SZKOŁA GŁÓWNA GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO STUDIA INFORAMATYCZNE

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie realizuje kształcenie na kierunku Informatyka w formie studiów I i II stopnia stacjonarnych.

dowiedz się więcej

 


SPOŁECZNA AKADEMIA NAUK W WARSZAWIE STUDIA INFORMATYCZNE

 • Informatyka. Specjalności: Teleinfrmatyka, Grafika komputerowa w mediach, Grafika komputerowa i aplikacje internetowe, Inżynieria oprogramowania.

dowiedz się więcej 

 


UCZELNIE NIEPUBLICZNE STUDIA INFOMATYCZNE

Bardzo dużo szkół prywatnych postanowiło prowadzić informatyczny kierunek kształcenia z prozaicznych przyczyn – absolwenci informatyki mają naprawdę wielkie szanse na rozwój swojej kariery zawodowej w zawrotnym tempie, dzięki wiedzy i doświadczeniu zdobytym podczas studiów, absolwenci praktycznie mogą być na wygranej pozycji jeszcze przed odebraniem dyplomu. Szkoły prywatne, w jakich możecie pokusić się o zdobywanie wykształcenia informatycznego to Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Warszawska Szkoła Informatyczna, Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności, Społeczna Akademia Nauk, Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej, Uczelnia Warszawska im. Marii Skłodowskiej-Curie, Szkoła Wyższa Przymierza Rodzin im. Bł. Edmunda Bojanowskiego, Wyższa Szkoła Informatyki, Zarządzania i Administracji, Wyższa Szkoła Menedżerska, Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych.

Uczelnie wyższe coraz częściej wychodzą naprzeciw potrzebom swoich studentów i oferują modne, a zarazem potrzebne kierunki informatyczne, realizując kształcenie w ramach grafiki i projektowania gier komputerowych czy grafiki komputerowej w mediach. Pojawił się również ciekawy kierunek, który z pewnością zainteresuje niejedną osobę: Informatyka dla humanistów!

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)